Guitar Ironbird /SCaRY91/1:5

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 27
Meno: Domino
Kontaktovať užívateľa:

Guitar Ironbird /SCaRY91/1:5

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 23 Nov 2012 03:16

Tak velký deň :P JA som začal kresliť môj prvý model :P zatial len ceruzka pravitko guma ale ak sa podarí dám to aj do digi formy :) Jedná sa o gitaru ktorá sa mi doma povaluje a po drobnom podpichnutí kamoškou som sa rozhodol že to skúsim :) tak som zobral pravítko a načrtol niečo čo sa má podobať na výkres. zatial to všetko budem robiť ručne no rád by som sa pokúsil to dať aj do PC no neviem čo to zvládnem.Ak by sa našiel niekto ochotný a pomohol mi s tým dať do do formy vhodnej na verejnú publikáciu budem rád:) mám pár foto ako som začal.
Na úplnom začiatku bola rekonštrukcia v mierke 1:1

Potom následoval nákres a potrebné rozmery viem vyzerá to chaoticky ale je to len tak narychlo aby som vedel rozmery :P

Snákresu sa mi podarilo dáko narysovať tvar tela rádiusy sú žial len od ruky takto v noci ma nenapadlo ako ich lepšie spraviť, ked to budem robiť v PC spravím ich lepšie ;)

No a s tohoto miš mašu som vyrezal prvú časť tela

to je zatial všetko pokračovať chcem zlepením tela skosením hrán a postupným dotváraním detailov a prerysovaním do Digi formy ak sa podarí :) Ak by chcel dakto pomôcť tak môžme cez SS dačo poriešiť zatial vsjo
Obrázok

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Re: Guitar Ironbird /SCaRY91/1:5

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 24 Nov 2012 16:57

Troška som sa pohol vpred.Základ tela je ako tak hotový teda aspoň vrchné 4vrstvy ešte pôjde 5 spodných vrstiev /čím sa zároveň vytvorí drážka kam sa vsunie krk/ začal som robiť vrchnú dosku s otvormi pre snímače kobylku a potenciometre ale musel som ju robiť dva krát kedže som sa zmýlil a podarilo sa mi tie otvory spravit posunuté kus doprava :D ale už je to opravené a zlepené v kope a tu sú fotky:

Obrázok

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 30 Nov 2012 01:13

Podarilo sa mi zatial nastriekať prednuú stranu do požadovanej kvality +- takže už som spookojný ako je na fotkách vidieť zadná strana vyzerá príšerne takže na nej ešte popracujem aby tiež vyzerala rovnako dobre ako predok :) začal som pracovať na Tremole typu Floyd-Rose /tá veciška ktorá drží a napína struny na tele gitary/ a dva snímače typu humbucker pridávam fotky na ktorých je videť ako to cca všetko zatial vyzerá.

Obrázok

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Nov 2012 07:52

Vypada to celkom dobre, len nechapem, preco si to nestriekal z oboch stran naraz? Ved si to daj na daku spajglu a pekne si to toc a plynulo striekaj, takto na zemy polozene to nenastriekas poriadne.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 30 Nov 2012 13:36

ked som striekal gtary naraz tak vždy sa mi jedna strana dakde oprela alebo dačo takto sa mi to osvečilo zatial najlepšie ale dalšiu skúsim celú naraz streknúť
Obrázok

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Nov 2012 13:52

No ale to je nesikovnost, ved nalepim na spajglu a zapichnem do podstavca a nic sa neoprie.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 01 Dec 2012 10:33

ono tento postup používam aj preto že s prednou stranou mávam problémy že aj kedto mám surfnuté a prelštené sa sem tam objaví dáka hovadinka tak to robím na viac krát kedže predok bude najviac naočiach, a zvyškok nakoniec pom prestrieam tak ako si písal
Obrázok

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 02 Dec 2012 17:09

Tak doterajší postup je asi taký že telo je takmer hootvé /len základ/ akurát zadnú stranu treba ešte preleštiť a streknúť ešte raz :/ hotové mám snímače /chýbajú len šrobiky/ a ostatok je videť na fotkách :)
Obrázok

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 05 Dec 2012 11:22

Mierny postuppopracoval som na Krku a hmatníku.Oboje som robil podla mojho postupu takže hlava a krk sú z jedného kusu /kvôli pevnosti/.Ak by to malo ísť free tak na tejto časti by trebalo popracovať aby to bolo zlepitelné aj pre bežných ludí čo by to nechceli prefarbovať.dáke fotky ešte:

Obrázok

SCaRY91 | 27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 08 Dec 2012 18:32

Tak úspešne hlásim že mám relôatívne hotovo :) Chýbajú mi už len úchyty na pás a ladiace kolík / a vlastne celý ten mechanizmus ktorý je na zadnej strane hlavy/ zatial som oželel tie červené hrany, to možno časom.A ešte na zámky idú také tri poistky tie ešte dorobím neskôr. A tuna sú dáke fotky:

Obrázok

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní