Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Berbice /Shipyard/ 1:72

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Okt 2010 22:18

maaaslo napísal:no, uz nieje dnes, kde je report?

dnes mi nedvíhal telefón, asi je ešte stále namyslený :haha:

ale potom sa ozval a vraj išiel do "vadicova", nech je to čo chce
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Nov 2010 21:58

jj, Vadicovo, huuuusta grimaso party :boss:


Stazne. Vsetky stazne a rahna su predpripravene, staci iba jemne stensit ich konce, a samozrejme nafarbit.
To co je na nasledujucich fotkach namalovane na cierno, to je vsetko z papiera. drevene su iba "gulatiny" . Takze je jasne, ze treba riadne napustat sekundakom. V tejto faze som uz rozmiestnenie kladiek riesil podla spominanej knizky. Je dobre si takelaz poriadne nastudovat, pretoze nie je nic horsie, ako dodatocne doplnat nejaku kladku, alebo uvaz, ked uz mate natahanych okolo kopec lan. Sice som sa tomu nevyhol, ale snaha bola. Urcite je jednoduchsie to viazat vsetko "na stole", ako sa trapit z dvoma pinzetami vo vyske 40cm nad stolom.
Na poslednej fotke som odfotil mojho pomocnika, niekedy su totiz dve ruky malo. Kupil som ho kdesi tusim v Tesku v oddeleni "secko za1€". Ta lupa je tam viac menej na prd, ale zato tie pinzety drzia sakra dobre.




Lana som tusim este nespominal.
Nepouzil som tie, ktore boli original pribalene k vystrihovacke, pretoze tie boli vsetky biele, a teda by som ich musel farbit. Kazdy spravny lodickar predsa vie, ze biele lana na lodiach nikdy neboli. Tuto la moja oblubena fotka[/url], takto nejak to ma byt.

Lana sa totiz pravidelne menili, cize mali aj podla doby pouzivania rozdielnu farbu, takze prevedenie modelu "ceeela lod omotana bielou bavlnkou" , je blbost.

Ja som teda pouzil na modeli 5 druhov lan, mam nakupene kvalitne rezne nite potrebnych farebnych odtienov, ak potrebujem hrubsi priemer, tak mam nato taky fajny strojcek. Samozrejme, kazde lano treba riadne navoskovat vcelim voskom, aby sa nechlpatilo.

Este teda pre zaujimavost, kto by sa chcel riadit fakt ze presne rozmermi, tak tu je tabulka, do ktorej zadate par hodnot, a vypluje vam priemery lan a kladiek, ktore by ste mali pouzit na Vasom modeli.
SCHOONER_rigging_Biddlecombe.xls
(137.5 KiB) 104 stiahnutí

Uz si nepamatam, kde som to stiahol ,ale je to urcite FREE. Plati to pre lode strednej velkosti, Cize taky skuner ako Berbice, napriklad.
Takze teoriu mame, nabuduce uz budu tie lana.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Nov 2010 23:06

Lanovie na plachetnici by sa dalo rozdelit na tri zakladne skupiny.
1. pevne lanovie = hrube, zvacsa cierne nepohyblive lana, ktore drzia stazne v spravnej polohe.
2. lanovie na ovladanie rahien = farba lan od hnedej po kremovo bielu, priemery lan 0,4mm = 0,6mm
3. lanovie na ovladanie plachiet = najbledsie lana na lodi, priemery 0,2 mm

Takze prva cast, Pevne lanovie, povedal by som ze najdolezitejsie lana, nielen teda kvoli tomu, ze drzia stazne, ale HLAVNE preto, ze robia geometriu modelu.
Predny stazen som prerabal 2x, kym som bol spokojny z kolmostou stazna. Vyzera to jednoducho, ale pokial chcete mat sponovaky (tie gulate kladky, neviem ako to inak nazvat), tak pokial chcete mat tie sponovaky rovno, a zaroven aj kolmo stazen..., no neni to lahkeee. Na tejto sade fotiek vidime teda hlavne moj pracovny stol, no a potom pokusy o zvladnutie pevneho lanovia. Pre istotu este raz pripominam, ze je viac ako vhodne mat uz v tejto faze na stoziaroch umiestnene vsetky kladky, aby ste to potom nemuseli pracne dorabat "vo vzduchu"


Druha skupina lan, lana na ovladanie rahien. Samozrejme, ze k rahnu uz je dobre mat vopred pripevnene aj plachty, spolu z prislusnymi kladkami...


Noa ked uz visia vsetky plachty, tak ich treba riadne pouvazovat, to je ta tretia skupina lan.


Na predposlednej fotke je plastovy vojak v mierke 1:72, povodne som mal v plane na lod umiestnit zopar "namornikov", ale to som uz do Nitry nestihol. V tejto mierke som zohnal iba Nemeckych WWII vojakov, tak ich budem potom musiet trosku poupravovat

Nabuduce dam par detailnych fotiek. A kukneme sa z blizka aj na lanove rebriky, to bolo asi najvacsie maso, na tomto modeli :beat plaster:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Major » 06 Nov 2010 00:18

Nádhera! Komentovať netreba. Najviac rozumiem tomu nástroju na prvej fotke v pravom dolnom rohu :dhh: :P :P :P
Ja používam v tmavších farbách :haha: :haha:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa sony » 06 Nov 2010 00:40

Major napísal:Nádhera! Komentovať netreba. Najviac rozumiem tomu nástroju na prvej fotke v pravom dolnom rohu. Ja používam v tmavších farbách

:vicotry:

k modelu.. El fantastico don Fitos :wink: :vicotry:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2010 21:48

Dakujem dakujem za pochvaly.

Ideme dalej, uz toho vela nechyba, a podme rovno na tie, lanove rebriky . Pre mna najtazsia cast, vahal som asi tyzden, ci ich tam vobec dam, alebo ich vynecham. Tak som nakoniec zabojoval.
Dole su fotky, nechutnych 288 uzlikov, nemam rad opakujuce sa veci, a 288 je pre mna ze fak dost (tymto vyjadrujem poklonu majstrom z kategorie pasova technika, tych clankov pasov, co tam musia spatlat, och)
Len tak orientacne, to cierne lano ma priemer 0,8mm.


Noa este par detailov teda, zatial nedokonceneho modelu.


Dam take male zhodnotenie.
PROTI:
1.cena: velmi drahy model, 86€
2. prevedenie: by niekto mohol namietat, ze to uz nie je klasicky papierovy model. NIe je, to je pravda. Ale myslim, ze na toto forum patri.
3. malicka "staznost" k chybajucej hlavnej plachte (aj ked podla toho co som zistil na webe, tak niektore skunery ju fakt nemali), rovnako pripomienka k lanoviu.., nie ze by bolo zle, to nie ale par lan tam chyba.

PRE:
1. presnost, neskutocna, cize 100% , bez jedinej chybicky
2. "biela verzia", cize mozete sa vysantit farbami, ako len chcete, to sa mi pacilo najviac, teda v spojeni z dalsim bodom )
3. netreba nic strihat, ani rezat skalpelom, stavba ide velmi rychlo, teda az po fazu lanovie.
4. cele je to ine, take, fuj, skoro ako plastak,

Hotove zatial, to hodnotenie je moje cisto subjektivne, niekomu sa to moze pacit, inemu nie, ale ja som sa hentak, vyjadril :girl:

Vcul idem smrdiet do inej kategorie, ale sem sa vratim, este teda dorobim hlavnu plachtu, a vsetky prislusne lana. Doplnim chybajuce uvazove koliky, pretoze tych bolo po mojej prerabke malo. A mam kupenych aj "namornikov", zatial si o sebe myslia, ze su Nemecki vojaci, ale ja im to rychlo vysvetlim :P .. ale sak na to je uz teraz casu az az.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Pushkin | --
Príspevky: 256
Meno: Jano
Bydlisko: Praha

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Pushkin » 09 Nov 2010 22:33

Musím ťa pochváliť. Má to šťavu.
...a pozdravujem Nemeckých vojakov.
Moja galeria
PAPIER....tak to už je aká paráda !
C8H10N4O2 - user !

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa maaaslo » 10 Nov 2010 22:19

no, stavu to ma. ked som to videl v juli, nechcel som verit, ze to dotiahnes tak rychlo do konca... samozrejme nechcem podcenovat... len ta rychlost bola neskutocna...

Užívateľov profilový obrázok
yogeen | --
Príspevky: 27

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa yogeen » 17 Nov 2010 23:20

Jo jo, je to uzo. Nejenom ta rychlost ale i to provedeni. Sam uz taky dlouho premyslim nad nejakou touhle laserovankou. Moc by me bavilo pro zmenu jen tak skladat a netrapit se s rezanim. No ale zatim mi ve sklepe ceka Viktorka a tak jeste nejakej ten rok mam co delat. :wink:
Ale jinak opravdu chutovka a moc gratuluju!

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Berbice /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Okt 2011 22:31

:: no pod moja, si na rade, spravime co spravit treba, zavesime tu poslednu hlavnu plachtu, natiahneme nejake to lano a nalodime posadku.
Nie, naozaj nie si hotova, ved som ti to vravel presne pred rokom, ked sme sa vratili spolu z Nitry.
A co ze mas stade medailu?, to neznamena, ze ta nemozem vylepsit. Nejaka namyslena zrazu, nee?
Nemozes tu stat na policke taka nedorobena, to nejde, pozri sa okolo seba, jedine ten Kriegslok vzadu v kute vyzera horsie ako ty..
Niee neboj, nebude to boliet. ved pozri, co Doris spravila malej Bellone, a vidis, uz je z nej znovu kraska.

Presne rok som sa ta nedotkol, tak sa priprav, zajtra zaciname....


::to be continued...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní