Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MS 406 /free/ 1:50

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 10 Feb 2017 11:52

Trošku áno ale men to nevadí :wink:
Mierku som si vybral len tak, nemám k nej citové puto, je aj dosť modelov v tejto mierke a veľa v 1:33 ktoré sú také suché, nemastné a neslané ale v tejto mierke to ujde. Dokonca figúrky v 1:48 som si zadovážil a dakedy ich spatlám.
Čo sa týka Hala, to je vysoká škola kde sa veľa naučíš a má veľa pomôcok, mne sa ľúbi robiť aj základnú školu iba s pastelkou a pravítkom aj keď je komplikovaná.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 10 Feb 2017 13:57

Ahojte vospolok.
Asi ma trafí šľak. Spravil som si interiér, potom predok trupu až po interiér a vravím si: kým nie je zasklené, idem to nalakovať. Vytiahol som lak s ktorým som ešte nerobil, matný na vodnej báze a systémom pokus-omyl, v domnelej predstave že pacient neumre :death: sompredok nastriekal. Lenže ono to na začiatku fúkalo dobre a potom taký biely povlak. No a ten sa ani po pol hodine nezmenil, nespriesvitnel. Teraz počkám čo to zrobí a mám viac možností. Alebo to bude po zaschnutí priesvitné, alebo biele a kašlem na to, alebo biele a model budem farbiť na bielo, alebo dám vytlačiť ešte raz a budem okrem kokpitu patlať všetko znovu.

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Sekerka » 10 Feb 2017 16:14

Ahojky Pištík! Vidíš a mne si neveril! Mne sa toto isté stalo na Grojci! Hotový model, len som mal dva maličké fliačky od herkulesu pod strechou. Serinkalo ma to do nepríčetna, až som sa rozhodol že to prestriekam lakom, aby sa to zjednotilo. A ono sa to zjednotilo. Do šeda :-( . To som ešte myslel že to bolo tým, že som to striekal v chlade a vlhku na balkóne, tak som dal ešte jednu vrstvu a ... ešte horšie. Potom som čítal na konraduse, že to syntetický lak rád robí, a preto radšej nelakovať syntetikou.

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Jolaus » 10 Feb 2017 16:26

Pištinko....normálne to zmyješ dole riedidlom..C 6000. Namoč si štetec a umy to. Ja som takto už jedno komplet lietadlo kúpal v riedidle. Len musíš akurát...aby zmylo iba ten lak a nie už aj farbu z papiera.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 10 Feb 2017 17:56

Ohľadom lakovania modelov som písal na českom fóre kde chlapík lepil lend-lease M3 Half-track a po nastriekaní matným lakom sa mu na povrchu modelu urobila akože "námraza"... no a vtedy som im poradil že ked lakovať modely, tak jedine lakom na vlasy. Ja používam ten červený (s kreatínom :P) z lidu a som naprosto spokojný :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Feb 2017 19:56

ahoj
-lepsie bude vytlacit nove suciastky. 6000 je agresivny lektvar a ked to mas tlacene doma na tlaciarni tak ti rozpusti farbu.
-ta namraza vznikne ked je lak silno rozriedeny alebo ked je slabo premiesane riedidlo s lakom. stalo sa mi to aj pri natierani stetcom aj pri striekani pistolkou. ked velmi riedky lak zatiekol do zahybov pri striekani, hned bola namraza.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Sumec » 11 Feb 2017 01:09

Pišta tak to veru nase... hnevá :P Taktiež som pri Išaku lepil niektoré časti znova, lebo tam som mal problém, že toner s mojej tlačiarne sa nemal rád s vodou ale že vôbec :beat plaster:

A ešte k tomu ohľadom Hala. Tiež mi už veľa ľudí hovorilo nech zlepím nejakého toho Hala. Ale pre mňa je väčšia výzva zlepiť niečo, čo neni moc okukané a 99% prípadov je to niečo čo nesedí ako ritka na šerbel :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Feb 2017 01:44

Ďakujem chwapaki za reakcie, nečakal som toho až toľko na tému laku. Čo sa mňa týka tak na I-16 som najprv nastriekal syntetický polomat ešte pred švajdaním a po zlepení som ho prestriekal revell mat. Táto kombinácia sa mi osvedčila lebo syntetický lak zafixoval farbu a stvrdil papier len sa to lesklo ako psie guľky a ten matný to potom fajne zjemnil. Išaka som na koniec aj tak dokazil olietaním :beat plaster:
Na focke -wulfa som použil tú istú kombináciu ale mi došiel matný lak takže trup sa leskne a krídla sú matné :haha: domaľujem keď dokúpim lak. Na aviu som nestriekal nič a to bola chyba lebo som trochu zagebril počas retušovania a keď som to chcel zotrieť ako pri lakovanom modeli, zotrel som aj farbu :scorn: a keď som spravil trup MS 406 chcel som to streknúť ešte kým zasklím zadok kokpitu lebo potom by som sklo potentoval. No a lak to totálne zabil. Keďže som mal MS 406 len 2 krát vytlačený a oba výtisky som použil, zase som na jednej prednej časti cvrkol trochu sekunďáku :bad smile: a potreboval som náhradný diel, budem pokračovať v stavbe avie. Dám zase dokopy kokpit lebo tie tenké oné sa potrhali ale hlavné súčiastky ostali. Momentálne na modeli ,poslednom výtisku, vedne lak, môj šampión polomat. Jo Sumec, tiež som si všimol že patláš také dard-core modely :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: MS 406 /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 17 Feb 2018 20:37

Ahojte vospolok.
Asi neviete, lebo som vám to nepovedal, že som tento model ešte na jar minulého roku dokončil. Normálne som urval interiér a spatlal som ho znovu. Priložím pár fotiek, lebo som vám ich dlžný.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných