Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Náklady k origoš stavebnicím

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Okt 2013 19:37

Tak po třech týdnech se mi konečně povedlo kompletně dokončit dolní část trafa. Zde jsou fotky, nejdříve jednotlivé komponenty:




A vše osazené na transformátoru:



Teď už mi zbývá vyrobit doplňky pro horní část a taky nosnou konstrukci pod trafo :) .

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 09 Okt 2013 18:46

Presne nejak takto pekne som zamýšľal ten rám keď som ho kreslil. Pekne čisto.

maťko85 napísal:a taky nosnou konstrukci pod trafo .


Najprv som myslel, že niečo podobné, ale potom som si spomenul, že to budú asi tie stojky :P .
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa maťko85 » 13 Okt 2013 19:44

Díky, takováto kladná slova vždy potěší (specielně od autora :girl: ), snažil jsem se to sestavit tak, aby to aspoň trochu vypadalo :wink: .

Jinak v tomto uplynulém týdnu jsem vyrobil doplňky pro horní část trafa, které jsou zároveň i posledními na tomto modelu. Jsou to zbývající výztužná žebra, krabička (nevím k čemu v reálu slouží) a šest destiček, na které jsem nalepil posledních 54 matic. Fotky:



A tímto je výroba transformátoru až na povrchovky a štítky definitivně ukončena, hotové trafo vypadá nějak takto:




A protože mám celý příští týden volno, tak bych se chtěl těmto povrchovým úpravám věnovat :) .
Pozn. - kéž by modelařina měla stejnou funkci, jako např. počítačové programy, kde si svoji práci můžu uložit a pokračovat tam, kde jsem si to naposled uložil (hlavně, když potom v dalších pracích něco fatálně zkazím :-( ).

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Okt 2013 20:01

Vyzera to dobre. Neboj sa toho a pokracuj povchrovkami :wink:

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa maťko85 » 20 Okt 2013 22:33

Tak před výpravou do Nitry jsem provedl povrchové úpravy, a během schnutí impregnace jsem současně vyrobil identifikační štítky:



Nakonec jsem provedl nástřik dvou vrstev šedé základové barvy, po vyschnutí nalepil připravené štítky. Tím jsem konečně kompletně dokončil stavbu tohoto prvního transformátoru. Zde fotky:



Současně s posledními pracemi na trafu jsem taky vyrobil nosnou konstrukci pod trafo:




Dal jsem sem jen čtyři fotky hotového modelu, další fotky hodím snad příští víkend společně s konstrukcí do své galerie.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Okt 2013 23:04

Videl som to nazivo v Nitre a musim povedat ze si odviedol naozaj peknu pracu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa maťko85 » 27 Okt 2013 19:56

Díky Ico za tvá slova uznání, stejně tak i za kladné ohlasy od pisha66 jako autora a Milana Martince v Nitře, velmi si toho cením :girl: . Vaše ohlasy jsou pro mne odměnou hlavně za poslední tři dny před výletem do Nitry, které byly pro mne velmi hektické a kde poslední práce na trafu měly velice dramatický průběh :red: (model jsem dokončil doslova pár hodin před odjezdem, takže v Nitře ještě voněl čerstvě nastříkanou barvou).

Teď dávám fotky stavebnic, ke kterým bych rovněž postavit další různé náklady:



Zatím ještě nevím, jaké náklady budou na který model, ale jedno vím jistě - určitě bych chtěl sestavit soupravu Tatra 815 8x8 od RW + přívěs Stavostroj (RW) a druhé trafo jako náklad :wink: . To po tom, až dokončím model Tatry mix od PkG.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Okt 2013 20:18

maťko85 napísal:Zatím ještě nevím, jaké náklady budou na který model

YTONG cihly a nejaké balíky na palety :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 28 Okt 2013 17:05

Len ma toľko nevychvaľuj. Na prvý raz to bolo s chybami a ešte počkaj na to druhé ako sa ti bude lepiť. No a len teraz som si všimol, že všetky tvoje ostatné modely máš v mierke 1:32 a toto je 1:50. Zišlo by sa to zväčšiť, lebo ti to nesedí ani váhovo :P
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Náklady k stavebnicím /free/ 1:50

Príspevokod užívateľa maťko85 » 02 Nov 2013 22:31

toudi sk - to je jedna z variant, co bych mohl naložit na Liazku s valníkem :victory: . Pak je tu ještě varianta vyrobit si palety, co máme v práci na skladě (a že jich tam máme spoustu druhů).

pisho66 - jsem si toho vědom, že mi to nesedí ani měřítkově ani váhově, přesto už to nechám takové, jaké to je :wink: . K tomu druhému trafu - i když je o dost větší než toto, myslím si, že jeho stavba nebude až tak náročná (troufám si říct, že bude konstrukčně a výrobně jednodušší, než to malé).

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní