Emden /Modelik/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 40
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa Alibaba » 09 Dec 2010 20:37

Takže pridávam pár záberov pre silné povahy.... :red:
Naposledy upravil/-a Alibaba v 09 Dec 2010 20:47, upravené celkom 1 krát.
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Alibaba | 40

Re: Emden /Modelik/ 1:200

Príspevokod užívateľa Alibaba » 09 Dec 2010 20:37

No a teraz ma môžete úspešne ukameňovať :red: , naniesol som hrdzu na zadnú časť a výsledpl je ďaleko od spokojnosti.... Vidím to asi tak: zadná časť Emdenu zhorela v r. 1945 :look down: a prehorený plech hrdzavie omnoho rýchlejšie ako nepoškodený... Takže... :P takto by to malo veľmi teoreticky vyzerať... Predná časť lode bude zahrdzavená len mierne (v rámci opotrebenia) a stred len pri čiare ponoru + plus nejaké opotrebenie :red: , takže asi tak..... Ale dám si samozrejme poradiť....
Obrázok,Obrázok,Obrázok
Samozrejme musíme zohľadniť aj kvalitu výrobkov IG Farben v roku 1945 :wink:
PS: Keď pozerám tie fotky.... v reálne to až také nie je :red: :wink:, ale teším sa na Vaše reakcie....

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 09 Dec 2010 21:42

mno, ked uz vravis, ze je ta korma prehorena, tak ju musis aspon zaciernit. takto to vyzera, ako keby sa na ten model nejaky vtak vysr....del...
nemozem si pomoct, ale nepaci sa mi to. model je to pekny, ale tou hrdzou si to trochu pokazil. mozes to este napravit, podla mna, ak tie flaky zmensis. a to vyrazne. v tomto meritku, by boli tie hrdzave flaky priam obrovske...
ale farba hrdze je myslim celkom ok.

ivant | 41
2K+
Meno: ivan

Príspevokod užívateľa ivant » 09 Dec 2010 22:51

ahoj aspon si to vyskušal :wink: a touto cestou už nechod :P pri tej mierke je to až brutálne prehnané a podla mna hrdza bi mala bit o dost tmavška a menšie mapy alebo ani nie menšie ale bez tých kuskov hrdze,dost rušivo ešte posobý čistý model ako nový a zrazu bác hrdza , chcel som napísat len tak dalej ale asi sa to sem nehodí :wink:

Alibaba | 40

Príspevokod užívateľa Alibaba » 10 Dec 2010 18:03

No boli ste ku mne celkom milosrdní... :big smile: . Dielo skazy som dokonal kompletne :beat plaster:
Obrázok
Takže opäť mením plán... :look down: :red: Zničil som len jeden bok, ten bude akože núdzovo opravený, pokúsim sa tie fľaky trochu popretierať. Uvidíme, čo opravárenské čaty koncom vojny dokážu. S tým ohorením je to pravda, trochu čiernej tomu už naozaj nemôže uškodiť. Druhú stranu nechám nepoškodenú :P Tá bude asi určená na fotenie výsledku.

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 11 Dec 2010 02:23

:dribble: :oh: :tire: :jawbone:

nie, takto nieeeeeeeee.
radsej to pretri povodnou farbou, ak este nejaku najdes. lebo toto, toto je uz moc hrdzave. v tomto stave najdes lode na lodnom cintorine...

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 14 Dec 2010 23:04

ta rez je hodně špatná a nerealistická. udělal bych jen jemně steklou rez z trupu - k tomu stačí řídká hnědá vodovka a pak celkovou rez na zbytku lodi uděláš pomocí nastrouhané hnědé křídy. Protože papír není hladký jako plast, mělo by to jít obyčejným suchým štětcem
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Alibaba | 40

Re: Emden /Modelik/ 1:200 H O T O V O

Príspevokod užívateľa Alibaba » 23 Dec 2010 18:59

Táááákže hotovo... :wink: Nieže by som bol s výsledkom nejak super spokojný, ale čo už narobím :red: . Emden by som chcel venovať Philovi Harrisovi, správnemu námorníkovi (kto pozerá Deadliest Catch, ten vie). :bad smelly:
Spracoval som ho pre "fajnšmekerov", jedna strana je z roku 1940, druhá z roku 1945. Takéto niečo som ešte nevidel a predpokladám, že ani neuvidím..... :boss: Nech sa páči, "vychutnajte" si moju zrúdu:
Rok 1940:
Obrázok,Obrázok,Obrázok,Obrázok

A teraz rok 1945:
Obrázok,Obrázok,Obrázok,Obrázok

A ešte niečo medzi:
Obrázok,Obrázok,Obrázok

Dúfam, že ma neznosíte až po čiernu zem... Tú hrdzu som prerábal ako sa len dalo :dribble: .

A samozrejme, aby som nezabudol. Šťastné a veselé vianoce, veľa zdravia, šťastia a pevné nervy pri lepení Vám želá Alibaba :devil: :)

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 23 Dec 2010 23:01

i tobě krásné vánoce
už je to lepší, ale stále ještě ta rez místy moc vystupuje na povrch. Sežeň si křídy, na smirkovém plátně nastrouhej trochu bílé a malinko černé, smíchej to na šedou a vatovou tyčinkou tím přetupuj okraje rzi. Ta se ti trochu zmenší a zjemní.
Nebo naopak nastrouhej směs hnědé a oranžové a natupuj okraje, plocha rzi se zjemní, ale zvětší.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Alibaba | 40

Príspevokod užívateľa Alibaba » 05 Máj 2011 21:29

Hriešna myšlienka... :wink: chcete vidiet túto šífu, prípadne Victorious na výstave??? Samozrejme bolo by to mimo súťaže, to by som si vzhľadom na kvalitu spracovania nedovolil.... Ja len tak

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný