Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 31
Meno: Martin

Re: Spitfire FR.IX/Halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Marmat » 14 Mar 2017 11:29

Keby som to ja takto polepil, oslavujem celý deň, celý večer a ešte potom celý ďalší deň. Kam by sa na mňa hrabal rómsky bašavel. :haha:
Krídla jedny nešťastné - to je asi hlavný dôvod prečo lietadlá obchádzam na celé hony, napriek tomu, že ich v archíve pár mám. Aj od Halinského. :big smile:

Jolaus | 40
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 15 Mar 2017 09:15

Nazdar.
No....tak ta nábežná hrana nevyzerá veru pekne. Je na tebe ako sa rozhodneš, ale ja by som to určite riešil druhým výtlačkom. Lietadlo vieš dať do kopy na celkom slušnej úrovni a určite by si sa nedokázal dlho pozerať na model vo vitrínke s pokazenou nábežkou :) . Neviem či si pozeral moje vlákno s HlavaXXII. Ja som išiel úplne inou cestou lepenia obšívky. Najprv som vlepil do kostry podvozkové šachty a potom som postupne obliepal kostru obšívkou. HlavaXXII síce išiel podla návodu ako ty(a podarilo sa mu to) ale ja by som aj druhý krát zvolil rovnaký postup.....zdá sa mi jednoduchší.
Veľa zdaru pri ďalšom lepení.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Peter Bucek | 37
Meno: Jack

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 15 Mar 2017 13:32

Presne ako poznamenal Jolaus - tá nábežka je strašná a nedá sa na to pozerať už ani teraz (vždy ma zamrazí a radšej to otočím :) ). Plán je dolepiť koncové oblúky, bubliny a prelakovať krídlo. Potom uvidím ako to vyzerá a padne definitívne rozhodnutie, či sa bude pokračovať, alebo kúpim nové lasery a začnem nanovo s tou zelenou verziou (za ružovou mi bude ale už smutno - už som si na ňu zvykol :)).

K tomu postupu - to vlákno mám naštudované a viem že si to robil inakšie. Keď som zvažoval tvoj postup tak som sa obával ako nalepím šachty presne na otvor v obšívke, keď nebudem mať k nim z vnútra prístup. Takže preto som šiel podľa návodu. Ono tá spodná obšívka celkom išla nalepiť - problém je len presnosť lebo aj malé natočenie v strede urobí na koncoch krídel niekoľko mm. Problémom pre mňa bolo pekné napasovanie dvoch dielov na nábežke a to tým tvojím postupom asi zásadne neovplyvním...

V každom prípade to ide spraviť aj lepšie a aj viem ako na to... A ako to píšem a rozmýšľam tak čím ďalej som viac rozhodnutý že to začnem od znovu. Zbohom ružový spitfire :( ..

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní