Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: 900

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: 900

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Mar 2017 11:18

Minulý týždeň som tak listoval v Juniorovom ABC archíve, a ako listujem, tak mi toto padlo do oka.
Galaxia, model, ktorý som staval už pred mnohými rokmi, fotky sa našťastie nedochovali.

Tak som teda včera, nabudený Žilinskou výstavou, do toho strihol.

K predlohe asi iba toľko, že je to vesmírna loď z ABC komixu, ktorý vychádzal niekedy pred 33mi rokmi.



Kreslený seriál Galaxia vycházel v Abc v letech 1984 a 1986. Opět se na něm podíleli scénárista Václav Šorel a kreslíř František Kobík - autoři slavného komiksu Vzpoura mozků z let 1977 - 79 se vrátili opět k scifi tematice. V Galaxii si tvůrci dovolili nabídnou čtenáři mnohem více technicky pojatý příběh, než jaký vymysleli ve starší Vzpouře mozků. Kobík suverénní kresbou realisticky zachycuje prostředí kosmické lodi se stejnou bravurou, jako Šorel sebejistě líčí její řízení a popisuje její vybavení. Vyprávění je podřízeno serióznímu pohledu a z hlediska fantastična je spíše střízlivé.
Celý příběh se skládá ze dvou dějství, z nichž první se soustředí na představení kosmické lodě a oehrává se tedy v kosmickém prosotru. Ačkoliv v něm nechybí napínavé scény, informativní styl převládá.
Ve druhém dějství se přemístíme na cizí planetu, kde nebude nouze o akci a dobrodružství. Setkáváme se s mimozemskou civilizací, jejíž existence je ohrožena zmutovanou formou života. I zde se však autoři snažili udržet seriózní a umírněný pohled na věc.


Je to prvá, Vyškovského verzia Galaxie.


Dnes už je k dispozícii aj verzia Galaxia II od Jana Rükra, tá je voľne k stiahnutiu tu:
http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_p ... ia_cz.html
Strihnem do nej, keď dokončím tento model.

Report
Model staviam bez úprav, jedine čo som zatiaľ zmenil bolo spracovanie 6 kusov úchytov bočných lodí - krabičkovú konštrukciu som vymenil za podlep na 4,8mm kartón, myslím že to bude lepšie držať.

Zatiaľ takto:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: ???

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Mar 2017 17:04

jóóó, to je nostalgia :victory:

ja som to robil aj s rozbitým predkom, potom som skúsil aj predĺženú verziu (natvrdo nadstavený trup z viacerých originálov),
lebo vtedy som ešte o internete a alienovej komixovej verzii ani nechyroval, no tá sa nezachovala
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: ???

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Mar 2017 08:54

Tiež sa mi tá galaxia zdá byť nejaká krátka, ale na tomto modeli nebudem riešiť žiadne úpravy ani tuningy. Som rád, že niečo lepím
:P

Report
Pokračoval som doplnením trysiek na hlavnej časti a výrobou bočných lodí.
Nejaké chyby vystrihovačky by sa našli, ale z ohľadom na to, že je to stará kultovka, ich ani písať nejdem.
Nie je to nič, s čím by sa priemerný modelár ako ja nevedel vysporiadať.


...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3655
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: ???

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 07 Mar 2017 09:05

Fíha! Ti to teda odsýpa. A dobre sa na to pozerá.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: ???

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Mar 2017 22:24

Tak hlásim hotovo,
celkom to odsýpalo, mal som chuť zlepiť niečo rýchle, a aj sa mi to páčilo.

Report
Mal by tu byť nejaký záver, zhodnotenie modelu, ale ťažko sa hodnotí niečo, čo vzniklo pred 30timi rokmi. Pre mňa je to kultovka, zo svojou krásnou kresbou a pár chybkami. Znovu som si prečítal všetky scifi komixy, ktoré mám (Galaxia I, Galaxia II, Príbehy Malého boha, Vzpoura mozku ) a čo ma nesmierne teší, Junior sa začítal tiež a povedal, že je to "cool" :P

Tešilo ma.
Myslím že idem na tú Galaxiu II
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
MIO | 45
Vtákológ
Príspevky: 488
Meno: Mišo
Bydlisko: Modra

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: 900

Príspevokod užívateľa MIO » 09 Mar 2017 13:55

Parádna nostalgia :P Pekne si ju zlepil !

Tá moja z roku 1990 visí u syna v izbe :wink:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kosmická loď Galaxia / ABC / 1: ???

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Jan 2020 23:55

Fito napísal:Tiež sa mi tá galaxia zdá byť nejaká krátka...

tak ono na každom obrázku z komixu bola tá Galaxia iná, dlhá, aj krátka, zrejme akcelerovala a blížila sa rýchlosti svetla :haha:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný