Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

I-16 type 24/free/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Dec 2017 18:51

Ahojte vospolok.
Včera nastal výrazný krok dopredu. Najprv som spravil po tri rebrá v dutine za sedačkou, potom som to oplášťoval a nakoniec spatlal celý trup. Celkom ma prekvapili tri veci. Prvá je, že to všetko presne sedí ako riťka na šerbeľ. Druhá je, že som nepotentoval geometriu a tá tretia, že som ho skoro vôbec nezabrblal od lepidla, špinavých prstov či farby :haha: a tu sú fotky.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa tatra813 » 09 Dec 2017 22:45

krásne ti to ide :victory: radosat pozerat
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 10 Dec 2017 00:15

Ďakujem, snažil som sa :wink:
Dnes so spatlal chvost, chrbát a kryty guľometov. Smerovka a výškovky boli perfektné, čo sa týka presnosti dielov, no o prechodoch krídlo-trup sa to už nedá povedať. Na vrchnej časti, na smerovke chýba asi 1,5 mm čo je dosť, no uhral som to do autu a ani to človek nepozná. S chrbátom som sa zapotil a nakoniec som to dáko dopatlal :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 10 Dec 2017 00:32

Pistik, aj ked nepisem, tak bdiem:) Ako ten co nas mal rad... Myslim, ze moze byt. K tej Cobricke, ja to planujem nejako dokoncit, asi som ta nepostesil.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 10 Dec 2017 10:34

Nazdar Pišta :)
Sledujem ťa sledujem a musím uznať že chuť na modelovanie máš na rozdávanie. O mne sa to momentálne povedať nedá :haha: .
Model zatiaľ patláš v takom svojom štýle a ide ti to celkom fajn. Tak pekne pokračuj....ja ti budem držať palce :)
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Dec 2017 00:33

Ahojte vospolok.
To Majos: som rád že sleduješ, hádam ťa výsledkom nesklamem :haha: a ku tej kobre poviem iba toľko, že dúfam a pevne verím že ju dokončíš, zatiaľ ju máš super a bolo by škoda ju vyhodiť.
To Jolaus: som rád že sa ti stavba páči, pochvala od teba ma vždy poteší :wink: a možno ťa nakopne a dokončíš svoju poletuchu :wink:
A ku stavbe samotnej:
Dnes som spatlal pravé krídlo a zbúchal som aj kostru ľavého, potom mi to nedalo a to pravé som prilepil :haha: zo zvedavosti, lebo to som proste ja, zvedavý jak opica. A výsledok ma celkom milo prekvapil :P podvozkové šachty som tiež upravoval, lebo zo Sumcovej stavby troch išakov viem, že sú navrhnuté zle, tak som si ich spravil po svojom a hádam budú dobre čiiiiii? No a na pravom krídle som si zarobil na menší prúser. Strekol som to lakom, ešte pred strihaním, v 2D podobe, ale sprej som dobre nepremiešal a ako vždy, vznikol biely fľak. Nevedel som čo s tým, lebo v minulosti som jeden model kvôli tomu vyšmaril, no skúsil som to streknúť ešte raz a na moje veľké prekvapenie, fľak zmyzol ako prd z gatí. No a tu sú dve fotky pravého krídla, na viac som sa nezmohol :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 12 Dec 2017 13:01

Ahojte vospolok.
Tak som dopatlal aj ľavé krídlo a tie drobnosti okolo toho. Prechody krídlo-trup som tentokrát dovrzal ja :beat plaster: lebo som ich prelomil, proste som moc silný :confuse: a farba to tiež moc nezlepšila :haha:

A idem sa pustiť do podvozkových šácht, tie by som chcel spraviť nejako takto, lebo tieto sú tvarovo úplne odveci.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Dec 2017 01:36

Ahojte vospolok.
Tak som zmastil kolesá a hlavné časti podvozku. Teraz ma čaká kooooopec detailov po celom prskolete a hádam to do dvoch dní dokončím, čiiiiiii?

Farbu si nevšímajte, to ešte budem riešiť po prilepení detailov :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 15 Dec 2017 00:32

Ahojte vospolok.
Tak som konečne dorobil podvozok, ktorý som spatlal dosť detailne. Či dobre, to neviem, lebo som nemal dosť podkladov a rôzni autori sa od seba líšili, poťažmo im tie detaily chýbali, tak som to dal tak po svojom, ako vždy :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: I-16 type 24/free/1:33

Príspevokod užívateľa sony » 15 Dec 2017 09:43

z toho čo vidím, tak je to dobrá správa... keď uvidím naživo rozhovorím sa možno viacej... no zatiaľ sa mi rusáčik páči :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných