Macchi C202/halinski/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Martinicky Vladimir | --
Príspevky: 253

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Martinicky Vladimir » 30 Dec 2017 11:36

Stefan, najlepsim vonkajsim rozlisovacim znakom medzi MC202 a MC205, je ten sudkovity olejovy filter na spodu kapotaze motoru u MC205! Nech sa dari, a Vsetko dobre do Noveho roku!

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 30 Dec 2017 18:56

Ahojte vospolok.
To Vladko: to sú tieto oné pod tým oným tam? Ďakujem za ozrejmenie, teraz to hádam rozoznám :wink: a ďakujem za priania a ja Tebe prajem 1000 krát viacej :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 30 Dec 2017 19:09

Ahojte vospolok.
Tak som konečne dokopal ten predok :beat plaster: akosi sa mi to nedarilo, nervy som mal ako už dlho nie, skoro som to postúpal od srdu :death: ale predýchal som to a nejako prilepil. Potom som spravil ten olejový chladič či čo to je za mikrovlnku tam dole a teraz sa idem pustiť do kostry krídel :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 31 Dec 2017 23:40

Ahojte vospolok.
Tak včera a dnes som trochu patlal. Kostra krídel sa mi zdala čudná, lebo mi tam lietal 6mm rozdiel medzi ľavým a pravým krídlom. Potom som va v návode dočítal, že jedno krídlo bolo ozaj dlhšie, aj keď netuším že prečo :shocked: v prepočte okolo 19cm je ľavé krídlo dlhšie. Po prilepení na kostru som sa pustil podľa návodu do podvozkových šácht a plášťa okolo. Ten som robil skoro 4 hodiny, no tentoraz bez srdu a stresu, v dobrej nálade pri rádiu počúvajúc petardy pod oknom. Som zvedavý ako to sadne spolu s krídlom :bad smile:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Martinicky Vladimir | --
Príspevky: 253

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Martinicky Vladimir » 01 Jan 2018 15:55

Stefan, ta lava nosna plocha mala o 200 mm vetsie rozpetie pre reakcny moment vrtule, ktory tento moment vyrovnavala! Specificky talianske...keby take konstrukcne riesenie bolo napr. u Avii S-199, tak by nebolo tolko havarii u tohto typu!

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 02 Jan 2018 00:49

Ahojte vospolok.
To Vladko: ďakujem za ozrejmenie, ani som netušil že také veci sa dejú :bad smile:
Dnes som spatlal ten veľký chladič pod pilotom a stred krídla. Na chladiči som sa trochu zdržal lebo tam sa lepí vśetko natupo tak si to vyžadovalo viac trpezlivosti a času. A teraz som hrozne zvedavý, ako mi sadnú krídla :confuse: teda keď ich ogombíkujem :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 03 Jan 2018 01:22

Ahojte vospolok.
Ešte poobede v práci som si vravel, že budem robiť chvost, teda smerovku a výškovky, lebo sa mi nechcelo gombíkovať krídla :bad smile: Ale večer som sa z toho vyspal a ogombíkoval som aspoň jedno, ľavé krídlo :P vravím si, aj na tom chvoste sa lepšie drží geometria, keď sú krídla hotové. A toto je výsledok :wink:

A ešte vám chcem dať jednu dobrú radu. Prečítajte si návod na zlepenie modelu a hlavne, dodržujte ho. Ja som ho nedodržal, spatlal som najprv spodný kryt motora a potom som robil vpredu ten komplikovaný prechod krídlo-trup pekne natupo, bez záložiek. Pripojím aj fotku z vebu, aby ste vedeli o čom točím, jedná sa o to oné pod výfukovou "šachtou"
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 04 Jan 2018 18:27

Ahojte vospolok.
Včera som bol tak rozbehnutý, že som ogombíkoval aj chvost. Teraz tie krídla dáko oplášťujem, hádam budú dobre :bad smile:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 04 Jan 2018 23:36

Mňo, tak som to teda dokefoval :beat plaster: ale ako som sa obával, spoj s "pazuchou" to teda schytal poriadne, radšej som to ani nefotil ale je to vidno aj z diaľky :bad smile: až do Blavy by ste to videli odtiaľto :haha: proste je tam fuga, ale poriadna. Celé krídla sadli ako riťka na šerbeľ, Halinski je proste macher. Spravil som aj červené a zelené svetlá na koncoch krídel. Vyrezal som ten otvor a ešte pred zlepením konca krídla som tam vlepil fóliu z obalu zo sekunďáku, ktorú som zvnútra natrel príslušnou farbou. Krídla ako celok sa mi páčia, dokonca aj moje prevedenie :haha: aj keď ich ešte máličko upravím. Otázka je, čo s fugou v pazuche. Premýšľam nad pásikom papiera, ktorý vlepím do fugy, zafarbím príslušnou farbou a prelakujem sto razi. Potom by som to ešte alu farbou olietal, nech to nie je ako päsť na oko :beat brick: čiiiiii?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Macchi C202/halinski/1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Jan 2018 23:56

Neni tam zapas koloru? Ze z toho vyrezat ten pasik?
Inak okrem "toho detailu" mas kridla naozaj pekne, len bojuj Pistik :victory:

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní