Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Aug 2016 18:41

Beny napísal:Toudi soubor .mtl obsahuje pouze mapování a odkaz na texturu, otevři ho notepadu viz.

díky moc za odozvu, naozaj sú to tie textúry, hoci na prvý (druhý, desiaty) pohľad na to vôbec nevyzerajú, namiesto kecov, čo som tu dával predtým, som to mal
rovno nahrať do Metasequoie (.obj, .mtl a .png obrázky textúr do jedného adresára), uložiť, otvoriť v pepakura designeri a teraz len valím oči

:dribble: :jawbone: :beat plaster:



akurát je v tom malý háčik, pôvodne som myslel, že v sketchupe "iba" prekreslím/zjednoduším modely a "akosi" na to natiahnem textúry, čo obnáša naučiť sa
v blenderi to s UV mapou, ehm, ehm, lenže mám smolu dvojnásobne, tie textúry, používajú RGBA kanály a navyše sa to edituje Gimpe, alebo inom grafickom
editore (Paint nerobí s RGB a alfa kanálom), ach jo :-(
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Aug 2016 21:42

Uz vidim, kto bude bude povinne prednasat na buducej Hvezdarni o moznostiach a praci s Google SketchUp/Pepakura :P

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Aug 2016 22:54

o Blenderi a Metasequoi nehovoriac, ale Blender je super v tom, že podporuje export a import dosť formátov

zatiaľ som v rozpakoch z mierky, lebo henten Adder je dosť členitý a na mierku 1:1000 krpatý (28mm x 14mm x 51mm) , 1:500 by bolo fajn (1xA4),
ale zase najväčšia loď Thargoidov je na zatiaľ na 16x A4, čo sa bude dať ešte popremiestňovať, ale aj tak to bude krava 340mm x 340mm x 100 mm



nevraviac o kamošovom vesmírnom korábe, ktorý by som chcel tiež zmastiť ako šmikajdu do decembra... cho, cho, cho...
a to bude v tejto mierke dlhé pol metra
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: modely zo série počítačových hier ELITE - Oolite/ toudi_sk a kolektív/ 1:300/ 1:1000/ 1:3000/ 1:6000

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Dec 2017 23:07

zistil som, že nemám tretí typ coriolisovaj stanice ICOSAHEDRON (20-sten), tak som ju našiel v kompe, zmenšil na mierku 1:6000, načiaral biele hrany, rozložil, upravil a vyfarbil



"už len" vytlačiť a zlepiť
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní