TRON /free/ 1:?

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Okt 2018 21:43

Ďakujem, je to zapojené paralelne, bez nejakých ďalších súčiastok. Bol som ale upozornený, že uvedené zapojenie môže spôsobiť problémy a preto venujte prosím pozornosť nasledujúcemu upozorneniu:

NEPOUŽÍVAJTE TOTO ZAPOJENIE, AK HO NAPRIEK TOMU POUŽIJETE VO SVOJOM PROJEKTE, JE TO NA VAŠE RIZIKO !!!

Za seba môžem dodať že uvedený podstavec som mal dnes zapojený viac ako 8 hodín v kuse (čo je ďaleko viac ako to
bude bežne zapojené), aby som sa presvedčil či sa to správa korektne a môžem povedať že sa tam nič neprehrieva
(podstavec má aj po tých 8 hodinách teplotu okolia) ani nič neštandardné sa nestalo, čo ale nič nemení na upozornení v úvode príspevku!

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Fito » 15 Okt 2018 10:08

Tak svietiť to svieti, ale tým LEDkám to moc dobre nerobí. Nabudúce tam daj 100 ohmový odpor, a bude to super.

A podložka vyzerá perfetne, tie svetielka tomu dodajú taký iný rozmer.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Okt 2018 22:58

To obcasne svietenie by to malo zvladnut...vcera som to nakoniec vypol po asi 12 hodinach bezproblemovej prevadzky. Co ma ale zarazilo, ze to cely cas islo len na jednu sadu bateriek, ktore ked som chcel potom dobit, tak len 2 boli vybite...Ked to porovnam so Starym nadrazim (neboli tam LEDky, ale akesi miniziarovky), kde tato ista sada bateriek vydrzala tak 2-3 hodiny, tak toto ma podstatne mensiu spotrebu... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Okt 2018 16:40

tak LED má spotrebu hádam aj menšiu, ako je samovybíjací prúd napr. na 4.5V plochej baterke
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Okt 2018 22:27

Len doplním k tomu LED, že po Nitre sa ešte k tomu vrátim a doplním tam ten predradený odpor, teraz sa už v tom nejdem vŕtať a vlastne ani nemám po ruke potrebný odpor... :wink:

Na TRON som dorobil poslednú vec a to "stopu" za motorkou. Tlačil som to na fóliu. Pár postrehov: je dobré to po vytlačení zafixovať lakom, pretože na tom ľahko zostávajú otlačky, ktoré z potlačenej časti nejdú moc očistiť...Takisto na prilepenie na TRON, som si nakoniec musel urobiť jednoduchý prípravok aby som to dostal do roviny s motorkou...najskôr som to skúsil prilepiť len tak, ale akurát som si zamazal zadné koleso, takže som to zase musel opravovať a následne celé prelakovať...(malo to aspoň jednu výhodu, že táto posledná vrstva laku tomu konečne dala trochu lesk). Na fotkách je rýchly náhľad ako to asi vyzerá, nabudúce dám už finálne fotky a konečne to uzavriem. :victory:
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Okt 2018 10:23

Takže konečne je to hotové, asi by to šlo postaviť aj lepšie, ale zase tých Tronov som moc postavených nevidel a som rád, že ho mám v zbierke. :wink:
Finálne foto :
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Okt 2018 07:54

gratulujem k dokončeniu, vyzerá to super :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Okt 2018 23:47

Ďakujem :wink:

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný