Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 20 Jan 2017 20:13

Ahojte,
tak po dlhšej dobe, ktorú som vyplnil mojou záľubou v nepreverených modeloch, zakladám tému - už som ani nepamätal ako sa to robí :P
Vraciam sa opäť do I. svetovej, tentokrát s Fokkerom Dr.I. Model je to pomerne známy, lepil ho aj tu na fóre Petopato v inej kamufláži.
Ja som zvolil červeného baróna - stroj, na ktorom lietal Manuel von Richthofen, najväčšie eso prvej svetovej.

Dám ešte aspoň technické údaje okopírované z wikipedie:
Posádka: 1 pilot
Dĺžka: 5,77 m
Rozpetie: 7,12 m (horné krídlo), 6,23 m (stredné krídlo), 5,7 m (dolné krídlo)
Výška: 2,95 m
Plocha krídiel: 18,66 m²
Plošné zaťaženie: kg/m²
Prázdná hmotnosť: 406 kg
Vzletová hmotnosť : 586 kg
Motor: 1× 9valcový rotačný motor Oberursel UR.II - 110k (82 kW)
Maximálna rýchlosť: 185 km/h
Pádová rýchlosť: 72 km/h
Dolet: 300 km
Dostup: 6100 m
Stúpavosť: 5,7 m/s
Výzbroj: 2× synchronizovaný guľomet Spandau MG 08/15 7,92 mm, 500 nábojov na hlaveň.

Tu sú fotky originálu:


Teraz teda začnem report...
Report
Na úvod treba povedať, že tlač je pekná, papier pomerne silný, uvidíme ako dopadnú nábežky :P
Veľmi pekné a podrobné sú návodovky.
Kto si kúpi aj lasery (ktoré sa mi zdajú pri kostre krídiel nevyhnutnosťou), musí počítať s tým, že podlepovaniu sa nevyhne - set neobsahuje diely, ktoré majú potlač.
Zatiaľ toho nemám veľa, stavba začína časťou skeletu a základom interiéru. Drotárčinu moc nemusím, takže mi to trvalo dlhšie ako by sa patrilo. Tie drôtiky som napriek návodu natrel na strieborno a zamazal čiernym pastelom - tak sa mi to zdalo vernejšie. Ten knipel nezodpovedá úplne realite, ale to som fakt lepšie nedal...


A ešte mám fotel pilota:


Takže zatiaľ toľko, tému som radšej založil, aby som sa na to neskôr nevyoné :)
m.
Naposledy upravil/-a sako1 v 18 Júl 2017 19:26, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 20 Jan 2017 22:21

Parádne to máš stará vojna, som rád že zase lepíš :P len tak ďalej a bojuj do víťazného konca.
Akú máš striebornú farbu? Revell? Ja mám revell alumínium a nie som s ňou spokojný, má také bodky na povrchu, akoby piesok. Teraz keď som robil ten motor tak ma to riadne naštvalo. Drótiky čo som tam pchal boli také pekné lesklé a nehrčkavé a potom pohroma. Na tomto interiéri čo teraz robíš je to tiež poriadne vidno.Normálne rozmýšľam že drótiky farbiť nebudem do budúcna, iba ak by bol medený a trebalo by strieborný tak natriem ale ináč strieborný nechám tak bez farby lebo to farba pokazí.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Marmat » 21 Jan 2017 00:20

Teším sa, do martinskej súťaže to budeš mať hotové, nie?
Rovnaký model, ale iné kámo som mal aj ja, ale som ho posunul ďalej Sekerkovi a ja som si zaobstaral trojkrídlový eroplán od Pawła Mistewicza, čo bol vydaný pred 15 rokmi v MM. Nemá ale prioritu, tak ticho čaká v archíve. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Jan 2017 01:41

Pekný začiatok, držím palce v lepení a aj aby si si nedal nejakú ďalšiu dlhú prestávku :wink:
Tie tiadla od pedalov a kniplu sa mi páčia :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 29 Jan 2017 11:29

Nazdar.
No.....ďalšia chmelnica. Ja im síce neviem prísť na chuť, ale myslím že je dôležité že sa páčia tebe. Začiatok dobrý a dúfam že stavba ti pôjde od ruky.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 29 Jan 2017 22:21

Ahoj, trochu som sa pohol, dám ale ešte nejaké odpovede:)

@Pišta: mám akrylovú Revellku Silber metallic 36190. Farba je fajn, ale je to o tom, že pri nanášaní štetcom to proste nie je úplne ono. Navyše, tie spoje zaliate sekunďákom tiež nie sú úplne fotegenické :P
@Marmat: tak dúfam, že sa mi to podarí stihnúť, inak nemám na domácu súťaž po roku čo doniesť...
@Sumec: prestávku som ani moc nemal, ale pomaly som patlal jedno BFko, ktoré skončilo v koši, s autorovou konštrukciou som sa trápil, takže ma to nebavilo. Farebné nepresnosti a nesúlad to zaklincoval...
@Jolaus: aspoň je to z papiera! :haha: :P

mieny pokrok je tu:
Report
Doklepol som drotárinu na sedačku. Tie spoje nič moc, ale inak mi to proste nedržalo. Čím lepíte tie drôty?
Vo výsledku to nebude vidno, tak žiadna panika...:


A tu som doklepol ľavú stranu kokpitu a uzatvoril, zatiaľ pohoda, vyzerá, že sedí všetko ako treba:


Tak idem to uzatvoriť a hádam pomaly obšívať.
m.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 29 Jan 2017 22:30

To zas bude parádička! Je to veľmi pekné, držím palce v ďalších prácach. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 29 Jan 2017 23:16

Toto sa chystám lepiť tiež, ale v čiernej verzii :victory: Takže sledujem :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 30 Jan 2017 02:47

Ja lepím väčšinu drotárinu hustým prípadne stredne riedkym sekundovým lepidlom. Ale vždy sa snažím ak to ide spraviť do dielu dieru najlepšie skrz a tak to lepím lebo aj keď to na tupo drží ale stačí trocha nepozornosti a už je to utrhnuté :scorn:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: Fokker Dr.I /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 25 Feb 2017 12:24

Ahojte.
@Sumec - keď ide drôt do dielu, tak je relatívne pohoda - ako si písal, šup do dierky:). Trápim sa, keď ide drôt na drôt, používam gélový sekunďák, ale nie je to ono...

Tu je nejaký postup...fotky nič moc, lebo to fotím po večeroch...
Report
Uzatvorená kostra, pohoda:


Tu som začal obšívať. Vpredu na tie bočné lišty išli ešte také prekryty, ale tie som nakoniec obtrhal, lebo mi kvôli nim nedosadala obšívka ku krajom. Nakoniec to celkom pekne vyšlo, aj ked malinké štrbiny naspodu mi ostali - pretrel som to ale farbou, a je to fajn. Tu som si rovno natiahol aj nitky na smerovku a výškovky:


Ďalej prišla pevná časť chvosta. Keď som ju skúšal na sucho, zistil som, že bočnú konštrukciu mám na ľavej strane vyššie a geometria išla do čávesu...takže som brúsil a dopadlo to fajn.


A tu už je vrchná časť obšívky. Aj keď to vyzerá ako pohodička, nebola to jednoduchá operácia. Pri kokpite vidieť, že mi to nedosadlo úplne OK, budem to musieť doretušovať:


To je nateraz všetko, pustil som sa do motora, a to bude asi tak na mesiac...tak zatiaľ dovi... :wink:
m.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní