Lexington 1776 /Shipyard/ 1:96

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
obluda | --

Lexington 1776 /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa obluda » 06 Okt 2009 06:35

Takze kdyz se tady rozjizdi ty lode tak se taky pridam
Se stavbou sem zacal pred nejakym patkem a prezentovana uz byla i jinde takze jenom letem svetem

Neco malo o predloze:

Puvodni jmeno Wild Duck
Koupena v Holandsku v unoru 1776
9. brezna 1776 prilula do Filadelfie z Evropy s nakladem strelneho prachu a nasledne byla prodana a prejmenovana na USS Lexington.
Prvni bitva: 7 dubna s britskou lodi Edward
Pak se zucastnila dalsich nekolika bitev.
20 Unora 1777 pluje do Francie
17. listopadu 1777 byla zajata po bitve s Britskou lodi Alert.

Jedna se o Brigu
Rozmery
Delka: 27,45 m
Sirka: 8,25 m
Rozmery jsem bral z vystrihovanky (oproti internetu se mirne lisily, hlavne sirka)

Vyzbroj
14 4 libernich del
2 6 liberni dela
12 1.5 libernich otocnych del

Posadka
110 muzu a dustojniku

Vystrihovanka:
8 stran navodovych kreseb
8 stran dilu
4 strany sablon
Vlajka na platenem papire
Delka modelu: 42 cm

K modelu mam jeste laserem palene dily a stezne.

Palubu a nejspis par dalsich veci bych rad udelal ze dreva, vim ze nekterym pravovernym se to nebude libit ale co uz.
Jako material jsem pouzil balzu protoze je pro me dostupna a dobre se mi s ni dela.

Stavbu sem zacal klasicky kostrou trupu. Kostra sedela bez problemu.
Obrázok

Detail podpalubi
Obrázok

Paluba je udelana z balzovych list tloustky 1 mm. Mezi listy jsem vlepil reznou nit. Zaklad paluby (laserovany dil je o neco mensi nez by mel byt ale neni to nic tragickeho ce se jednoduse nespravi)
Obrázok

Detail paluby.
Obrázok

vypenena kostra a zakladni obsivka je na miste
Vsechno celkem sedelo obcasne mirne nepresnosti pikladam tomu ze sem penil a tak se mi obcas trosku zvetsila plocha trupu oproti autorem zamyslene velikosti
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Trup jsem obložil balzovýma lištama a po broušení jsem natřel několika vrstvama akrylových barev, největší pakarna byla ta bílá.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Detail pride
Obrázok

Zaklad ochyceni steznu
Obrázok

Kormidlo- jeste bude nutne pridat k nemu retez
Obrázok

stolek pro kompas a lampy a kryt kormidla (jeste je budu barvit)
Obrázok

zaklad navijaku (jeste musim nabarvit)
Obrázok

Kormidlo
Obrázok

Navijak
Obrázok

Pumpy
Obrázok

Kryt kormidla
Obrázok

Kompasnice
Obrázok

Vchod do podpalubi
Obrázok

Schody
Obrázok

Jeste mam hotove uvazniky ale ty samy o sobe nejsou moc na foceni
Dale bude nasledovat pridani ocek pro lana k delum

DORIS | --
Meno: Doris

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 06 Okt 2009 07:59

Ahojky!
Moc se mi Tvá práce líbí, velmi inspirativní a krásně ztvárněné detaily i zvolené barvy. Mi osobně nevadí, že se na modelech používají i jiné materiály, já třeba používám pro povrchovou úpravu vinylové a jiné fólie, protože se mi s tím pracuje lépe a čistěji, než s barvou - ta je taky "nepapírová" :wink: a hlavně se mi líbí ta dřevěná imitace včetně charakteristického rytí. Velice mne zaujalo kormidelní kolo, jak ho máš, prosím, dělané? Použil jsi na koncích lepidlo, že to má ten správný tvar? Vypadá to fakt hodně skutečně, príma.
Tak ať se Ti dílo daří! Těším se na další report ze stavby!
Doris

obluda | --

Príspevokod užívateľa obluda » 06 Okt 2009 08:11

Dik

No vetsinou pracuju co dum dal
Materialy pouzivam podle mych moznosti (nemam dilnu) a tak aby se mi dany dil delal dobre
kormidelni kolo je z laserovanych kruhu a na "loukote" jsem pouzil ocelovy drat na konce sem napatlal herkules v asi 2 vrstvach a pak vse natreno
Na cerveny nater sem jeste pouzil cernou spinavou vodu na prohloubeni stinu
podobnym zpusobem mam ted na stole rozpracovane koliky na vazani lan

Co se tyce dreva s tim jete porad bojuju. Zakladem je si naryhovat kazde prkno kdyz uz to je delane z jednoho dilu a pak jeste mirne poskrabat na znazorneni let
Pak uz nasleduje nater a nakonec zase trosku spinave cernohnede barvy do spar.

obluda | --

Príspevokod užívateľa obluda » 07 Okt 2009 06:53

Mel bych dotaz pro znale
jak jsou vedene lana od krytu del
Co sem videl na koga.pl kdy jeden stavil tuhle lod tak to resil lanem shora prez bok lodi (cervena) ale me se to moc nezda, ja bych to videl spis dirou v boku lodi (zelena)
Na netu se mi nepodarilo najit relevantni obrazek, vetsina lodi nema strilny s poklopem na horni palube
Dik
Obrázok

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 07 Okt 2009 12:13

tiez som nasiel jednu stavbu a aj tam to mal chlapik uviazane tusim takto len prehodene cez zabradlie
len ak by si o tom este nevedel..: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12646&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=00405f99dc6e76b2a834f578cb5dc68e
budes tiez viazat lafety s kanonmy tak ako to bolo v skutocnosti, alebo tak ako vo vystrihovacke?

obluda | --

Príspevokod užívateľa obluda » 07 Okt 2009 13:13

No presne tohohle chlapika jsem mel na mysli akorat na jinem foru
Me se totiz moc nezda ze to by tahaly tak vrchem by to totiz nevypadalo moc dobre
Jinak vyvazovat bych chtel co pude:
Lano na tahani dela dopredu (s kladkama)
Lano slouzici jako zadni zarazka pro vystrelu
Lano slouzici na odtahnuti dela dozadu (s kladkama)
2 Lana na zavirani/otevirani strilen

otas | 52
Meno: Otakar

Príspevokod užívateľa otas » 07 Okt 2009 18:58

Myslím, že střílny by mohly být řešeny podobně :
Obrázok

Jano 100 | 48
Pán plachetníc
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 07 Okt 2009 20:08

Noo, ponad madlo to nebude, to malo iný účel, než aby sa o neho odieralo lano, skôr popod madlo.

Obrázok

Je to síce slabý obrázok, ale čosi je vidieť.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 07 Okt 2009 23:11

ale zas na druhu stranu... ako casto uz len mohli otvarat tie strielne? zo skusenosti viem, ze take lano chvilu vydrzalo, takze kludne to mohlo byt aj tak ako to je tunaka prezentovane, teda vrchom ponad madlo.(nie, nebol som strelmajstrom na plachetnici :D )
ked zacnes vyvazovat tie kanony, mohol by si poriesit hooodne detailne zabery? prave som vo faze, ked bych uz mal zacat, este cakam na kovove kanony a zacnem, takze budem tuzobne ocakavat. tiez by bodli zabery na vsetko to kovanie, kovove kruzky a tak podobne. zaujma ma aj, v akej asi vyske nalepit bocianie hniezda a hlavne diely 130 133 135 139, to su tie mikroskopicke bazmegy na stazny. na vyvazovanie lan...

obluda | --

Príspevokod užívateľa obluda » 08 Okt 2009 06:06

Otas:
no takhle asi ne protoze na tom zabradli neni na co je uvazat to leda ze by bylo lano prehozene prez to zabradli

Jano100:
Dik za obrazek ale nejak tam nevidim jak jsou resene lana a to je vlastne muj problem podobnych obrazku s otevrenyma strilnama najdes dost ale vsechny bez lan

maaaslo:
No nejspis to zas moc casto neotevirali ale vem si jak osklive to vypada kdyz jsou strilny zavrene a podle me pri navrhu lodi hledeli i na estetiku
Fotit se to pokusim ale nemam az tak dobry obektiv na makro takze uvidime.

Jinak doma sem zkousel udelat experimentalni bok lodi se strilnou a sla otevirat i kdyz by bylo lano vedene dirou v boku, takze tu udelam tak ze navrtam diru tesne pod madlem (protoze nejspis by se jim to dobre vyrabelo [udelali by jenom zlabky ktere by vypouzdrili pred poladkou madel], a libi se mi to vic nez vrchem) i kdyz to bude vic prace

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný