HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
marchal | --
Príspevky: 1178
Meno: Martin
Bydlisko: Míčov-Sušice

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa marchal » 27 Jún 2010 16:04

Doris-ty podvodnice,nafotit v přístavu loď a na foru ji vydávat za model?!
Obdivuhodná práce,spočítala jsi kolik metrů lan na to padlo?

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Jún 2010 16:30

Děkuji za komenty, přátelé! Co se týče lanoví, tak na stavbu padlo celkem asi kilometr nití, avšak mnohá lana vznikla stočením z více nitek dohromady, takže celková délka lanoví na modelu je rozhodně menší. Značné množství nití bylo spotřebováno i na prošívání plachet.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Jún 2010 21:35

DORIS napísal:Rozhodně mne ale zajímá, jak bych mohla pak získat výtisk té knihy, poptám se na to, protože bych o ni měla velký zájem. :wink:
Ja myslim, ze uz len zo slusnosti ti ju posle priamo domov :boss:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa WanRayen » 29 Jún 2010 06:45

Krása. Nemám slov :still dreaming: Verím, že aj ja si raz postavím takú lodičku keď budem starý a budem mať 179 rokov. Potom snáď.
Úžasne dielo.
Môj obdiv.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Jún 2010 08:50

hikam rovnako ako ostatni , neskutocna praca, uz to prosim nevylepsuj. :girl:

Hladal som tu nejake info o medenom platovani, ale zistil som , ze tvoja verzia medenu obsivku ani nema. Asi to tak ma byt, nemam to nastudovane, viem ze robis presne verziu z nejakeho roku..

Ale ako som tak hladal, tak som nasiel tento vyzivny link, Victory 1:50 v reze, je to sice "iba" dreveny model, ale da sa na to pozerat :P
http://www.modelismonaval.com/magazine/ ... vidal.html
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 29 Jún 2010 09:55

Děkuji Vám za komentáře, přátelé, jsem nesmírně poctěna, že mohu s Vámi sdílet radost z dokončení Victory.
Serpens: No určitě se budu snažit knihu získat, klidně bych si ji i koupila, budou tam různé modely od lidí z celého světa, takže príma inspirace a užitečné info.
WanRayen: Určitě bys to zvládnul, není to těžké, člověka musí ta práce především bavit. Každopádně děkuji za pochvalu, moc si jí vážím!
Fito: Už asi moc nebudu, maximálně doplním nějaké drobnosti k výzbroji a do člunů, ale model jako takový už se nezmění.
Spodní část jsem dělala světlou záměrně, jednak podle obrázků a dobových podkladů - Victory měla původně bílou část trupu pod čárou ponoru a mé modelové ztvárnění vychází z období její aktivní kariéry v letech 1778-1798, takže by to mělo odpovídat počátku tohoto období. Každopádně i dnes je spodní část trupu nabarvena našedo, ač je měděná. To je druhý důvod mé volby, hodně kladu důraz na estetiku, aby se mi model líbíl. :girl:
Jinak ten dřevěný model je překrásný, fascinující provedení vnitřku i takeláže. Moc děkuji za tento odkaz. K takové kvalitě bych se chtěla jednou dopracovat. :still dreaming:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Raptor | 35
Príspevky: 74
Meno: Matúš
Bydlisko: Sečovce

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa Raptor » 19 Júl 2010 20:40

Gratulujem aj ja :vicotry: tvoje modely sa mi veľmi páčia :dribble: :dribble: :P

Ak by existovala nejaká anketa Papierový modelár(modelárka) roka tak by som ti v SMS hlasovaní určite poslal zopár hlasov :wink:

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Júl 2010 21:53

Raptor: Díky moc, tak to by bylo od Tebe milé, těší mne to! :girl:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa serpens » 31 Dec 2010 19:13

Gratulujem, tato stavba bola ohodnotena na papermodelers.com ako foto roka!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 31 Dec 2010 19:46

Srdečně děkuji za gratulaci! Mám z toho ocenění obrovskou radost a je to pro mne skutečná pocta. Mám díky tomu ještě větší motivaci k dalšímu tvoření. Victory je můj dosud nejlépe postavený model z papíru, ale nyní vzniká něco, co bude s velkou pravděpodobností ještě lepší. :wink:
Doris

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní