Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jak-3 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Feb 2019 09:54

Roman napísal:tu je ta havarka
https://www.youtube.com/watch?v=gz07Q5Etyjc
preco pristaval mimo drahu?
ten bager tam nemal tak blizko co robit. neni to tak zle,spravia nove kridlo ,bude to drahe ,za nejaky cas znovu poleti

z toho co som sa docital, tie plosiny tam boli kvoli ohnostrojovym efektom, ktore boli planovane pre F16tky, ale tie nemohli pristavat kvoli "zlym poveternostnym podmienkam"... tak ich tam nechali. Pristavali na trave, lebo vraj Yaki pristavaju lepsie na trave... priestor na pristatie bol siroky 30 metrov, ale vraj pristaval prirychlo a po dosadnuti mu vo vyhlade zavadzal cumak a praskol to do plosiny...
... mna viac zaujima, ako je mozne, ze podmienky boli zle pre F16 a dobre pre Jak...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 19 Feb 2019 14:32

Lebo Jak je poriadny ruský stroj a nie ako tie americké Fka :haha: Ale nie vážne by to aj mňa zaujímalo, že nový stroj z elektronikou kvôli počasiu to nedokáže a stará mašina áno. Jedine, že možno boki zle podmienky jeden deň a na druhý keď boli dobré lietal už aj Jak a tie plošiny pojazdné tam nechali.
Mam pocit že Jaky aj počas vojny vzlietali výlučne z travy, ale nie som si úplne istý.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Feb 2019 17:24

volakde som cital :za vojny mali usaci bombarder b 24 liberator. ten vyzadoval betonovu drahu,na inom povrchu sa mu lamali podvozkove nohy.

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Pepo » 20 Feb 2019 16:45

Nadherny stroj a ked vpalil do toho bagera tak az zamrazilo, lebo jak je taky dost stuply len 9,2m rozpatie. Pod 3000m s nim mali ME-109 zakazane vstupovat do dogfightu a v Prahe na Ruzyni vymanevroval Spitfira! Treba precitat knizku Normandia Nemen!

Užívateľov profilový obrázok
Fisho | 43
Príspevky: 62
Meno: Michal Bumbera
Bydlisko: Košice

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Fisho » 23 Feb 2019 20:38

Squelá robotka len tak ďalej. Pozorne sledujem lebo táto predloha sa mi obzvlášť ľúbi. Pred časom som si zpatlal plastovú verziu.
... as for God has not given us a spirit of fear, but of power and of love and of a sound mind....
2Timothy 1:7

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa xavi » 23 Feb 2019 22:17

Sumec napísal: Ale nie vážne by to aj mňa zaujímalo, že nový stroj z elektronikou kvôli počasiu to nedokáže a stará mašina áno.


no novy stroj s eletronikou stoji minimalne 100krat tolko ako tato sice krasna ale stara masina takze ked havaruje Fka je vacsia (financna) skoda, preto niekto mal rozum a stopol to ked bol cas... nic viac za tym nehladaj...

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Feb 2019 09:02

dalsie jak 3 maju v nemecku, je este jeden cervenonosy jak,ten ma chvoste cervene pasy.celkovo ich liteta asi 5

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Brzdič » 24 Feb 2019 11:28

Paráda chlape. :)

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 08 Dec 2019 22:47

Po veľmi dlhom čase som tu späť a môžem prehlásiť, že som sa konečne dokopal dokončiť tento model a je HOTOVÝ :victory:
Report
Bohužiaľ nemám žiadne fotky z postupu prác, lebo už som nemal nejak na to chuť lebo som to robil sem tam po chvíľkach. Takže prikladám až fotky hotového modelu a bez popisu, čo som zlepil/doplnil a vylepšil. Ale v prípade záujmu z radosťou odpoviem :big smile:



Čo budem ďalšie lepiť ešte neviem, musím prelustrovať archív :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Dec 2019 22:58

Fiha.. :jawbone:
Gratulujem k dokončeniu, je to krásna a detailná práca!

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní