Ponorka Sword / Pavel Štyl - free / mierka neudaná

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
vinjano | --
Príspevky: 22
Meno: Ján

Ponorka Sword / Pavel Štyl - free / mierka neudaná

Príspevokod užívateľa vinjano » 19 Okt 2017 17:58

Ahoj,

Pavel nakreslil a zverejnil model ponorky, na stiahnutie je v tomto vlákne českého fóra. Tak som si ju postavil. Fotonávod je v súbore na stiahnutie, takže proces stavby som nefotil. Nenarazil som na žiadne zásadné chyby, azda len poviem, že treba veľa vykružovať a premeriavať, niektorý rebrám trošku nesedel rozmer. No a keď som sa pozrel na ponorku vo filme Vynález skazy, tak som urobil ešte pár vylepšení:
  • okná som vyrezal a zasklil čiernou fóliou,
  • keďže teraz je dovnútra vidieť, zatemnil som interiér rolkou čierneho papiera prevlečením cez rebrá,
  • "vrtuľu" som urobil len z dvoch lopatiek, vo filme sa mi zdalo, že je to tak,
  • pridal som "periskop" či čo to je na veži,
  • "nohy" som urobil z drôtu (spinka) a namotaného papiera, drôt som vnútri ponorky lepil o rebrá ešte pred pospájaním segmentov dokopy,
  • a podľa filmu som mierne upravil a zasklil predný reflektor (len tmavou fóliou, robiť parabolu a žiarovku sa mi fakt nechcelo). Reflektor dal asi najviac práce a dal by sa upraviť aj viac, ale zábery vo filme sú dosť nejasné, tak som to nechal tak.
Ďakujem Pavlovi za nakreslenie a uvoľnenie medzi pospolitý ľud.



Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ponorka Sword / Pavel Štyl - free / mierka neudaná

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Okt 2017 19:36

nádhera :victory:

gratulujem k dokončeniu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Chaichana | --
Príspevky: 2
Meno: Chaichana

Re: Ponorka Sword / Pavel Štyl - free / mierka neudaná

Príspevokod užívateľa Chaichana » 24 Nov 2018 09:00

I do not know how other people. But for me it looks so good.

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní