Jak-3 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Trak-Tor, Jolaus

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 24
Meno: Adam

Re: Jak-3 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Jan 2018 22:03

Pilotom bol Saveliy.V.Nosov (mal 17 víťazstiev) Asi bez maskáču bolo bolo koncom 1944 a potom na jar 1945 dali maskáč. Lietal v 150-tom leteckom stíhacom pluku 13-tej divízií bojového letectva (dúfam že to som to správne napísal :P ) a čo som sa dočítal tak by to mal byť východný front. Zase ak sa mýlim a niekto vie viac kľudne ma opravte :big smile:
Obrázok
Obrázok
Ten znak na čumáku bol použití na viacerých strojoch, čo som videl bokorysy. Ten čo si sem dal ty je tak ako píšeš z východného frontu jeseň 1944.
Obrázok
Na stole: KV-2 /free/ 1:25, Jak-3 /Orlik/ 1:33
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Štefan Húska | 36
Meno: Štefan Húska

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Jan 2018 22:08

Len malú otázku. Pre nás východný alebo pre nich východný? Lebo pre nás to môže byť Moskva, Leningrad, Stalingrad, no pre nich vojna s Japonskom pri pobreží Tichého oceánu :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Sumec | 24

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Jan 2018 22:17

Z nášho pohľadu východný. Na tej stránke kde som pozeral kde operovali tie pluky tak boli písané rovno mestá. A keďže toto už bolo na konci vojny tak východný front sa posunul Moskvy do Nemecka. Tá 12tka mala základňu v Rakúsku tá 100ka v Nemecku podľa tej stránky, ale či je to pravda netuším :haha:
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

Jolaus | 39
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 06 Jan 2018 23:39

Nazdar.
Toto mi niečo pripomína :)
Som rád že lepíš ďalšie lietadlo, akurát by si konečne mohol dať nejakého Halinského :P Zatiaľ to máš super a teším sa na ďalší postup :)
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Martinicky Vladimir | --

Príspevokod užívateľa Martinicky Vladimir » 07 Jan 2018 10:35

Sumec, toto je najpravdepodobnejsi vzhlad Nosovovej masiny...bez emblemu na mot. kapote... Nacrt kresleny samotnym Nosovom... :wink:

Sumec | 24

Príspevokod užívateľa Sumec » 07 Jan 2018 11:57

to Jolaus:Veď aj používam tvoj report keď potrebujem niečo pozrieť :wink: A už som ti veľa krát hovoril že Halisnký nemá pre mňa modeli, ktoré by som chcel lepiť :P Možno okrem Jak-1

to Martinicky Vladimir: Tak keď je to od neho náčrt budem tomu veriť :big smile: Možno autor tohto modelu sa už inšpiroval "novými" mašinami, ktoré sú vidieť aj v mojom prvom príspevku na fotkách. Dočítal som sa, že ich vyrábajú ešte pre bohatých zberateľov ale s americkými motormi.

Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Jan 2018 20:57

-moderne motory tam idu pretoze sovietsky motor bol stavany len na niekolko hodin prevadzky. aj najnovsi il 2 zrenovovany v rusku taha motor alison z usa. fw 190 zas maju cinsky motor.
-ked mas vhodnu kopu penazi tak ti vyrobci spravia kopie roznych lietadiel z 1,a 2 vojny. dnes uz nieje problem napr fw190 alebo me 262.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný