Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Aug 2017 00:19

Po dlhšej dobe malý pokrok...trošku som sa zasekol na motoroch, ktoré som pôvodne chcel len trochu vylepšiť, nakoniec to ale skončilo výrobou nových...to čo som mal mať za chvíľu hotové, sa dosť natiahlo a skončilo to lepením asi stovky lamiel a 50 drôtikov...viditeľné bude v podstate hlavne čelo, kde som sa snažil čo najviac držať originálu, telo motoru bude skryté v trupe, takže moc vidieť nebude. Motory som strekol matnou čiernou farbou a nakoniec prebehol šedým suchým pastelom aby získali trochu patinu.
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Aug 2017 00:31

Pomaly pokračujem ďalej, motory sú už vlepené v trupe. Pôvodné klapky mi ale nejako nesedeli na tie otvorené šachty a aj stredná časť bola akási iná oproti tomu 3D modelu (http://maxivz.artstation.com/projects/WlGLE) z ktorého vychádzam...tak som si to urobil radšej všetko sám, pričom som sa snažil držať toho vzorového 3D modelu (od rozmiestnenia jednotlivých prvkov až po onitovanie klapiek).
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Aug 2017 06:11

bolo by zaujimave vedet z coho pouzili filmari suciastky ked robili motorky do filmu.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Aug 2017 23:11

Z čoho to poskladali to veru neviem, možno sa ale nájde nejaký odborník čo bude vedieť :wink:
Po dlhšej dobe pridám nejaké foto. Aj keď vyzerá, že nič nepribudlo, trup prešiel tmelením a brúsením. Celé sa to zopakovalo viac krát, kým som bol s tým ako tak spokojný. Urobil som túto zmenu, pretože väčšinu zvyšných dielov si aj tak budem robiť sám, takže trup by zostal jediný bez úprav, čo by asi nevyzeralo dobre. Zatiaľ je to nastriekané len základnou farbou, na ktorú ešte príde vrchná farba a nejaká tá patina... Musel som zatiaľ demontovať zadné klapky a stredový panel, motory som na čas striekania uzavrel v gondolách. Na čele trupu som dodatočne urobil 3 prelisy, ktoré tam boli pôvodne len nakreslené. Nepáčil sa mi tvar motorových gondol, ktorý vychádzal zo zjednodušenej konštrukcie pôvodného papierového modelu, tak som si v rohoch gondol, ktoré boli pôvodne skosené pomohol trochou balzy. Po vybrúsení, vytmelení a nastriekaní už vyzerajú lepšie...Spodné časti som si upravil podľa 3D modelu z ktorého vychádzam. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 04 Sep 2017 22:30

Pokračujem pomaly ďalej. Trup som nakoniec nastriekal odtieňom RAL8004-hnedá medená. (prvý pokus bol RAL8002-hnedá signálna, to už ale bolo moc hnedé, tak som to zmenil), "podvozok" je nastriekaný RAL9005M-čierna matná. Keďže tá hnedá je lesklá, na ktorú mi nechytal suchý pastel, musel som to ešte prestriekať matným lakom. Na hnedé časti som potom aplikoval čierny suchý pastel a na "podvozok" šedý suchý pastel. Na koniec som pridal škrábance a opotrebenie pomocou Revell 91. Možno je to "obúchané" až moc, ale v podstate som to také chcel, vzhľadom na to v akom teréne sa tie motorky vo filme pohybovali (známa naháňačka v hustom lese na Endore).
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Sep 2017 18:22

dobre to veru vyzerá :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Sep 2017 00:02

Ďakujem :wink:
Dal som do kopy prednú časť biku. Ako nosné tyče som použil rúčky zo štetcov, ktoré sa asi najviac blížili originálu (z toho čo som mal po ruke). Zvyšok je z papiera, drôtu, kúsku balzy a plastovej trubičky. Z pôvodnej vystrihovačky som moc nepoužil, akurát som z nej bral rozmery, pričom som sa snažil čo najviac priblížiť 3D modelu. Teraz sa to už len nastrieka a farebne doladí.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa mimapnd » 14 Sep 2017 23:02

Toto sa mi velmi paci. Star Wars mam okukane od maleho veku, a aj teraz si to rad skuknem, pekne po poradi a tieto masinky su neskutocne a v tvojom podani, je to naozaj pekne spracovane. tesim sa na dokonceny model. Paradicka.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Sep 2017 23:11

Ďakujem, aj ja mám túto sériu rád. Pôvodne som chcel lepiť iný model zo SW, nakoniec dostal prednosť tento, pretože som si myslel, že bude jednoduchší, ale to bolo ešte predtým než som to začal upravovať :bad smile: (k tomu pôvodnému sa ale určite ešte niekedy vrátim)
Dnes pridám foto len takej drobnosti-pridal som pár hadíc na ľavej strane "podvozku". Hadice som urobil z plastovej trubičky na pitie nápojov, presnejšie z jej tvarovateľnej časti. Po natvarovaní je nutné tvar trubičky zafixovať, lebo pri náhodnej opätovnej zmene tvaru z toho opadáva farba (ja som to zafixoval sekunďákom)
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: 74-Z Speeder Bike - Star Wars /free/ 1:12

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Sep 2017 17:14

Riadítka mám viac menej hotové, teraz ich dám dole z trupu, máličko doladím a môžem striekať. Základ je ten čo bol pôvodne vo vystrihovačke, detaily som dorábal podľa 3D modelu z ktorého vychádzam. Ako sa to podarilo je možné vidieť na porovnaní 3D modelu a toho čo sa mi podarilo zlepiť. Niekedy človek musí robiť kompromisy a nie je to celkom ono, ale tak snáď som sa aspoň priblížil...Okrem papiera som použil hlavne drôt a pár kúskov dreva.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní