Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Benátky Venezia - relief /tomikd/ 1:??

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
tomikd | 48
Príspevky: 109
Meno: Tomáš
Bydlisko: Presov

Benátky Venezia - relief /tomikd/ 1:??

Príspevokod užívateľa tomikd » 12 Aug 2012 15:35

Benátky, nový 3D obrázok, vyrobený z voľnej fotky z internetu. Obrázok je vo veľkosti A5 a je vyrobený zo sádry a papiera. Tu je malý postup:
Z originálnej fotky si vytlačíme minimálne 2 kopie, stačí čiernobiele. Z jednej potom vystrihneme potrebné veci, v mojom prípade okná, ktoré prilepíme na podložku, dôvod uvidíte neskôr.


Do pripravenej časti obrázka si nanesieme zmes sádry, v mojom prípade zmes sadra+voda+Herkles. Ja používam starú sádru, ktorá za normálnych okolností ani nechce stuhnúť, keď do nej dáte iba vodu. Neskúšal som to s novou sádrou, ale predpokladám,že tuhne veľmy rýchlo, v takom prípade si to treba vyskúšať dopredu na nečisto. Keďže pridávam Herkules, hmota je po zaschnutí trocha plastická, bez Herkulesu by bola asi dosť krehká.
Takže nanesieme sádru, ako hrúbka vrstvy nám slúži ten pásik na spodku a nalepené okienka. Snažíme sa hmotu rozotrieť čo najrovnešie. Po zaschnutí vyberieme tie časti, ktoré sme predtým nalepili a takto nám ostanú naznačené okná. Mäkkou ceruzkou si nakreslíme obrysy obrázka. Tie potom vyryjeme správnym náradím, niekedy stačí tenká rysovacia ihla. Pozor ak je povrch po zaschnutí nerovný, je ho treba dostatočne vyhladiť.


Obrázok som potom namaľoval. Použil som vodovky. Do sádry veľmy dobre vpíjajú.


Kedže na mojom obrázku je aj loďka, prišiel na rad papier.Z kopie obrázka som si vystrihol loď, prekresril na hrubý papier a nalepil. Loď je treba trocha vymodelovať, aby mala mierne zakryvený povrch a trocha vystupovala.


Doplnil som detaily ako je zábradlie na balkónoch v hornej časti. Použil som ciernobielu kópiu, z ktorej som vystrihol zábradlie a nalepil na miesto. Potom som ho pretrel farbou.

Nasleduje voda,ktorej povrch som naznačil vlnkami z hrubého papiera, ktoré som nalepil na podložku, následne som to prelepil kancelárskym papierom.


Potom to už len ostáva domaľovať farbami. Snažil som sa ako som vedel. Vodu som ešte nemaľoval, takže to bolo po prvý krát. Na budúce to bude určite lepšie.


Obrázok nieje úplna kópia z fotky, ale mne ani nešlo oto, veď to by som si mohol ten obrázok jednoducho vytlačiť a bolo by. Takže sú rozdiely v predlohe a konečnom obraze. Dúfam, že som Vás opäť nejako inšpiroval, prípadne použil možno novú techniku,ktorá sa dá v papierovom modelárstve použiť aj inač, ako som to urobil ja. :wink: :)

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Benátky-Venezia, 3D obraz

Príspevokod užívateľa tom » 12 Aug 2012 17:10

pekne mozno len vo vode vacsi odraz steny by som spravil. aby to viac vyznelo ako 3D. ale inac palec hore pekne si sa tym pohral :wink:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Benátky-Venezia, 3D obraz

Príspevokod užívateľa group b » 28 Aug 2012 09:45

dobrý nápad. Výsledek to chce ještě vychytat, ale jinak super.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných