Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Mar 2013 18:22

Podla mna nie je prehnane, vyzera to o dost lepsie ako predtym!

Dve veci, ktore som si vsimol a trosku sa mi nezdaju:
1. Tie olejove flaky, ktore uz spominal aj Miro.
2. Jedna strana je uplne ze paradna ..
pisho66 napísal:

..kym druha ako keby nemala dokoncenu patinu, pride mi taka "umela" voci prvej:
pisho66 napísal:

Mozno je to len fotkami, ze ta jedna strana posobi tak menej prirodzene.

Kazdopadne prines na stretko :wink:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Mar 2013 18:54

Urcite tie cierne flaky su "nepodarene" a ta jedna strana co pise ico je urobena moc hrubym stetcom. Ten vrch sa da opravit celkom lahko, ten bok uz tazsie, ale slo by to :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 28 Mar 2013 22:41

No každopádne s tým niečo ešte budem musieť spraviť. Dúfam, že sa to bude dať dáko "umyť" a teda na stretnutie donesiem aj riedidlo.
Tých čiernych fľakov je na vrchu veľa a to je zrejme tiež prehnané. Miro a ako by si poradil opraviť ten vrch?
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Mar 2013 12:46

Skus to zmazat, riedidlom, tak aby si si co najmenej poskodil okolie. A potom na to ciernu olejovku a terpentinom. Flaky urobit vacsie, ale menej cierne. Ako keby sa ich viac zlievalo do velkeho suvisleho flaku. A iba kde tu zvyraznit steedy tych vacsich skvrn. No tazko sa to popisuje.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 29 Mar 2013 18:31

Tú jednu stranu a vrch som sa ešte pokúsil opraviť. Myslím si, že to už vyzerá lepšie, ale už som sa na to díval toľko, že zdanie môže klamať :P .

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa petopato » 29 Mar 2013 19:14

pisho66 napísal:Tú jednu stranu a vrch som sa ešte pokúsil opraviť. Myslím si, že to už vyzerá lepšie

Tomu ver! Nezabudni to zajtra doniesť...

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Mar 2013 22:34

Je to lepsie, ale este by som to potunil. Spravil som ti dva obrazky, ak chces este sa s tym pohraj, ak sa ti nechce nechaj tak.

Na tomto som sa pokusil naznacit pokial by som asi rozpil tie flaky, stym ze to su okraje kde by to uz bolo dost vyblednute. Celkovo by som tie flaky zjemnil, nech nie su take silno cierne v strede, trochu to rozbit. Myslim, ze toto sa da lahko opravit, ak to robis z olejovkami tak sa s tym mozes pobavit a ked sa ti to nepodari, tak to len zotries vatovou tycinkou a mozes skusat znova. Pridal by som do tych skvrn daku inu farbu este (mozno tmavo hnedu alebo nieco take).


Co mne osobne na tych skvrnach vadi najviac, je to, ze je to opakujuci sa vzor. Do buducnosti by som ich tam dal zrejme menej (asi o tretinu az polovicu), alebo ich viac spojit do kpy do suvisleho sirkoeho cierneho pasu po celej dlzke ak to ma byt velmi zaspinene s tym, ze by v tom pase boli tmavsie miesta.


Kazdopadne mas to super, neber to ako nejaku kritiku, skor ako rady do buducnosti.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 29 Mar 2013 23:10

Je to taká konštruktívna kritika za čo som Ti samozrejme vďačný. Toto je môj prvý pokus o nejakú výraznejšiu patinu a takéto rady prídu len vhod. Olejové škvrny ešte budem upravovať, len sa mi nezdá či by mali byť až také veľké ako si naznačil, z toho rušňa alebo vagónov asi nekvápe toľko, že sa dokážu vytvoriť až takéto veľkosti. Veľa fotiek som nenašiel a na tých kde niečo je sú len malé fľaky.

Pohrať by sa dalo ešte aj s rozmiestnením, niektoré zmazať keďže som to robil s olejovkami a potom opraviť bledé miesta. Na koniec doladiť dákym pigmentom, čo ale momentálne nemám, akurát pastel ale ten sa asi zmaže. Na ten účel, na ktorý bol robený, je dostatočne dobrý.
Zajtra chlapci zhodnotia, že ako a ak sa nebude páčiť tak ho odnesieme do zberu :P .
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Mar 2013 23:18

pisho66 napísal:Zajtra chlapci zhodnotia, že ako a ak sa nebude páčiť tak ho odnesieme do zberu :P .

..alebo zjeme s pizzou :haha:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tazke naklady /pisho66/ 1:50

Príspevokod užívateľa serpens » 29 Mar 2013 23:25

To co som naznacil maju byt hranice pokial su rozpyte, ale nie take cierne. Islo mi o to, ze tie skvrny co su tam teraz nie su rozpite do stratena.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný