Battling Knights-papierový automat

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Mar 2019 00:11

Battling Knights
(kinetický model)

Autor: Keith Newstead

Ďalší automat od môjho obľúbeného autora Keitha Newsteada. Tento automat vytvoril pre Národnú galériu v Londýne podľa obrazu The Battle of San Romano od Paola Uccella, ktorý sa nachádza v ich zbierkach, ide o tento obraz:
https://www.nationalgallery.org.uk/pain ... san-romano
Automat som si zohnal cez Amazon, je vytlačený na pomerne hrubom lesklom papieri a diely sú predseknuté. Niektoré diely majú potlač aj zo zadnej strany (čierny kôň). Je k tomu 4 stránkový kreslený návod, takže to zlepí úplne každý... Autor tu síce použil pomerne jednoduchý mechanizmus, ale pomocou akýchsi tiahiel, ktoré sú pevne spojené s podložkou sa to vo finále rozpohybuje celkom slušne. Ešte by som dodal, že ide o pomerne veľký automat, na výšku to má okolo 40cm.
Keby to niekto chcel zlepiť bez úprav, tak to ide pomerne rýchlo...ja sa snažím všetko dôkladne retušovať a tiež opravovať niektoré diely, ktoré nie sú predseknuté presne, tak to ide pomalšie...zatiaľ mám hotový pohybový mechanizmus a čiastočne kone.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 10 Apr 2019 21:56, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Mar 2019 22:58

Tak koníky mám hotové a hýbu sa veľmi pekne. Ak by to náhodou niekto niekedy lepil, je dobré podlepiť tie zelené tiahla, pretože to sú dosť namáhané časti (rôzne dvíhajú koňov aj s rytiermi) Ja som to podlepil hrubým zeleným farebným papierom a dosť sa to tým spevnilo. Ešte som musel predĺžiť jedno tiahlo, ktoré dvíha predné nohy čierneho koňa aby sa to hladko pohybovalo, neviem či som tam urobil chybu, alebo to bolo krátke...Teraz ma čakajú rytieri :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Apr 2019 21:56

Takže to tu môžem ukončiť, automat je hotový. Trošku ma zdržal iný projekt, tak preto to trvalo dlhšie...Je to zatiaľ asi najkrajší automat v mojej zbierke. Je to dosť veľký kúsok, na výšku to má cez 40 cm, takže to bol už trošku problém nafotiť...funguje úplne hladko a bez problémov. Pokiaľ by som mal pozadie s motívom pôvodného obrazu nalepené na pevno, zadná strana figúriek by prakticky nebola vidieť, ja ho mám ale odoberateľné, takže som si musel poriešiť zadnú stranu rúk, zbraní, štítu...nohy rytierov za koňom tam pre istotu neboli vôbec...buď som to zaretušoval, alebo oscanoval pôvodné diely, zrkadlovo otočil v gr.programe a takto vytlačil. Okrem fotiek som urobil aj krátke video, kde je vidieť ako to celé funguje...
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Video: https://youtu.be/HuloesMxl4s

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Apr 2019 17:40

super a video parádne :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Battling Knights-papierový automat

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Apr 2019 01:01

Díky, automaty postupne pribúdajú, ďalšie prídu časom, ešte ich mám v archíve stále dosť :wink:

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní