HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 02 Okt 2009 08:10

Ahoj všem,
před pár dny jsem začala se stavbou této známé plachetnice. Papírový model od Shipyardu asi nemusím představovat, patří k tomu složitějšímu, co tento vydavatel zrealizoval.
Předloha modelu na obálce vystřihovánky

Obrázok

Již jsem postavilka jednu plachetnici od tohoto vydavatele - HMS Bellonu, která byla mým prvním papírovým modelem takového rozsahu, takže už tak trochu tuším, co mne čeká......
Model Victory oproti vystřihovánce prodělá dost úprav a změn, neboť ho mám v plánu ztvárnit v jeho původní neokoukané podobě (jednu z přestaveb). Materiály s podklady mám z velké části kompletní díky přátelům z DF, avšak budu vděčná za jakékoliv obrázky s detaily výzdoby na zádi a náměty ohledně možné podoby lodi. Hlavním záměrem je postavit plachetinici tak, aby její výsledná podoba ladila především po estetické stránce a abych mohla jejímu ztvárnění dodat špetku vlastní fantazie a nápaditosti, což je pro mne asi tím největším potěšením při stavbě modelů. Nestavím ji pro účel výstavy ani pro dodržení zcela přesné historické podoby, ale pro potěšení.
Nyní mám kompletní kostru a brzy se vrhnu na paluby a obšívku.
Obrázok Obrázok Obrázok
Původní úprava zádě
Obrázok Obrázok Obrázok
Příprava kablíků pro osvětlení zadních kajut a druhotná úprava kostry:
Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a DORIS v 03 Okt 2009 16:09, upravené celkom 1 krát.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa serpens » 02 Okt 2009 08:14

Aaa Super, velka radost. A verim tomu, ze nie len u mna - minimalne Jano100 sa nesmierne potesi :P

Off topic: Keby si potrebovala pomoct/poradit s elektronikou, tak sa ozvi, som tak trochu od fachu. Ak by si mala zaujem, mozeme prebrat cez SS.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 02 Okt 2009 08:25

Děkuji! S Janem100 spolupracujeme, hodně mi pomohl a za mnohé podklady ke stavbě vděčím právě jemu.
Off topic: O.K. Budu moc ráda, díky!
Doris

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa WanRayen » 02 Okt 2009 08:28

SUPER. ďalšia krásavica z tvojich rúk. :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1467
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 02 Okt 2009 15:58

Serpens: To si píš, že sa nesmierne teším! Opäť vyrastie klenot....

Tak vitaj Doris,

Toto sú obrázky z Naval Maritime Museum, ale to už asi máš:

Obrázok Obrázok Obrázok

A nemáš náhodou narodeniny, haha? Lebo toto asi nemáš - detailné fotky časti súsošia na prove - je to presná kópia:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

a pokec pod súsoším , vysvetľujúci, o čo ide:

Obrázok

Dúfam, že ťa to poteší. Ak náhodou niečo nájdem, hodím to tu, nech sa kochajú aj ostatní, akúže to parádu ideš stavať.
Normálne si ma s touto podobou Victory nahjlodala, toto je iné kafe, ako tá prejedená žltočierna podoba, haha

Strašne ti držím palce, nech sa dielo podarí.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 02 Okt 2009 16:09

WanRayen: Děkuji moc!
Jano 100: Opět jsi mne překvapil a nesmírně potěšil, děkuji příteli! Jsi super, to nádherné sousoší na přídi, které jsi zde vložil na fotkách, je dosud nejkvalitnější snímek, jaký jsem viděla. To se to bude modelařit, tolik se na tu stavbu těším, vrací se mi zpět krev do žil a radost.I ty další snímky mi pomohou, mám díky nim stále lepší představu o 3D provedení zádě.
Pokud uvažuješ o stavbě Vicy, bylo by to super. Čím víc nás bude stavět, tím lépe. Ráda nacházím inspiraci v modelech dalších modelářů, včetně Tvých.
Doris
Doris

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa maaaslo » 02 Okt 2009 20:22

bolo by mozne spravit tolko zaberov, kolko je len mozne? nieco na sposob obrazovej skoly. kazdy vacsi celok, kazdy zlozitejsi diel, vsetko co nieje v navodnych kresbach? vicy mam aj ja a raz sa na nu chystam. hned po tom, ako dokoncim tu strasnu haldu kostlivcov, co sa mi tu nakopila...
dakujem...

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 02 Okt 2009 20:48

maaaslo: Není problém, fotím ráda. :big smile: Zatím mne brzdí polep hlavní paluby, ale jak dotáhnu prvotní obšívku, práce na zádi se výrazně pohne kupředu a dostane to už tvar finální podoby.
Těším se, že bude další Victorka, tak hodně štětsí a doufám, že se brzo přidáš! :vicotry:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa maaaslo » 02 Okt 2009 23:50

najprv musim skoncit jeden restik, ktory mi tu stoji na stole uz asi rok. poriadne zaprášený USS Lexington 1776. prave som objednal drevene kladky, robil som bocianie hniezdo na hlavny stazen, musim spravit lafety, vymysliet ako to cele priviazem ku palube... vlastne tu najmenej zazivnu cast stavby... dokoncovacky.
pridam sa, ale uz budes tak za polovicou.
neviem ci si niekedy videla na Zealot fore, chlapci tam robili cleopatru a victory. a spravili z toho pdf serial.... to by bol velmi pekne podany navod jak postavit tento skvost...

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 03 Okt 2009 08:52

Máš prosím přímý link na ty stránky, jak to měli vedené? Docela bych se na to ráda koukla pro inspiraci. Budu zde dokumentovat stavbu velmi podrobně, už se na mne obrátili i další modeláři s dotazy, takže zde se vše zodpoví a bude hledat cesta, jak to nejlépe postavit. Taky hledám a sbírám info o stavbě a náměty, sama je potřebuji, abych se mohla zlepšit.
Prosím Tě, kde se jinak dají sehnat ty kladky k plachetnicím? Já je budu asi dělat zase z papíru, nicméně určitě by tu info někdo využil. Děkuji moc!
Doris

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní