Star Wars - Millenium Falcon

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Kurt Tank | 42
Príspevky: 75
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Star Wars - Millenium Falcon

Príspevokod užívateľa Kurt Tank » 01 Aug 2016 23:06

Nazdar papieraci!
Kedze som dostal chut postavit nejaky model z filmu Star Wars, volba padla na Maleho Sokola. Trochu som sa pohrabal na nete a nieco som nasiel (vid priloha). Model je nenarocny, zvladnu aj zaciatocnici.
Millennium Falcon.pdf
(2.7 MiB) 281 stiahnutí

Model zakladu trupu je dost presne spraveny, pri vystavbe neboli ziadne problemy. Ja osobne som chcel spravit model trochu "blbovzdornejsi", preto som trup podlepil 1mm hrubym kartonom. Tym vznikla celkom solidne pevna doska. :big smile:
Problemy zacinaju pri lepeni vonkajsich plastov. Pre zrucnejsich modelarov odporucam prerobit n-uholnikovy zaklad trupu na valcovy. Vyhnete sa tym mnohym neprijemnostiam a nepresnostiam pri nalepovani plasta k zakladnej doske. Lepit kuzel k n-uholniku nie je to prave orechove... :jawbone:
Na par fotkach vidno na plasti deformacie, ako som sa ho snazil aspon nejak dopasovat a nalepit ho na trup. Dalsou nepresnostou modelu su bocne prechodove tunely. Pri ich lepeni som musel trup aj komory trochu vyklepat, aby som ich vobec mohol dat dokopy. Zial, tiez to na modely dost vidno. :beat plaster:
S lepenim dplnkov uz nebol az taky problem. V navode sa neuvadza, kde maju byt, preto je dobre mat stiahnute obrazky hotoveho modelu z netu. Dost to pomoze.
Kedze nie som nejaky extra modelar, na vysledku to vidno. No model potesil :victory:



Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: Star Wars - Millenium Falcon

Príspevokod užívateľa bigpetr » 22 Nov 2016 15:27

No mě to z těch fotek připadá moc pěkně postavený :) . Pěkný kousek

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Star Wars - Millenium Falcon

Príspevokod užívateľa WanRayen » 22 Nov 2016 21:03

Ahoj. Ako napísal Peter. Pekný kúsok. :wink:

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní