StarWars - R2D2 /Lopo/ 1:6

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

StarWars - R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 11 Dec 2012 21:56

Ako som spominal, ako prve som si chcel postavit R2D2, avsak to co je dostupne sa mi nepacilo a tak som zacal tvorit vlastnu verziu uplne od zaciatku.
Kedze na webe je velke mnozstvo obrazkov a dokonca aj priamo vykresov s rozmermi, nemal by byt moc problem namodelovat to.
Zacal som to modelovat v 3DS s naslednym rozkladom v Pepakura, avsak nebol som schopny dokopat 3DS k takemu poskladaniu z polygonov, aby to nasledne po rozbaleni v Pepakura malo trosku logiku.
Nasledne som tu na fore nasiel tutorial na Rhino a aj vdaka nemu som behom 1 dna dokazal v nom prekreslit vsetko co som v 3DS vyrobil za tyzden.
Tuna budem davat postupne priebeh, sam som zvedavy do akeho stavu sa dokazem dostat. Samozrejme akekolvek konstruktivne pripomienky su vitane. Konecnu verziu tu potom planujem dat k dispozicii.

Aktualne mam uz hotove nejake zakladne tvary. Momentalne sa trosku trapim s namapovanim krytovych 'platikov' na dome (tych modrych obdlznikov na hlave) - Rhino mi ani za svet nechce dovolit umiestnit (snap-nut) v bodoch krizenia kriviek. Pritom horny rad som spravil ani neviem ako ... :jawbone:

meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa laki » 12 Dec 2012 17:13

a keby si pouzil sketchup tak to mas nakreslene cele za pol dna :)

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 12 Dec 2012 20:00

SketchUp je pre deti, chlapi použijú Rhino :D držím palce, kvalitný model R2 chýba. Skúsim si doma pozrieť o čom píšeš a keby som vedel poradiť, tak sa ozvem.
Spendlik

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 12 Dec 2012 21:10

laki napísal:a keby si pouzil sketchup tak to mas nakreslene cele za pol dna :)

Tak to asi nemam - kreslim to totiz vsetko na 1/100mm presne (podla vykresov co som zohnal, a vacsinu hodnot zadavam aj o niekolko radov presnejsie kedze vsetko este prepocitavam podla mierky) ... a pochybujem ze Sketchup nieco take umoznuje

Ing. Spendlik napísal:SketchUp je pre deti, chlapi použijú Rhino :D držím palce, kvalitný model R2 chýba. Skúsim si doma pozrieť o čom píšeš a keby som vedel poradiť, tak sa ozvem.
Spendlik

Dik, dufam ze vysledok bude zodpovedat vynalozenej namahe :bad smile: Uz nemosis pozerat, uz som na to dosiel :victory:

Pridavam drateny model 'dome' (hlavy) kde su plosne veci hotove. Ostava dorobit "klbove oka" a predne velke oko - k tym vsak nemam vobec rozmery, podobne ani k hlbke zapustenia signalizacnych LED poli ... takze aktualne to preskakujem a budem pokracovat vecami ku ktorym rozmery mam


Ak by nahodu niekto niekde nasiel akekolvek planky aj s rozmermi tak budem velice rad za poskytnutie
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
Jozik | --
Príspevky: 207
Meno: Jozef
Bydlisko: Košice

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Jozik » 13 Dec 2012 11:15

Scetch-up je velmi dostupny program. Nezavrhoval by som ho. Lahko a rychlo sa da naucit. Clovek sa v nom moze aj hrat, neviem ci take intuitivne su aj tie profi programy.
Koniec koncov, kazdy nech si kresli v tom, co mu vyhovuje.
Skalpel je super vec. :)
Moja galeria: viewtopic.php?f=41&t=2076&p=30192#p30192

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Dec 2012 13:29

Rhino nie je profi, to je tak na pol ceste. Ale ma svoje caro.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 13 Dec 2012 16:40

tak som zacal so spodkom bocnych noh ... ale cim dalej tym viac narazam na nedostatocnost podkladov ...
Podla vsetkeho je riesenim klub stavitelov R2 na yahoo ... ale nechce sa mi tam len kvoli tomu robit registraciu ... nemate tam nahodu niekto konto ? ze by mi potahal podklady ...
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 13 Dec 2012 16:54

Off topic: Myslím si, že táto diskusia sa uberá niekam, kam nemá. SketchUp je super - veľmi intuitívne sa ovláda, rýchlo sa v ňom robí a je zdarma (teda tá nie PRO verzia). Rhino na to, aký to je program, sa ovláda tiež neskutočne dobre a veľa vecí sa dá naučiť za neskutočne krátky čas. Jeho najväčšou nevýhodou je samozrejme cena, začínam šetriť na upgrade na 5ku :) A potom si treba ešte pozrieť rozdiel medzi NURBs a MESH 3D modelmi - z toho vychádzajú aj hlavné rozdiely ako sa pristupuje k modelovaniu.

Ja som dosť veľkým zástancom Rhina. Pre pap. modelárov je to neskutočný pomocník, napríklad také rozkladanie sa vo väčšine prípadov deje jedným / dvoma klikmi. Osobne si myslím, že momentálne na trhu nie je lepší program pre tvorbu modelov. To s tým polo profi by som veľmi neriešil - v tom programe sa kreslia lode a jachty, využíva sa na architektonické a dizajnové veci, využívajú ho šperkári pri navrhovaní šperkov. To všetko na profi úrovni. Neviem, kde začína profi a kde končí - takže toto je diskusia asi úplne mimo tohto fóra.


Základ všetkého - podklady :) Strašne rád by som mal toto doma - http://www.theblueprintsbook.com/ :) ale cena je neskutočná a možno je to už aj vypredané. Skúsim sa spýtať imcold-a či nemá podklady, k X-Wingu zohnal neskutočné veci. Ešte odporúčam sa zaregistrovať tuto - http://www.therpf.com/

Ing. Spendlik

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa serpens » 13 Dec 2012 16:59

Off topic: Profi CAD zacina tam kde jedna licencia stoji 17,000€ a viac. A len aby bolo jasno, ja som tiez velkym zastancom Rhina, ale nie je to profi.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 13 Dec 2012 20:59

Ing. Spendlik napísal:Základ všetkého - podklady :) Strašne rád by som mal toto doma - http://www.theblueprintsbook.com/ :) ale cena je neskutočná a možno je to už aj vypredané. Skúsim sa spýtať imcold-a či nemá podklady, k X-Wingu zohnal neskutočné veci. Ešte odporúčam sa zaregistrovať tuto - http://www.therpf.com/
Ing. Spendlik

mno ta oficial kniha by mohla byt dobra ... ale jak sa hovori: 'netr.kam bankarovu dceru' aby somsi to mohol dovolit kupit :)

na therpf som si pustil vyhladavanie a co som to pesiel tak som nenasiel ziadne linky na planky ...

takze asi mi neostane fakt nic ine len si urobit registraciu na yahoo a skusit sa votret do toho r2builders klubu ...
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný