HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Meno: Doris

Re: HMS Victory /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 26 Okt 2009 22:32

Dnes jsem dokončila kýl. Vše pasovalo bez problému, povrchovou úpravu opět zajistil polep fóliemi. Kýl jsem vyrobila komplet z houževnatého kartonu, tvoří ho pět vrstev, které vytvořily celkovou šíři 4mm. Budu muset vyrobit pracovní stojánek, protože nyní už je trup docela zešikma a špatně se na něm pracuje.
Obrázok Obrázok Obrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 28 Okt 2009 22:29

Spodní část trupu jsem finálně natřela matnou bělavou barvou s asi 5% hnědé a černé barvičky, na fotkách je to skoro bílé, ale dost to zkresluje blesk. V reálnu je to taková krémová barva.
Nyní pracuji na světlících a vnitřních stěnách trupu, původní černou přepážku pod přední palubou jsem nahradila propracovanou stěnou vlastní výroby, která má plastické kazetové obložení a zasklená okna.Ve finále asi nebude skoro vůbec vidět, ale aspoň jsem si mohla vyzkoušet, jak mi tahle práce půjde.... :big smile: Brzy budu muset osadit i děla a veškerou drobotinu kolem nich.
Zatím asi nejhladší trup u plachetnice, co se mi kdy podařil:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Vnitřní vybavení a světlíky:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Doris

petopato | 46
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 28 Okt 2009 22:47

Zaujímalo by ma či tie pásiky (dosky) sú súčasťou vystrihovačky, alebo je to tvoja úprava? Podobné lodičky som obkukoval u Leszka v NR cez víkend, ale ešte asi nie som na takéto modely zrelý, dala si latku vysoko :tire:
Obrázok

Jano 100 | 47
Pán plachetníc
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 28 Okt 2009 22:57

Trup OK, pekne hladučký :big smile: ( z farebného podkladu pôvodnej vystrihovánky nevidno nič :dhh: , ale 99% plachetničkárov to tak robí, Shipyard by mal asi vydávať iba hárky s obrysmi dielov a naznačené farebné polia :dhh: :dhh: ). Jedna otázočka: svetlíky riešiš lepením páskov fólie na tenké plexi alebo niečo podobné? alebo sa mýlim? Vyzerá to tak.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

juraj | --
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa juraj » 29 Okt 2009 00:08

Hm, pekne sa to vyvija. :eyes droped: Podla vsetkeho su svetliky z pasikov tapety. Tiez som nad tym rozmyslal, potom som to chcel len natriet, ale ked to teraz vidim, tak ich polepim tiez :dhh: . Jano100 ma pravdu, aby lod vyzerala k svetu, mozes v podstate na originalne farby vo vystrihovacke zabudnut.
Tak drzim palce nech sa dari aj nadalej.
Rozpracovane: Santa Leocadia
Hotove: zatial nic

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 29 Okt 2009 09:19

Děkuji všem za komenty a podporu! Dnes začínám práci na zádi, takže to začne být teprve zajímavé. :wink:
Světlíky na dolní palubě jsem řešila polepem z fólie, přesně jak píšete, nařezala jsem si cca 1mm úzké pásky (nejsou samozřejmě součástí vystřihovánky) a nalepila je na původní vytičtěné díly, které jsou obarvené matnou černou. Není to náročné. U "otevřených" světlíků, přes které bude vidět na dolní palubu, to budu řešit jinak.
Původně vytištěnou vystřihovánku používám jen jako podklad a šablonu některých dílů, barevně je skorem nepoužitelná pro dosažení reálnějšího vzhledu plachetnice. Někteří to barví, já dávám přednost fóliím pro jejich nádhernou barvu i plastičnost rytí, navíc se dá takto docílit vynikající čistoty při stavbě modelu - barva může obsahovat hrudky nebo se zalakují smítka apod., což u fólie nepřichází v úvahu. Navíc mají fólie v interiéru skorem neomezenou životnost a stálobarevnost, což je další velké plus. Nevadí mi, že to pak není vlastně 100% čistý papírák (vlastně to se nedá říct ani o barveném modelu - barvy jsou často dělány taky na bázi ropy nebo další chemie, co nemá s papírem nic společného..), ono snažím se to ztvárnit tak, aby model působil jako dřevěná loď. :big smile:
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 29 Okt 2009 14:39

A už se začíná rýsovat i záď..... Upravila jsem zrcadlo pro otevřenou vnitřní část s balkony a nahoru jsem již napevno přidělala LEDky, které budou osvětlovat lucerničky, jež se později na ně nasadí a vše zamaskují. Pozdější rozmístění LED by bylo příliš komplikované, veškerá kabeláž musí zůstat skryta. Budu pokračovat úpravou a nalepením bočních galerií. Výzdoba se bude realizovat až po kompletaci celého zadního bloku.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Doris

ultra | 44
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa ultra » 29 Okt 2009 18:18

Ako som uz minule uviedol - nezvyknem komentovat pracu profesionalov - toto vlakno pozorne sledujem a len uznanlivo pokyvujem hlavou a tisko zavidim. Myslim ze Doris nam opet vsetkym ukazuje (dokazovat to uz nemusi) ze je panom situacie a co na nej obdivujem je jej nezamenitelny styl prace. Pouzitie samolepiacih folii s citlivim pouzitim farieb a snaha o co najvecsiu plasticitu to su charakteristicke crty prace tejto pani umelkyne.
Drzim palce k uspesnemu napredovaniu.

(Nissan ruleez)

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 30 Okt 2009 15:46

Ultra: Srdečné díky! Je mi potěšením toto číst, hned se mi pracuje příjemněji.

Chmurné počasí pokračuje, takže i stavba jde kupředu nyní již v podobě detailování a tvoření i krásnějších pasáží, jež budou tvořit finální elementy modelu. Spodní část zádě kolem kormidla je již skoro dokončená, upraví se už jen otvor pro kormidlo. Levá boční galerie je před dokončením podkladové kontrukce, ta se bude zanedlouho zdobit sochami a reliéfy s uměleckou tématikou. Galerie je komplet přepracována pro kaskádovité stupňování, jaké je vidno z dobových kreseb lodi. Spodní kajuta dnes dostala obložení vnitřních stěn, proti oknům je umístěný velký obraz, na němž je Victory po svém zrodu v původní podobě. Žárovičku obalila broušená a vytvarovaná čirá fólie, která je tím pádem matná a žárovičku šikovně skrývá. Na fotkách je vidno, jak světlo krásně prolíná skrz otevřené dveře do boční galerie. Ještě se osadí nábytek a různé drobnosti... :big smile:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Doris
(Nissan forever) :wink:

Fito | 43
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 30 Okt 2009 16:18

Neboj, sleduju ta viaceri, ale vacsine dosli uz slova, a popadali sanky
Sak nestiham ani pozerat vsetky tvoje fotky, nieto este komentovat
Skvela praca, ako vzdy, k tomu poucne navody ako na to.., niet co dodat, iba ticho sledovat. :girl:

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný