Sniper's nest /laki + scratch/ 1:25

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sniper's nest /laki + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Aug 2012 10:04

Tak som nakoniec vcera pri tom chvilu posedel. Zatial to tam je poukladane len tak na sucho a cel to bude este zdvihnute o vysku terenu voci podlozke cca o 3 cm.

"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Aug 2012 14:35

Hurra, veduci zase lepi :victory:

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Aug 2012 14:52

a ešte ostnatý drôt na plot :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Sep 2012 18:39

Po nejakom tom case som sa na chvilu dostal k modelarcine. Po veceroch som to trosku pizlal a urobil som tie prazce (toudi diki) a pripravu na ohradenie (imitacia zeleznej tyce a navarenych matic). Na prazce mi treba spravit drziaky kolaje, len to musim niekde najst, ze ake to ma mat rozmery.

Skusal som ivanov surfacer a robi sa s tym celkom dobre. Moc som sa s tym nebabral a zabudol som to natreiet nitrolakom, tak boli nejake tie chlply, ale dako to prezijem. Zacal som aj s pripravou terenu (otestoval som aj nove Ultra Sharp ceple od OLFA a to tak, ze som si hned prvym rezom zavalil do ukazovaka), zatial je to len na hrubo, sam este neviem ako tam znazornit prierez zeminou (co na to puzit, kazda rada vitana). Tak isto zatial neviem, ako napodobnit betonovy povrch (na prazcoch a tej stojke pre stlp), tiez je kazda rada vytana. No uvidim, skusim co to pogooglit, ci na nieco nenarazim. Nejake tie foto, zatial je to tam naskladane len tak na sucho. Posledna foto je pre jozkina a scary dadyho, bavili sme sa na hvezdarni, ze kolko moze byt svetiel na navestidle, mne sa pri navsteve u rodicov podarilo odfotit toto.

"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Roman | 45
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 04 Sep 2012 19:41

ahoj
betonovy povrch by si mohol spravit tak ze tam natupujes tmel na drevo,ked uschne prebrusit smirglom. zeminu som raz robil tak ze som si teren spravil z keraplastu,ked to uschne natret herkulesom a posypat preosiatou hlinou zo zahrady.potom natret zemitou revelou,ked uschne prebehnut stetcom namocenym v riedidle do ktoreho dame trochu ciernej olejovej farby.

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 04 Sep 2012 22:47

Diki Roman, paradoxne vsetky tieto veci mam doma (keraplast aj disp. teml na drevo). Neodolal som a hned som to aj musel skusit a myslim, ze to bude ok. Ten beton sa mi celkom pozdava.

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 08 Sep 2012 20:33

Dnes som sa ku tomu tiez na chvilu dostal. Nastriekal som niektore veci, ktore budem potrebavat koli podlozke, nech s tym mozem pohnut dalej. S tym striekanim sa mi zatial moc nedari, ten ivantov surf bol v phode, ale co so striekal hrdzu, tak to nedopadlo najlepsie, mozno to budem musiet prestretknut. Betovne diely su zatial streknute len zakladom, este ich bude treba zrejme zosvetlit a potom zaprasit (este neviem ako na to, ale daco nastudujem, pripadne niekto poradi).

Pridavam aj par foto, ale nestoja za vela, kedze je uz vecer a z lampy + mobil som toho viac nevytrieskal :(

johnny7 | 34
Wykonawca
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa johnny7 » 11 Sep 2012 21:02

Velmi zaujimave. Tu strukturu betonu si dobre vymakol. A fotky su dobre. Byvaju o dooost horsie. Mne to nejde casto ani s normalnym fotakom.
Hotovo: Jelzc GCBA 13/48, Iveco Trakker Dakar 2012
Na Stole: M4A3 Sherman
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 11 Sep 2012 21:31

Ten beton som robil podla tej rady od Romana, akurat, ze sa mi to nechcelo tupovat, tak som to len spachtlickou rozotieral na tenku vrstvu a po zaschnuti posuchal na brusnom papiery.

serpens | 35
Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Okt 2012 10:24

Po troche na tom pracujem, tak dam aspon zopar fotiek (kvalita nic moc, fotene pri umelom osvetleni) aspon finalne foto skusim nafotit za realneho svetla.

Pomaly pracujem na terene, nezda sa to ale je to dost zdlhave (najme ked neviem, co ako spravit, tak musim skusat). Momentalny stav je taky, ze som "polozil" kablovy kanal, osadil podstavec napevno, osadil napevno hranoly z oplotenia a zacal som s pripravov "udusanej zeminy". Tam kde je rosypany caj bude v buducnosti trava. Sem tam na tom skusam tie dve olejove farby co doma mam a tak. Este treba dorobit boky podstavca (pridat to kamenivo), prida travu, cele to zjednotit dorobit pletivo a dvere a kus geotextilie a da sa povedat ze podstavec bude hotovi, potom sa chcem pustit do dokoncenia stoziaru.

Posledna fotka je specialne pre toudiho, kedze je to z jeho "plechu" a ivantove "hlavicky klincov".

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný