Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:2

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:2

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Máj 2013 18:57

EDIT: koeficient do pepakura designeru 13.387164 12.562094

na fallout fóre týpek s nickom Giftmacher chcel zmastiť stolný počítačový terminál RobCo z hry Fallout 3
(vyskytuje sa aj v hre Fallout: New Vegas), tak sa ho poskúsim zlepiť tiež (na obrázku je aj nástenný typ ... no veď uvidíme :P )



pôvodne sa stolný terminál používa na čítanie rôznych útržkov správ (a niektoré sú fakt dobré, osvetľujú príbeh a rôzne questy),
dajú sa hacknúť a pomocou nich ovládať strážne roboty, zbraňové vežičky, odomknúť sejf alebo dvere, dokonca je vidieť aj kúsok
vnútra v prípade zamínovaného počítača, ktorý pri aktivovaní za chvíľku vybuchne (ale dá sa zneškodniť)



chladiace otvory, tieto "črevá", pôvodné dialógové okno zo starých Falloutov 1 a 2



a fakt, že mi po otcovi zostala plná škatuľa rôznych elektróniek ma inšpirovalo ku experimentu, že tam skúsim vmontovať
pár elektróniek, ktorým by som zapojil žhaviaci obvod, aby cez vetracie mriežky bolo vidieť, ako jemne svietia, len uvidím,
či nebudú priveľmi hriať, v tom prípade by som ich skúsil osvetliť žltými/ oranžovými ledkami

terminál (a aj iné modely vo formáte PDO) sa dajú stiahnuť zo stránky autora, ktorý rozložil viacero 3D modelov z tejto hry

http://mtkcardcraft.blogspot.mx/2011/08/fallout-3-and-new-vegas-models.html
najprv pohľad na vytlačený originál a "náhľad" v pepakure, tam sa veru nedá získať celkový výzor modelu :beat plaster:



tlačil som to na atramentovaj tlačiarni HP, s ktorej originálnym atramentom som bohužiaľ už mal tú česť, pri retušovaní hrán
sa elegantne rozpíjal a tvoril mapy, ktoré by možno ocenili v Diele, ale ja, ako umelecký analfabet v tom žiaden hlbší zmysel
nevidím a preto, keď som od petopata dostal nové kazety do tlačiarne, tak som sa poistil a všetky stránky som po vytlačení
pre istotu strekol 2× čírym polomatným akrylovým lakom, snáď to pomôže

EDIT: na úpravu PDO súborov v Sketchupe OBJ (Pepakura Designer) to DAE (Sketchup) online konvertor (v Sketchupe sa DAE súbor neotvára priamo, ale cez import)
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 21 Feb 2015 13:45, upravené celkom 6 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Máj 2013 21:41

zatiaľ čo to podlepené 1 vrstvou 160gr papiera (lepené koresom a skrútilo sa to), vyrezané a zaretušované, lak zrejme pomohol,
farba sa nerozpíja a dokonca ak zabehnem štetcom na potlačenú plochu, dá sa zotrieť bez vážnejších následkov

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa maaaslo » 30 Máj 2013 23:43

toto je pekny projekt. budem sledovat.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa Roman » 31 Máj 2013 18:50

ked nieco podlepujem tak to dam na uschutie medzi dve skla hrubky 6mm. velkosti a4. ked uschne je to rovne.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Máj 2013 21:38

neni čas lisovať (nemám sklo), ani poriadne lepiť, zatiaľ aspoň pokus o obrazovku, najzdĺhavejšie bolo asi písať tie čísielka :beat plaster:



maaaslo dík, páči sa aj mne
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa Roman » 01 Jún 2013 18:46

mohol by si to znutra podlepit 3mm hrubym papierom nech je to pevnejsie.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Jún 2013 20:15

je to model, nie naozajstný terminál a na to je to pevné dosť aj takto

len je problém s rozmiestneným a rozdelením dielov, napr. klávesnica (teda podklad ku klávesám) sa skladá zo 4 dielov,
okrem toho je širšia ako ohyb ku obrazovke, zaujímavé je, že iba ľavá strana, nič, čo by skalpel nezvládol

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa johnny7 » 01 Jún 2013 20:29

Si mohol skusit obrazovku aspon nalakovat, alebo vytiahnut foliu. Kazdopadne je to zaujimave aj takto.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa maaaslo » 01 Jún 2013 20:34

Nielde som videl jak ktosi spravil robco terminal z plastu a zavrel do toho tablet s androidom. Vypadalo to dobre. A ked by k tomu bola pripojeta hw klavesnica... Toz do toho bych siel.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fallout 3 - RobCo terminál /free/ 1:1.5

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Jún 2013 18:59

johnny7: ono je problém, že som nemal ani šajn, ako to celé vyzerá, lebo nikde som to nevidel postavené
a 3D model je kvôli divnému zobrazeniu nepredstaviteľný, to som písal už v prvom príspevku, ale túto stavbu
začínam brať ako betu a vážne uvažujem, že to postavím ešte raz (dôvody uvádzam nižšie)

maaaslo: niekde je aj pár obrázkov, ako do takéhoto šasi chcel narvať regulérne PC komponenty,
ale asi zostalo len pri plánoch, alebo to už nezverejnil ďalej, ja som videl s dotykovým displejom
urobený RobCo PipBoy 3000

tak som trochen popojel a začínam mať pocit, že bude najlepšie, ak celú šmikajdu prekreslím :beat plaster:
pretože kto niekedy lepil pepakurové modely vie, že kvôli tomu, aby sa nedali zameniť pravá a ľavá strana (ehm),
sa dávajú chlopne cik-cak, prípadne sa dávajú rôzne kusy spoza ohybu hrany, aby sa to skladalo do seba
ako puzzle, ak sa robí biely model, ktorý sa bude impregnovať, tmeliť a brúsiť, tak to nevadí, ale v tomto
prípade to vadí a to tak, že veľmi, pretože som podlepoval obrazovku a to napojenie na klávesnicu nevyzerá
dobre, lebo tá je nepodlepená, navyše je (úplne zbytočne) z veľa dielov a kľudne by to aj s obrazovkovou
časťou mohlo byť v jednom kuse (na A4 sa to v pohode zmestí)

ďalší bonbónik je prelis, ktorý zbezpečuje utopenie klávesnice a obrazovky pod hranu bočných plechov,
je to v jednom kuse a pri napasovaní krajov na ohyby bol oblúk medzi klávesnicou a obrazovkou utopený
skoro 3mm dovnútra, ale to som sprosto narezal ohyby a stredný diel preložil nad vodorovný a zvislý

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní