StarWars - R2D2 /Lopo/ 1:6

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 30 Dec 2012 09:55

serpens napísal:Ono, lepit sa to da aj priebezne, neviem teda, ci si robil uz nieco v rhine, co si aj nasledne zlepil. Mozno by to stalo za skusku, aby si zistil, ci sposob akym to kreslis, bude pouzitelny aj na rozklad do 2D.

V Rhine som doteraz neurobil absolutne nic ... toto je uplne prvy krat co ho pouzivam
Pred par dnami som skusal rozklad center foot-u, ale narazil som na chybu v chlopnovom plugine, takze som dalej nepokracoval ... skusal som ho opravit ale nejako som nebol schopny pochopit matematicky postup ktory pouziva takze tym padom ani nejsom schopny objavit tu chybu
Nastastie ale sa da ten plugin akotak pouzit aj s tou chybou takze skusim dokoncit aspon nejaky ten rozklad a nasledne to zlepit ...

Akuratne na aky papier to tlacit ? bude stacit obycajny kancelarsky alebo radsej skolsky vykres ?
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Dec 2012 10:58

Určite by som nepoužil ani jeden. Kancelárska 80-ka sa ti bude vlniť pri kontakte s lepidlom a výkres má hrubú štruktúru a je mäkký. Podľa mňa by si mal použiť 120-ku (120g/m2), alebo 160-ku papier, prípadne 200-ku v závislosti od veľkosti dielov a dôležitosti vystuženia...

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 30 Dec 2012 11:13

mno na testovaciu stavbu nechcem kupovat ziadne specialy ... ten kancelarsky som si aj myslel ze je prilis malo ... ze je vykres makky myslim nejak nevadi, nepotrebujem to mat nejako pevne ... ide mi hlavne o odskusanie presnosti vystupu, zvolenej velkosti chlopni a pod.
hruba struktura by comu vadila vlastne ? problem s vyrezavanim drobnych dielov ? alebo ohyb ?

ale skusim pozret v papiernictvach ci nemaju aj nieco insie - bojim sa vsak ze nic insie na vyber nebude (hlavne za rozumnu cenu) a zhanat nejake drahe mi na testy moc hospodarne nepride - predsa len sme male mesto
velkost dielov - niektore budu relativne velke (hlavne telo a pod.) a niektore dost male (hydraulika, fitingy a pod.)

vysledok si samozrejme neham potom vytlacit laserom na nejaku 180-200, pripadne slabsiu a nasledne podlepenie velkych dielov
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Dec 2012 21:06

Ako ti to napisat, ked si nechces dat poradit? Na to aby sa to dobre a presne lepilo, musis vediet, na aky papier to bude tlacene a rata s jeho hruboku pri rozklade. Kancelarsky je uplne najhoria volba, to ani neskusaj a vykres je tiez zla volba. Najlepsie je rozhodnut sa medzi 120g/m2 a 160g/m2 hladky, karbonovy papier bud do laserovky, alebo atramentovky (osobne preferujem laserovku). Tie papiere nie su nijak extra drahe a su vyborne na papieracinu, ale to pochopis az ked vyskusas. Ak sa rozhodnes pre jednu z tych dvoch tvojich variant, tak ta to nakoniec tak znechuti, ze sa na to vykasles, kedze oba tie papiere stoja za milu Jarmilu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Dec 2012 21:09

počuli ste slovo pánovo
.
..
...
ámen

ja mám atramentovku, ale tiež používam laser papier, je hladší
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Dec 2012 22:10

..a este dodajme, ze 250-listovy balicek napr. toho 160 g/m^2 laserovkoveho papiera vyjde okolo 8-10 EUR, teda jedna stranka v precpocte stoji len par centov.

amen #2.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Dec 2012 22:13

To je aj akosi moc ico, mne sa zda ze som sa zmestil do 7eur.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Dec 2012 22:15

moze byt.. som to kupoval uz hodne davno a ked sa pozrem na ten skoro plny balicek, tak na nejaku tu dobu som zabezpeceny :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 30 Dec 2012 23:01

ok, skusim zohnat ten laserak, s ohladom na detaily ktore planujem tak primarne asi 120g - ak vobec nejaky v tomto nasom zapadakove zozenem

a prikladam nahlad prveho pokusu o rozklad center foot - vacmene som testoval postup rozkladu (rozvinutie, prenos kresieb - vyslednych aj pomocnych pre textury/obarvenie) a nasledne ochlopnovania
dielek vpravohore vo vysledku nebude na ohybanie ale len obdlznicek na prilepenie - hrubsia cast ma totiz iba 0.64mm co uz asi fakt nehrozi ohybat

meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: StarWars R2D2 /Lopo/ 1:6

Príspevokod užívateľa Lopo » 08 Jan 2013 10:01

tak som viacmenej dokoncil modeling noh - ostava vyriesit len nejake detaily, ale to bude az ked budem lepit prvu papier verziu a uvidim realne ake budu moznosti s ohladom na velkost a pod. ci to bude modelovanim alebo len textury


papier na to mam objednany Q6593A HP Profesionálny Inkjet Papier 120 matný, 120g/m2, A4, 200 hr., dnes-zajtra by mi mal prist

podobne pri testovacom lepeni sa rozhodnem ci neham vsetky detaily co mam hotove alebo niektore nahradim texturami
k tomu mi ostava vyriesit zasuvanie strednej nohy - ideal by bolo keby sa dala zafixovat v hocijakej vyske ale technicky je to asi neriesitelne

este vyhoda ze nasledne barvickovanie bude ovela jednoduchsie nez modelovanie - predsa len je to z velkej casti len biela, trochu modrej a semtam nieco dalsie

myslite ze ma zmysel robit 2 moznosti lepenia ? tj lahsiu zjednodusenu/texturovanu a zlozitejsiu s drobnymi suciastkami ? ide hlavne o veci ako su hydraulika s gombikmi v ramene a pod., tj veci s rozmermi par mm
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný