Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

I-16 type 24/free/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa tatra813 » 15 Dec 2017 14:44

Ahoj :victory:

čo sa týka nôh tak k ním mám pár výhrad :scorn:
1.) Odpruzena je iba jedna -hlavná noha , tym mam na mysli to , že iba ona je taka najmasívnejšia zvysne su len také "light"
2.) zvysne dve sluzia len ako stabilizatory = ked je vysunuty podvozok je to trojnozka a nema sa tam co pohnut
3.) jedna noha sluzi taktiez na natacanie kolesa ( vyrovnanvanie) ,lebo keby to nebolo tak v sachte by tie kolesa museli byt sikmo aby ked sa vysunu boli v smere jazdy.

pripajam pár odkazov na fotky
http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus ... -16_60.JPG
http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus ... -16_45.JPG
http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus ... -16_46.JPG
http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus ... -16_59.JPG
https://i.pinimg.com/originals/e8/76/de ... b34a41.jpg
http://www.airplanesgallery.com/gallery ... i_16_3.jpg
držim palce do zdarneho dokončenia :)
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 15 Dec 2017 18:56

Ahojte vospolok.
To Sony: som rád že sa ti to páči, no na živo to až tak super nie je, najmä tie šachty. Išlo mi hlavne o to, vyskúšať upgrade podvozku. Je to free model a nemám čo stratiť, keď ho trochu vytuním (nie 100%, len trochu, na naučenie sa) jasné že hala by som tak neodflákol.
To Tatra813: tie dve pomocné nohy sú tenšie. Nie o moc, ale sú, asi som ich mal dať ešte tenšie. Mne to nevadí, nemal som ani poriadne podklady k podvozku a ani zďaleka netuším, na čo ktorá palica slúži :confuse: viem len to, že je na tom koleso :haha: hlavné je, že som si vyskúšal nové veci a postupy a rozcvičil prsty, skôr než sa pustím do modelu od Halinskeho.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 16 Dec 2017 00:51

Ahojte vospolok.
Dnes som to veru chcel zakončiť, no zdržal som sa na zameriavači. Ten má až 11mm a ruky sa mi triasli, oči krížili atď., veď to poznáte. Aspoň že ho bude vidieť :haha: Okrem neho som spatlal guľomety v krídlach a pitotovu trubicu.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 17 Dec 2017 00:57

Ahojte vospolok.
Dnes som to už chcel dokončniť, no zase nič. Najprv som sa zdržal pri zasklievaní kabíny a potom som zistil, že ten superturboperfektný zameriavač je trochen väčší :beat plaster: skúšal som ho trochen posunúť dozadu, no presahovalo to dosť (asi 2mm)do kokpitu. Tak som tam dal taký obyčajný, rúrkový zameriavač. Kabínu som zasklieval ako vždy, na 4 razy :death: furt som niečo dokefoval :bad smile: Potom som spatlal to také malé, čierne na boku, čo vyzerá ako klaksón a sám neviem na čo to je. Pokračoval som výfukmi a zakončil som guľometmi v prednom kryte motora. Dosť ma zdržali tieto drobnosti, v podstate platí vzorec: malé veci=veľa času

Zajtra to hádam dokopem, chcem to trochen zašpiniť a ošúchať, aspoň tak pekne ako má Jolaus toho plasťáčika :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 17 Dec 2017 03:53

Človek sa tu chvíľku neukáže a ty už más hotové ďalšie lietadlo :haha: Teším ma že si sa tiež pustil do tohto free modelu ale musím uznať, že ty ten model posunul o dosť vyššie ako ja dokopy moje tri Išaky :wink: Teším sa až to uvidím naživo niekedy na jar na súťaži :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 17 Dec 2017 18:36

Servus kvet moj radostný. Som rád že sa ti stavba páči, no z blízka a detailne popozerané to nieje až také waaaaaw, alebo fí-ha po Slovensky. Tak na rozcvičku pred Halinskym je to akurát :wink: na súťaž zoberiem, no len nesúťažne, aby som zase nevyhral všetky medaily :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Dec 2017 19:38

lietadlo sa mi paci ,pekne dones na sutaz.
ten klakson na boku to je venturiho trubica,ked si dobre pamatam je to napojene na vyskomer,/ urcuje vysku letu podla tlaku vzduchu alebo tak nejako/

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 18 Dec 2017 00:25

Ahojte vospolok.
To Roman: ďakujem za info stará vojna, toto som ani nevedel že čo to je :bad smile: a som rád že sa ti lietadlo páči, konečne dnes môžem prehlásiť, že je hotové :wink:
Dorobil som na ňom pozičné svetlá či smerovky či čo to je, dvere, potom som odtrhol sklo, lebo som sa rozhodol že ho ešte nalakujem ale lak na tom skle by bol katastrofa. Okrem toho, nepáčil sa mi spoj toho horného skla s tým predným, tak som ho trochu prebrúsil a domachlil farbou. Potom som sklo prilepil naspäť, spatlal som vrtuľové listy, prilepil o kužeľ, prelakoval a prilepil tento komplet na osku. Potom som ešte dorobil tú podivnú rúrku na naštartovanie, domaľoval a pofotil.

Neviem či malo anténu vzadu, ak áno, tak tu aj tak nemám gumky na to :haha: doma neskôr dorobím ak tak. No a púšťam sa do čítania nových plánov na lietadlo, tentokrát od Halinského :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 18 Dec 2017 17:47

Gumky vytiahni z trenírok :haha: Máš to parádne, teším sa na tvoj ďalší model :big smile: Ja som ešte osobne Hala nelepil ale asi by si tam mal zvoliť pomalšie tempo :)
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 23 Dec 2017 22:28

Nazdar.
Pekný kúsok. Gratulujem k dokončeniu :wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných