Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Focke-Wulf 190 A-3 /betexa/ 1:50

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa sako1 » 29 Jan 2017 22:08

No už to dopatlaj a lep niečo poriadne :P
(ale nehovorím, že toto sa mi nepáči...)
m.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 30 Jan 2017 02:41

Ahojte vospolok.
To Sako1: tak letecká technika je level na ktorý ešte len musím dorásť. Než som spatlal messerscmita tak som si myslel že kľudne dám aj dačo od Hala ale ten messík bol taký prelomový model kedy som si uvedomil že mi treba ešte veľa podrásť v leteckej a preto si radšej budem ešte ´´cvičiť prsty´´ na modeloch v mierke 1:50, ešte mám dáke v zálohe.
Report
Tak po vlepení pár detailov do vnútra krídla som ho uzavrel čo sa mi celkom podarilo myslím že až nečakane dobre. Potom som prilepil ešte pár detailov na vrchu a potom som ho z vrchnej strany nalakoval. Ráno než pôjdem do práce tak ho streknem aj odspodu a kým prídem tak bude pekne vytvrdnutý lak.

Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 31 Jan 2017 02:15

Report
Ahojte vospolok.
Tak som to krídlo NEJAKO spojil s trupom, trochu prskania a bedákania občas nezaškodí. Hnevá ma že ten prechod krídlo-trup je robený zo 4 častí a je to hnusné, fakt sa mi to hrozne nepáči. Keby to bolo z jednej časti tak je to úplne že bomba. Babrem sa s motorom, pohyblivou smerovkou, interiérom a nakoniec to takto zaklincuje tento hnusný prechod, bljať :scorn: :beat plaster: :death: ale posúďte sami, možno niekomu z vás takáto haraburda nevadí ale mne určite áno. Ale hlavne že sa to už podobá na lietadlo keď to už má krídla.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 01 Feb 2017 02:03

Report
Ahojte vospolok.
Tak som spatlal vrtuľu. Babral som sa s ňou cez dve hodiny ale stálo to za to. Jednotlivé listy som najprv podlepil na tenký papier, potom vystrihol asi o 0,5 mm väčšie, vytvaroval, vlepil špendlík do dnu, prilepil protikusy k sebe, zalial celé sekunďákom a vybrúsil. Potom som prilepil tie spodné prstence, prirovnal ku kužeľu a skalpelom zarezal do potrebného tvaru aby pasovali pekne ku kužeľu. Keď boli všetky OK tak som ich nafarbil a prilepil. No a potom som sa hral :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 01 Feb 2017 09:07

Veľmi vydarené dielko! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Feb 2017 09:32

To áno, zostáva už len dúfať, že má vrtuľa správnu vrtuľu a nie opačnú, ale to len tak, aby reč nestála, ja sa tomu nerozumiem a len obdivujem, ako to Pištíkovi lepí.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 01 Feb 2017 20:12

Ďakujem chwapaki, už som sa zľakol že prestanem písať ahojte vospolok a začnem písať ahojte monológ :haha:
Som rád že sa vám modelček páči a aj tomu že mi to tak lepí, hádam mi to vydrží čo najdlhšie a áno, vrtuľka sa vrtí dobrým smerom. Čiiiiiiiiii? :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3/betexa/1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 02 Feb 2017 00:37

Ahojte vospolok.
Report
Dnes som zatiaľ spravil výškovky ktoré sú zatiaľ na sucho a budem pokračovať ich prilepením, prechodmi krídlo-trup, potom guľometmi a podvozkom. Na prekrit kabíny si budem robiť kopýtko. Zajtra mám voľno tak ho hádam dokončím čiiiiiiii? Výškovky som spravil na pevno sklopené dole, lietadlo bude aj tak čučať na letisku :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Focke-Wulf 190 A-3 /betexa/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 02 Feb 2017 21:29

Ahojte vospolok.
Po behačkách v meste a hlavne obchodoch som sa dostal trochu k modelu.
Spravil som tie prechody na výškovkách, zadnú ostrohu aj s kolieskom, potom plechy ktoré som sa snažil trochu oživiť. Narihoval som čiary, kornajsnami som zvýraznil tie veľké nity, vyrezal som tie zvláštne otvory aby boli utopené a vyrobil som chýbajúci kus č.95. Ten bol iba na jednu stranu a na druhú nie tak som ten jeden vystrihol, obkreslil na zapas koloru a potom som sa pustil do predných kolies. Priznám sa ešte som nerobil taký malý bombír ako teraz a dal mi veru zabrať, ruky sa mi triasli ako po opici :haha: ale zvládol som to a výsledok ma potešil. Potom som to skompletoval a prilepil. Najprv palice do krídel, potom plechy a nakoniec kolieska. Ak budem ešte na to vidieť pustím sa do prekritu kabíny alebo drobností na trupe a krídlach.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Focke-Wulf 190 A-3 /betexa/ 1:50

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 02 Feb 2017 22:00

Štefan, tie nožičky sú tak šikmo ako majú byť? Nevyzerajú. :-(

viz:
http://www.karaya.pl/thumbnails/max/pro ... 4bca71.jpg

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní