74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 23 Júl 2017 17:21

74-Z Speeder Bike - Star Wars

Mierka: 1:12
Vydavateľ: paper-replika.com (free model)

Na tento model som sa chystal odvtedy ako sa objavil, len som naň stále akosi nemal čas, teraz ho snáď konečne dám do kopy...Je k tomu aj jazdec, takže budem robiť aj toho. Zatiaľ sa mi podarilo zlepiť trup čo nebolo vzhľadom na oblé tvary až tak jednoduché ako som si myslel... :wink: Budem robiť priebežné úpravy, ak sa mi podarí zohnať fotky príslušného detailu...Zatiaľ som upravil prístrojovku, sedlo a do otvoru za sedlo som pridal mriežku...Foto aktuálneho stavu:

ObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 23 Jún 2018 21:09, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Júl 2017 18:48

ahoj
to su tie lietajuce motorky ktore boli v nahanacke na planete s velkymi stromami?

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 23 Júl 2017 19:21

to je presne ono, vo filme je len kratka scena takze moc detailov tam clovek nevidi...potom uz existuju len rozne obrazky a videa na yuotube (hlavne predstavenie roznych plastovych stavebnic) z ktorych budem asi najviac cerpat pri upravach :wink:
Este dam priame odkazy na motorku :
http://paper-replika.com/index.php?opti ... mid=207362
a jazdca:
http://paper-replika.com/index.php?opti ... mid=207362
Tu je ta scena z filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=uAjS-oyNjrg

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Júl 2017 20:38

ahoj
napadlo ma spravit podlozku na ktorej bude trocha terenu,drziak na ktorom bude nasadena motorka by mohol byt z kuska skla,plexiskla aby to nebolo videt. v kvetinarstve mavaju tenke priesvitne tycky ku kvetom .

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 23 Júl 2017 20:59

To som nenapisal, ale ten stojan co je tam v originale som nemal v umysle ani ja robit a ani som ho netlacil :wink: . Mam taku predstavu podlozky s popadanymi stromami a vysokej travy v ktorej bude zamaskovany drziak :wink: . Bude to ale pomerne dlhy model (odhadujem tak okolo 40 cm) takze este porozmyslam z coho urobim tu podlozku...

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 24 Júl 2017 10:13

Ha, tohle bude zase exhibice :) Já jsem to stavěl zmenšené (2 stránky na jednu), stejně s tím byla spousta legrace. A na výřez z Endoru jsem zvědavej, to ti jde :D


Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa bigpetr » 24 Júl 2017 11:46

Star Wars to můžu :). Super že to šperkuješ. Budu sledovat

Užívateľov profilový obrázok
Ing. Spendlik | 42
Príspevky: 372
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 24 Júl 2017 18:21

Ak sa chceš inšpirovať nejakou plastikovou stavebnicou tak si určite pozri sériu od Bandai (ale asi o nich vieš :) ). To je špička v plastikových SW modeloch (ďaleko prekonáva chabé pokusy od Revellu a AMT), trochu sa na nich dotiahla Zvezda, ale tá zatiaľ vydala len jeden model. V mierke 1/12 robí Bandai ScoutTrooper-a so Speeder Bike-om, a celé to môžeš osadiť do diorámy :) .

http://bandai-hobby.net/sw/jp/products/ ... rbike.html

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Júl 2017 23:22

Ďakujem za rady, pekné vidieť, že to už niekto postavil. :wink: Ten Bandai je krásna stavebnica, obrázky určite pomôžu.
Problém týchto obrázkov (a aj videí) je ten, že človek väčšinou rýchlo potrebuje pozrieť nejaký detail a ten
zrovna na obrázku nevidím, alebo ho hľadať v nejakom videu je na dlhšie...Mne sa podarilo nájsť túto stránku:
http://maxivz.artstation.com/projects/WlGLE
najskôr ma tam zaujalo pár obrázkov detailného 3D modelu a až neskôr som si všimol že pod obrázkami sú aj priamo 2 výstupy z 3D programu a to je presne to, čo potrebujem-model si môžem rôzne otáčať, približovať a pozrieť okamžite to čo potrebujem. Neviem či je to model, ktorý presne odpovedá biku z filmu, ale pre moje úpravy tohto papierového modelu to bude bohato postačovať. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa bigpetr » 25 Júl 2017 00:21

3d model je hodně přesný (až na pár drobností). Určitě bych se ho nebál používat jako referenci

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní