Avia B-534 /modelik/ 1:50

Moderátori: Trak-Tor, Jolaus

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 36
2K+
Meno: Štefan Húska

Avia B-534 /modelik/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 04 Feb 2017 23:09

Ahojte vospolok.
V duchu môjho hesla ´´treba lepiť kým mám slinu´´ a s čistým stolom idem patlať ďalší model a tým je Avia B-534. Model od modeliku je hodne jednoduchý a preto vhodný na zmenšenie do mierky 1:50. Ako to bude s presnosťou od modeliku a obzvlášť po zmenšení sa dopredu neodvážim povedať, ostáva len dúfať že bude všetko v poriadku. Na Wikipédii som našiel nejaké info https://sk.wikipedia.org/wiki/Avia_B-534 konkrétny stroj s označením M-4 sa zúčastnil ťaženia Slovenskej Armády na východnom fronte. Kto bol pilot som ešte nezistil, možno Vladko Martinický alebo Robert Blashke by mohli vedieť a prezradiť.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Avia B-534 /modelik/ 1:50

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Feb 2017 23:44

Zmenšený model, menšie nepresnosti... ehm, v každom prípade držím palce, nech sa darí.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Mars20 | 31
Meno: Jakub

Príspevokod užívateľa Mars20 » 05 Feb 2017 13:06

Toto lietadlo som lepil ako prvého poliaka. Bolo to dávno, ale čo si pamätám, tak nejaké zásadné problémy som pri stavbe nemal. Malo by to byť príjemné lepenie (narozdiel od iných starších modelikov :D )

Štefan Húska | 36
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Feb 2017 02:23

Ahojte vospolok.
Na margo pilota, Majos mi písal že to bol J.Štauder, ďakujem za info
To Toudi: ďakujem hádam to nespackám :haha:
To Mars20: To ma teší že to je celkom presný model, nemáš náhodou foto zo stavby alebo doma model že by si ho pofotil?
Tak som sa pustil do môjho top favorita medzi lietadlami a celkom sa mi ľúbi. Samozrejme som si ho skomplikoval ako sa len dalo :bad smile: to by som ja nebol.
Report
Začal som podľa biedneho návodu interiérom ktorý som sa rozhodol upraviť čo najviac ako sa dá. Vyrezal som vzduch medzi rebrami ktoré boli len nakreslené na stene ale teraz sú 3D. Pedále som robil podľa fotiek na nete ale či sú správne neviem ale hádam hej. Do sedačky som prilepil pekné pásy a na ľavú stranu som prilepil také koliesko s rúčkou a od neho odviedol drótiky dozadu. Na pravú stranu som spravil pištoľ na svetlice, sumku na svetlice a puzdro na mapy ktoré aj tak nie je vidno kvôli sedačke :haha:

Po skompletovaní interiéru som spravil obšívku a v nej som vyrezal tie slzy v ktorých sú guľomety ktoré potom dorobím, vlastne iba kvôli tým guľometom som otváral tie slzy. Do obšívky som vlepil ešte také futro aby bola obšívka pevná. Potom som vnútro natrel farbou ako všetky veci vo vnútri, hellgrau 76 matná revellka.

Po vlepení interiéru som za sedačku spravil dve zelené fľaše asi na vzduch pre pilota??? Na vrchu sedačky zo zadnej strany asi vysielačku??? A nejakú časť konštrukcie. Tieto tri veci nebude skoro ani vidno ale všetci vieme že tam sú :haha: ako vždy.

Štefan Húska | 36
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Feb 2017 18:05

Ahojte vospolok.
Teraz mám takú blbú pracovnú dobu že 9:00-13:00 a potom 18:00-23:00 a zajtra tak isto. Tak som odbehol domov aby som netvrdol zbytočne hore na hoteli a čas som strávil lepením.
Report
Spravil som predok lietadla, teda jeho podstatnú časť aj s guľometnými žľabmi či ako to nazvať. Na modeli je len zopár nitov a čiar tak som sa rozhodol ich zvýrazniť. Potom som to nejako prilepil a teraz prchám zase do roboty :-(

Jolaus | 39
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 07 Feb 2017 15:48

Jedno dokončíš a hneď vyťahuješ druhé.. :big smile: Len pekne lep pokiaľ máš silu Pištinko. Sledujem a držím palce.
Zatiaľ ideš pekne.
:wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Mars20 | 31
Meno: Jakub

Príspevokod užívateľa Mars20 » 07 Feb 2017 16:18

Rád by som ti poslal foto, ale lietadlo padlo do rúk bratrancovým deťom, takže nedopadlo dobre. Ono veľmi pekné nebolo - môj prvý poliak, ale pre skúseného lepiča by tam nemali byť nejaké záľudnosti.

Štefan Húska | 36
2K+

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Feb 2017 18:22

Ahojte vospolok.
To Jolaus: Ďakujem stará vojna, hádam mi to vydrží čo najdlhšie. Sú tam aj nejaké chybičky aj z mojej strany napr. fľaky od retušovania ale aj výrobca sa sekol. Napr. dolná modrá farba vzadu za kabínou sa začína inde ako na ďalšom diely, je to pekne vidno na nových fotkách. Teraz som sa snažil spraviť predok a ten mi nesadol že vôbec, je úplne iný ako by mal byť a treba ho poriadne upraviť, hádam to dáko zvládnem :bad smile:
To Mars20: to je škoda že ho deti dostali do rúk, moje modely dala moja mamka môjmu bratrancovi ako výslužku na veľkú noc :haha:
Report
Spravil som zadok lietadla ktorý sadol ako riťka na šerbeľ, skusmo aj predok ale tam to už také dobré nie je, prednú časť som nefotil, ak sa podarí tak až po nalepení. Stihol som aj zadnú časť kabínového krytu so sklom.

A takto parádne sa s tým vyhral jeden poľský kolega, tie kupoly na guľomety sú supeeeeeeer, asi nikdy ich tak nezrobím ale aspoň sa pokúsim priblížiť :wink:

Robert Blaschke | 58
Meno: Robert
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 07 Feb 2017 19:02

K typu lietadla jeden veľmi zaujímavý článok o obchodných praktikách a konkurenčnom boji za 1. republiky:

https://www.gonzoaviation.com/clanok/a- ... nce-30-let

:P

sony | 33
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 08 Feb 2017 10:35

dosť dobrô to máš Pištík :P
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný