TRON /free/ 1:?

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Sep 2018 23:37

TRON (Flynn´s "Lightcycle")
Mierka: 1:?
Vydavateľ: http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_p ... le_gb.html

Ďalšia motorečka, tentokrát zo sci-fi filmu TRON. Myslel som, že to bude vcelku jednoduchá stavba, ale nebola, u mňa to bol vcelku boj...na tej motorke nie je kúsok rovný. :bad smile: Keďže tie oblé línie som chcel mať čo najhladšie, od začiatku som to staval s tým, že to bude kompletne farbený model. Vlákno zakladám trochu neskôr, lebo som si nebol istý, či to dokončím, momentálne je Tron nastriekaný základovkou a je pripravený na oranžový nástrek.
Mám už rozrobený aj podstavec, ktorý chcem mať podsvietený tak aby mi svietili dráhy a písmená po obvode.
Neupravený model:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Vytmelený model:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Nastriekaný základnou farbou:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 19 Okt 2018 10:31, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Sep 2018 08:02

ahoj
motorka je z ktoreho filmu? zo starsieho alebo novsieho? chcelo by to natret nejakou svietiou ,kriklavou farbou aby to malo svietiaci efekt ako vo filme

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Sep 2018 13:38

Wow, opat zaujimava predloha! A pekne si vyhral s tymi tvarmi. Jedine, co by som navrhoval je, zachovat niektore hrany ostre - takto to trochu pripomina nejaku hracku, kde vsetky hrany musia byt zaoblene..
Kazdopadne drzim palce a budem sledovat :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 23 Sep 2018 15:03

to: Roman
je to z toho povodneho filmu Tron z 1982, tam boli tie motorky uzavreté a nejako moc nesvietili. Celá tá scéna s motorkami bola vlastne pocitacova animacia, svietia tam len tie drahy. Ide o tento film (je tam aj uputavka, kde vidiet tie motorky):
https://www.csfd.cz/film/11007-tron/prehled/
Vo filme TRON: Legacy z 2010 su tie motorky otvorene a daleko viac svietia...
https://www.csfd.cz/film/245694-tron-legacy-3d/prehled/
Momentalne som to uz strekol na oranzovo a vyzera to celkom pekne, myslim, ze to aj bude dostatocne kontrastne na ciernom podklade s modrymi svietiacimi drahami :wink:

to: iconmaster
uz ako to je, tak to zostane, pretoze to uz striekam na "hotovo", ja som to aj tak chcel, aby tie tvary boli co najviac aerodynamicke, kedze ide o motorku z buducnosti :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Sep 2018 00:10

Dnes aspoň pár fotiek podstavca, ktorý bol zlepený, vytmelený a nastriekaný...z vnútra je to podlepené kovovou páskou (je to niečo ako alobal) aby som mal istotu, že mi to svetlo prejde len cez vyrezané písmená a nepresvetlí mi to samotný papier...z vnútra sa tam ešte nalepí modrá, alebo fialová fólia...
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Sep 2018 09:25

hmm, vyzerá to luxusne, držím palce
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Sep 2018 15:20

buse robit aj tu farebnu ciaru co za sebou tvorila motorka?

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Sep 2018 23:23

...dosť s tým bojujem, nástrek trona mi nedopadol najlepšie, tak sa vraciam k ručnému maľovaniu...dosť vecí sa mi tu "zvrtlo" tak snáď aspoň tá "čiara", ktorú od začiatku plánujem vytlačiť na fóliu dopadne dobre :wink:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Okt 2018 16:02

dúfam, že do Nitry stíhaš... :D

Roman napísal:buse robit aj tu farebnu ciaru co za sebou tvorila motorka?

tá drží motorku, aby sa neprekotila

Zax napísal:to: iconmaster
uz ako to je, tak to zostane, pretoze to uz striekam na "hotovo", ja som to aj tak chcel, aby tie tvary boli co najviac aerodynamicke, kedze ide o motorku z buducnosti :wink:

tak je to digitálny model vo virtuálnom svete a originál mal ostré hrany, ale je obdivuhodné, že si to vôbec dal dokopy, ja som skončil pri tom trojuholníkovom boku, čo mal zaoblenie kreslené snáď od ruky
na nete som našiel obrázky iba 2 modelov, jeden od aliena99 a druhý fest zmrvený

ja sa snáď časom dokopem, aby som dokončil ten môj rozkreslený z PC hry TRON 2.0, ale to sa dosť podobá na originál z filmu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: TRON /free/ 1:?

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Okt 2018 23:29

...no jo Nitru som nevynechal uz asi 10 rokov, tam sa ukazem ci uz s Tronom, alebo bez neho...ale mal by som to stihat. Pomaly finišujem s povrchovou upravou Tronu a tiez s plochou na ktorej je ta siet po ktorej sa Trony pohybovali...este som nezacal robit na osvetleni, ale tam neocakavam nejake problemy, 4-5 LEDiek by to malo osvetlit dostatocne...

...a to som si myslel, ze len ja som taky neschopny pri lepeni tych bokov...este, ze ma nikto nepocul, ked som to komentoval pri lepeni...keby to nebola motorka, ktoru by som mal rad v zbierke, tak to vtedy skoncilo v kosi. (tiez som hladal zlepene kusky, ale nasiel som len ten od autora)

...skoda, ze neexistuje model (pouzitelny) toho otvoreneho Trona z TRON:Legacy, ten by som tiez rad niekedy zlepil :wink:

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný