Emden /Modelik/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 40
Meno: Tomáš

Emden /Modelik/ 1:200

Príspevokod užívateľa Alibaba » 04 Aug 2009 15:52

Najprv by som sa Vám rád predstavil. Lepeniu papierákov som sa venoval za mladých liet (hádam už od škôlky) a patlal som hlavne vystrihovačky z ABC a Albatrosu. Ako prišla stredná škola, prišli aj nový kamaráti, na vysokej aj iné „koníčky“ :devil:. V robote som len tak zo zábavy listoval po internete a hop, pri pohľade na tú krásu vo fórach sa mi chuť na lepenie asi pred dvomi rokmi vrátila. Momentálne sa venujem hlavne lodiam, aj keď úroveň to nie je bohvieaká (hlavne tá retuš, že...) :( .
Model Emdenu už asi poznáte, ale pre istotu aspoň niečo z histórie: nemecký ľahký krížnik s plným výtlakom cca 8 000 tom postavený po prvej svetovej vojne, aj keď je na ňom vidieť ešte „starú školu“. Zaradený do služby bol v roku 1925. Bol pokračovateľom slávnych menovcov z prvej svetovej.
Výzbroj: 8x150 mm, 3x105 mm, 3x105 mm, 3x88 mm, 8 (neskôr 20)x20 mm, 4x533 mm TT, míny.
V podaní Modeliku je výzbroj zložená z 8x150mm, 3x105mm, 14x20 mm (2x4, 6x1) a 4x533 mm TT.
Väčšinu života strávil ako školská loď, cez vojnu sa podieľal na nórskej kampani, bojoch na Balte a Severnom mori. V roku 1945 musel byť pre ťažké poškodenia spôsobené britským náletom na Kiel potopená.
Najprv niekoľko foto zo stavby:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bohužiaľ staršie foto sa v mojom archíve nezachovalo.
A teraz už aktuálny stav.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Na komínoch mi tá geometria vcelku ušla :ops: , ešte ju skúsim opraviť. Na bokoch tie fľaky v reáli až tak nevidieť. Ale podstatné je, že na model sa pozerám najradšej z dvoch metrov, to nedostatky skoro zaniknú :) .
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Jano 100 | 48
Pán plachetníc
Meno: Jano

Re: Emden /Modelik/ 1:200

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 05 Aug 2009 08:24

Ahoj,

skús ten spodok prestriekať, bude to o triedu vyššie, ináč to vyzerá skvele

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Alibaba | 40

Príspevokod užívateľa Alibaba » 05 Aug 2009 08:40

Tiež si myslím, že ten spodok nie je najkrajší, ale keby som ho prestriekal, tak by som musel model presunúť do kategórie Sci-Fi :) . To som totiž v živote nerobil a ani si na to momentálne netrúfam. Možno by som to skôr prebehol hustou temperou, aby boli tie farby jednotné a potom prelakoval. No uvidíme... Emden je pre mňa behom na dlhé trate.
Inak dík za pochvalu a držím palce na Fuyuzuki. :feel good:

Alibaba | 40

Príspevokod užívateľa Alibaba » 09 Aug 2009 16:52

Pribudlo len zo pár detailov, ospravedlňte to makro, s tým fotiť veľmi neviem.
Obrázok, Obrázok, Obrázok, Obrázok
Na komínoch mám konečne aspoň približne rovnaký sklon.
Obrázok
Robotníci z Kielu pristúpili v suchom doku k pretretiu dna a výsledok... :too sad: Zjavne majú obidve ruky ľavé a úspešne zafarbili červenou aj to čo nebolo treba. Celá Kriegsmarine dala hlavy dohromady a začala zháňať správny oddtieň farby. Bohužiaľ ani za pomoci IG Farben a BASF sa nepodarilo docieliť dostatočnú zhodu. To viete vojna, zásoby sa krátia. Už to opravárenská čata asi nechá tak :feel good: , aby nedobabrala aj to čo sa nedá.
Obrázok, Obrázok
Možno bude nakoniec Emden akože po bombardovaní. Diery a fľaky všetkých druhov robím s prehľadom, na to mám talent :dhh: .

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 10 Aug 2009 07:10

To je zaujimavy napad, bombardovany model lode z papiera som tusime este nikde nezaznamenal, mozno ze budes prvy :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní