Macchi C202/halinski/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 18 Dec 2017 23:33

Ahojte vospolok.
Po rozcvičke s išačikom som sa rozhodol zaťať trochu vyžšie, a to spatlať krásny model machci C202 folgore (blesk) od majstra Halinského. K modelu som si zakúpil aj lasery, ktoré síce sú super, no chýbajú tam práve rebrá z kokpitu, čo ma dosť nemilo mrekvapilo lebo sú dosť komplikované. Trochu o predlohe som našiel na wikipédii, ozaj tam toho mohlo byť viac, no pre laikov pre predstavu že čo to vlastne idem spáchať, to celkom stačí. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Macchi_MC.202_Folgore
Tu je pár fotiek už hotového modelu
Naposledy upravil/-a Štefan Húska v 20 Dec 2017 22:01, upravené celkom 1 krát.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 18 Dec 2017 23:41

Pista, Ty si "Night Gluer" :) Ale vybral si si skarede lietadlo.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 18 Dec 2017 23:48

Ahojte vospolok.
To Majos: to máś pravdu že som nočný lepič :haha: ale lietadlo je krásne :scorn:
Tak začal som ako vždy, kokpitom. Ten sa lepil celkom dobre, až na niektoré chýbajúce časti. Na pedáloch chýbali tie paličky, tak som si spravil z drôtiku. Pre budúcich staviteľov malá info. Stredná palička má 8mm a tie krajné 5mm, sú to diely 4b a 4d. Ďalej celkom chýba diel 10c hrdlo a vrchnák na fľaške, zroloval som si nový papierik, rozmery som si vymyslel :P No a tu je pár čerstvých fotiek. Dal som si záležať na presnosti a čistote lepenia, pekne pomaličky, toto čudo som patlal 7 hodín a stálo to za to. U mňa je to totiž takto rýchlosť=nepresnosť a zlá čistota lepenia :death:

Neviete niekto čo bolo v tej butylke?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Dec 2017 06:25

V tej butylke bol asi nejaky taliansky patok...

Užívateľov profilový obrázok
MIO | 45
Vtákológ
Príspevky: 488
Meno: Mišo
Bydlisko: Modra

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa MIO » 20 Dec 2017 00:14

V tej butylke je podla farby najskôr stlačený vzduch :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 20 Dec 2017 01:02

Ahojte vospolok
To Maaaslo: ale vína majú makaróni dobré čiii?
To Mio: na fotkách čo som videl sú tie butylky všetky modré, asi ten vzduch, no značenie môžu mať jednotlivé štáty odlišné. Nechal by som to na expertov v leteckej technike :wink:
Tak som pokračoval smerom dozadu. Najviac som sa zdržal na rebre za sedačkou, chcel som tam mať 3D dierky, nie len nakreslené, tak som ich kornajsnami vyondieval. Priznám sa, nápad dobrý, len prevedenie o ničom :confuse: ako vždy :haha:
Potom som spatlal ďalšiu butylku a nakoniec knipel. Na butylke zase chýbalo hrdlo a štopel (č 9d)tak som si rozmery zase z prsta vycucal a dáko spravil :haha: Na knipli chýbal hlavný diel 7d. Ten bol v plánoch aj tak nejaký divný, bez rúčky, len palička a na vrchu taký klobúčik :shocked: prerobil som si ho podľa fotiek. Výška knipla od podlahy až po vrch je 18mm, rúčka je 4mm a ten valček vpredu tiež 4mm, pre tých, čo to budú v budúcnosti patlať. Pridal som rúčku, na vrchu tlačicu na spúšte guľometov, vpredu taký valček a od neho dopredu do dola ide drótik. Ďalej som si na fotkách všimol, že je tam aj palička od knipla dozadu pod sedačku, no v šmykajde nieje, tak som ju tam dorobil. Hneď je to o mnoho živšie. Keď odrátam dodatočné hľadanie podkladov na nete, boli to 4 hodiny patlania :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa enzo66 » 20 Dec 2017 21:17

Pěkný model, neokoukaný. Moc se mně líbí, dobrá práce. Akorát používáš špatný název. Stroj je Macchi - ne Machci. Kdysi za mích plastikových let jsem ho stavěl jako plasťák.
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Machci C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 20 Dec 2017 21:59

Ďakujem za upozornenie a som rád že sa ti páči. Nevieš náhodou ako boli uchytené remene na sedačke? Hľadám na googli ale je tam toho málo :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa enzo66 » 20 Dec 2017 22:32

Bohužel, éra nedělám už 15 let. Jakmile jsem objevil papírové formulky, bylo to jasné. Celou sbírku plasťáků mám někde u rodičů na půdě v krabicích. Ale rád sleduju všechny stavby a někdy mě svědí dlaně a přemýšlím, že bych do nějakého letadla střihnul. :)
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 21 Dec 2017 00:30

Kľudne dačo spatlaj, aspoň to tu trochu ožije. Aj formulky by si mohol dáke odprezentovať :wink:
Konečne som našiel na nemeckých fórach fajné detaily, nejaký maník bol v múzeu a pofotil interiér zôkol vôkol :P tak som sa mohol posunúť ďalej.
Spojil som tie dve butylky drôtikom, videl som to na viacerých fotkách modelov, tak hádam to bude dobre. Spravil som konštrukciu pod sedačku, sedačku a operadlový vankúš. Ten bol celkom zaujímavo pripevnený. Zvrchu visel na takých drôtikoch a dole bol pripevnený retiazkami. Tie som na moju smolu nechal na Ukrajine tak som si vyrobil druhé :beat plaster: hádam aj dobre čiii? Také nič a strávil som pri tom 4 hodiny kuwa :death: no výsledok je celkom pekný, taký atypický a zaujímavý. Origoš šmykajda to tam vôbec nemala a všetko vyselo len tak zo vzduchu :beat plaster:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní