Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Marmat » 14 Mar 2017 11:29

Keby som to ja takto polepil, oslavujem celý deň, celý večer a ešte potom celý ďalší deň. Kam by sa na mňa hrabal rómsky bašavel. :haha:
Krídla jedny nešťastné - to je asi hlavný dôvod prečo lietadlá obchádzam na celé hony, napriek tomu, že ich v archíve pár mám. Aj od Halinského. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 15 Mar 2017 09:15

Nazdar.
No....tak ta nábežná hrana nevyzerá veru pekne. Je na tebe ako sa rozhodneš, ale ja by som to určite riešil druhým výtlačkom. Lietadlo vieš dať do kopy na celkom slušnej úrovni a určite by si sa nedokázal dlho pozerať na model vo vitrínke s pokazenou nábežkou :) . Neviem či si pozeral moje vlákno s HlavaXXII. Ja som išiel úplne inou cestou lepenia obšívky. Najprv som vlepil do kostry podvozkové šachty a potom som postupne obliepal kostru obšívkou. HlavaXXII síce išiel podla návodu ako ty(a podarilo sa mu to) ale ja by som aj druhý krát zvolil rovnaký postup.....zdá sa mi jednoduchší.
Veľa zdaru pri ďalšom lepení.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 15 Mar 2017 13:32

Presne ako poznamenal Jolaus - tá nábežka je strašná a nedá sa na to pozerať už ani teraz (vždy ma zamrazí a radšej to otočím :) ). Plán je dolepiť koncové oblúky, bubliny a prelakovať krídlo. Potom uvidím ako to vyzerá a padne definitívne rozhodnutie, či sa bude pokračovať, alebo kúpim nové lasery a začnem nanovo s tou zelenou verziou (za ružovou mi bude ale už smutno - už som si na ňu zvykol :)).

K tomu postupu - to vlákno mám naštudované a viem že si to robil inakšie. Keď som zvažoval tvoj postup tak som sa obával ako nalepím šachty presne na otvor v obšívke, keď nebudem mať k nim z vnútra prístup. Takže preto som šiel podľa návodu. Ono tá spodná obšívka celkom išla nalepiť - problém je len presnosť lebo aj malé natočenie v strede urobí na koncoch krídel niekoľko mm. Problémom pre mňa bolo pekné napasovanie dvoch dielov na nábežke a to tým tvojím postupom asi zásadne neovplyvním...

V každom prípade to ide spraviť aj lepšie a aj viem ako na to... A ako to píšem a rozmýšľam tak čím ďalej som viac rozhodnutý že to začnem od znovu. Zbohom ružový spitfire :( ..

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 06 Apr 2020 21:07

Ahoj všetci, tak sa po vyše troch rokoch hlásim znovu a konštatujem že je hotovo!

Aj keď sa tempo stavby hlavne pre milé rodinné povinnosti výrazne spomalilo, tak som sa postupne prepracoval k zdarnému koncu pre model - tzn. že neletel do koša. Doplatil na to akurát môj report zo stavby, na ktorý som pri tak pomalom tempe vôbec nemal chuť, za čo sa všetkým ospravedlňujem, lebo hlavne kvalitné reporty sú to čo ma posúva ďalej. Tak prepáčte za moju lenivosť - pokúsim sa polepšiť.

Ohľadom modelu a stavby nebudem veľa písať, proste klasický Hal. Všetko sedí na desatinky presne a ak sa vyskytla chyba tak mojimi rukami. S výsledkom síce nie som úplne spokojný, mal som väčšie očakávania, ale na druhej strane mohlo to dopadnúť aj horšie. Celkovo ma model prekvapil svojou zložitosťou. Najväčšie chyby som urobil na nábežke krídiel, na geometrii chvostu (dosť sa mi skrútil) a aj klapky nedopadli podľa mojich predstáv... samozrejme sú tam aj iné chybičky ale tie mi až tak nevadia...

No ale dosť rečí a tu sú moje fotky:






Nech to lepí a dúfam že čo najskôr som tu s nejakým ďalším už poctivejším reportom...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Apr 2020 21:20

Veľmi krásne a čisto zlepené! Gratulujem k dokončeniu :wink:

Ešte by to chcelo zopár exteriérových fotiek, keď už máme také skvelé počasie.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 06 Apr 2020 21:27

Paráda!
:)
A vitaj!
:victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa sony » 07 Apr 2020 08:19

gratulujem k dokončeniu modelu...
Toto je prvý ružovkáč, ktorého vidím hotového.
Nakoniec si to slušne pobojoval!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Apr 2020 08:46

iconmaster napísal:Ešte by to chcelo zopár exteriérových fotiek, keď už máme také skvelé počasie.


Ešte doplním, že tento náter sa používal na akcie za ranného brieždenia alebo večerný západ slnka, takže to by bola perfektná svetelno modelová kompozícia :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 08 Apr 2020 15:31

Ahoj,

gratulujem k dokončeniu, lebo doklepať dlhodobo rozrobený projekt chce naozaj veľkú dávku trpezlivosti :victory:
Model robí dobrý dojem, pekne máš natvarované diely, hlavne okolo motora, lebo to je jedna zo záludností na týchto halových spitoch...
Jediné, čo mi trochu kole oči je tá fotografia spredu. Neviem, či je to fotografiou, ale nezdá sa mi nejako geometria modelu. :wink:

HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 08 Apr 2020 19:28

Ďakujem za ohlasy...

- fotky von by to chcelo, skúsenosti s tým ale nemám tak sa mi do toho veľmi nechce... Ale možno sa cez sviatky k niečomu dokopem keď aj tak nikde ísť nemôžem :)

- no a tá geometria, nezdá sa ti to, spomenul som to aj hore, chvost sa mi skrútil. Keď som ho ako celok lepil na trup a zistil som to, v hre boli už len dve možnosti - geometria alebo obšívka. Prednosť dostala obšívka s tým že geometriu vidno len odpredu. Je to asi najväčšia chyba čo som na modeli urobil.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný