Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Husle /free/ 1:4

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Husle /free/ 1:4

Príspevokod užívateľa samo » 09 Apr 2015 00:25

Milí priatelia,

akiste sa čudujete môjmu zmŕtvychstaniu, nakoľko je veľmi častým zvykom v istom momente modelárstvo zavesiť na klinec a vrátiť sa k nemu až po svadbe, prípadne začať lepiť modely vďaka žiakom, ktorých učíte v škole. Ja som sa ani neoženil, ani nezačal s učiteľskou kariérou. Na to som príliš mladý (pozdravujem "tých starých", najmä učiteľov :girl: ).

Ale poďme k veci. Niečo som zlepil. Čo, to zatiaľ naznačím len jedným obrázkom.

Vaša úloha: Do 9.4.2015 (štvrtok) 22:00 nášho času uhádnuť, čože to môže byť. Ide o zábavu - ak ste si 100%-tne istí, pokojne najprv nechajte šancu ostatným.
Vaša odmena: Môj pekný úsmev, viac fotiek doteraz neidentifikovaného objektu vrátane sprievodného slova :victory: .



Tak teda do skorého videnia!

Edit: Štvrtok 20:00: Pridaná mierka a výrobca ako hint.
Naposledy upravil/-a samo v 09 Apr 2015 22:53, upravené celkom 6 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: ???/???/???/by Samo

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 09 Apr 2015 09:26

No, automatická práčka to asi nebude, čo? :P
Ale v každom prípade som rád, že si sa ukázal. Hádam ti to vydrží dlhšie.
A pozdravujem GJH... :wink:
Prídeš dnes na stretko, či?
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ???/???/???/by Samo

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Apr 2015 13:24

Vypada to ako dake kladivko pre autmaticky zvon, ale co to bude netusim.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: ???/±1:4/Canon/by Samo

Príspevokod užívateľa samo » 09 Apr 2015 22:25

Nuž dobre, dajme tomu, že s tým obrázkom som to "trochu" "prestrelil". Nejde o automatickú práčku, ani o kladivko automatického zvona. Ide o husľový sláčik.

No ale pekne po poriadku: Pred 1,5 mesiacom som si povedal, že je načase zmajstrovať nejaký narodeninový darček. A prečo niečo nezlepiť? Vraj vlastnoručne vyrobené darčeky tešia aj darujúceho, aj obdarovaného :) . A už bol oheň na streche.

Od začiatku bolo jasné, že žiadna čistostavba husličiek nehrozí. Prvé kroky viedli do Hornbachu po pár kíl tekutého i gélového sekunďáku a šmirgľový papier 1000, nasledovala zastávka Avion a kúpa bieleho surfaceru. Husličky totiž nebudú len také obyčajné, ale biele. Teda... Z väčšej časti biele.

Keď už som bol dobre vybavený (nezabúdajme na Ivantove kornajsny - neoceniteľná vecička do dažďa aj do sucha), v nastavenom ŽaVeS štýle som si najprv tento peknučný free model od Canonu trochu zmenšil (obdivujem snahu Canon tvorcov vytvoriť papierový model väčší, než predloha), no a dodatočne vypočítal mierku - asi 1:4 (nie, nepočítal by som ju, nebyť toho pekného zvyku tu na fóre ju uvádzať).

No a začala stavba. Stručný priebeh: Kores ... skalpel ... gélový sekunďák ... šmirgeľ ... tekutý sekunďák ... vetranie ... jemnejší šmirgeľ ... surfacer ... vetranie ... šmirgeľ ... hnedé akrylky ... maskovacia páska ... surfacer ... viac sekunďáku ... skalpel ... zháňanie dlhých vlasov na sláčik ... surfacer ... šmirgeľ ... vetranie ... Revellky ... C6000 ... vetranie ... HOTOVO.

Moje postrehy zo stavby:
  • Z plastového vrchnáčika z pera sa nad sviečkou dajú vyťahovať struny rôznych hrúbok či dokonca vlásie na sláčik. Treba iba zápalky, sviečku, trpezlivosť a scieť.
  • Surfacer je cool, že som ho ja nepoužíval skôr... A biely surfacer naozaj ušetrí farbenie, keď chceš niečo urobiť biele.
  • Keď nemáš kriedy na zaprášenie, použi úlomok z kriedového útesu od Londýna - funguje rovnako.
  • Na mierku sa nesťažuje. Mierka sa mení. Aj za behu. Keď to nik nebude riešiť, môžeš urobiť rôzne časti modelu v rôznej mierke.
  • Matný fixatív je skvelá vec. A ešte viec skvelá je, pokiaľ ho náhodou vlastníš (miesto toho pochybného lesklého zázraku).

No ale prejdime už k fotkám. Najprv pár zo stavby (dokumentácia jak ...):


A finálne cvaky. Umelé svetlo, zlé svetlo. Ale iné to už nebude.





Dnes husličky putovali k novému majiteľovi. Žiadne ďalšie fotky nečakajte. A tak skoro ani žiadne ďalšie modely. Zase sa odmlčím na neurčito a ktohovie, či sa ešte k papierákom vrátim. No dovtedy zdar :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Husle / Canon / ±1:4

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Apr 2015 22:57

poviem ti tak, nesľubuj, čo nemôžeš dodržať :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Husle / Canon / ±1:4

Príspevokod užívateľa Fito » 10 Apr 2015 06:59

hlasujem za "typ of the month" :

Keď nemáš kriedy na zaprášenie, použi úlomok z kriedového útesu od Londýna - funguje rovnako.


Husle parádne, teším sa o rok na ďalší model.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Foxy | --
Príspevky: 39
Meno: Foxy

Re: Husle /free/ 1:4

Príspevokod užívateľa Foxy » 29 Máj 2015 09:41

jeeeej, nadherne su!!!

Návrat na "Bez kategórie // No Class - Others"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní