Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Feb 2017 01:12

Ty vogo, ešte 6 takých a v takej mierke? By som sa zbláznil. Dúfam že ty sa z toho nezcvokneš a jedného krásneho dňa budem stáť a slintať na túto parádu z tvojej dielne. Držím palce a prajem veľa chuti do lepenia a hlavne času ktorého nikdy nie je dosť na takúto parádu.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 09 Feb 2017 01:14

Štefan Húska napísal:Ty vogo, ešte 6 takých a v takej mierke? By som sa zbláznil. Dúfam že ty sa z toho nezcvokneš a jedného krásneho dňa budem stáť a slintať na túto parádu z tvojej dielne. Držím palce a prajem veľa chuti do lepenia a hlavne času ktorého nikdy nie je dosť na takúto parádu.

No popravde je to dosť na nervy keď človek lepí celé dni a výsledok je len nejaký kanón :D , a dúfam aj ja že to dokončím a ďakujem za krásne slová ktoré vždy vedia človeka správne nakopnúť a motivovať :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 04 Mar 2017 02:37

Tak hlásim krátky postup :victory: podarilo sa mi dokresliť prednú časť nástavby plus som začal pracovať na podlahe a rebrovaných plôch. Celá nástavba je vyrezaná z 3mm topoľovej preglejky . čo sa týka rebrovaného povrchu ten som taktiež spravil na lejzry a ohľadom podlahy ... tak tá je spravená z 0.8 mm preglejky a taktiež všetky dosky a špárovanie medzi nimi a následne vyrezaná celá časť je urobená pomocou lejzru ;) dúfam že sa páči a prajem pekný deň . :)



Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 06 Mar 2017 14:21

Malý update :)


Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa mimapnd » 06 Mar 2017 20:44

je vidiet, ze ta to naozaj bavi. pri takomto tempe to mas do 2020 hotove. Opytam, z coho su tie kanony? si si vysustruzil?
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 06 Mar 2017 23:15

mimapnd napísal:je vidiet, ze ta to naozaj bavi. pri takomto tempe to mas do 2020 hotove. Opytam, z coho su tie kanony? si si vysustruzil?


díky moc ,no verím že do 2018 to bude snáď aspon na 80% hotové ale človek nikdy nevie :bad smile: . Kanóny sú sustružené z hlínky kedže v takjeto mierke sa nedaju kupit , alebo som nenasiel , ale načo kupovať keď má doma človek vybavenú dielňu na všetky činnosti :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa mimapnd » 06 Mar 2017 23:53

tatra813 napísal:Kanóny sú sustružené z hliniku,..., ale načo kupovať keď má doma človek vybavenú dielňu na všetky činnosti :victory:

tak toto si velmi rad sam sebe poviem o par rokov, ked budem mat svoju vlastnu "dielnicku" na modelovanie so skoro vsetkym, co potrebujem.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 12 Mar 2017 01:40

Tak kúsok po kúsku slimačím tempom som sa pustil do drobotinky na najvyššej časti hlavnej veže :big smile:



Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 08 Apr 2017 19:43

Zdravím vespolok :big smile: , prinášam malý postup ale predsa postup :victory:
PS: na prvej fotke je vidno že sa mi ulomila jedna priečka paluby mojou nešikovnosťou :bad smile: (materíal: preglejka 0.8mm hrubá vyrezané ako inak lejzrom :) )
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Scharnhorst /tatra813/ 1:150

Príspevokod užívateľa tatra813 » 26 Júl 2017 23:08

Tak opeť vás zdravím :victory:
hlásim ako tak malý pokrok, kedže nič nejde tak rýchlo ako by si človek predstavoval :) , nuž práce sa aj tak pohli a mám hotový mústek v hrubých Rysoch :P Samotnú kabínu mi este treba prebrusit a dorobit zábradlia a rôzne lemy a nasledne to dat do zakladnej farby. Všetko je len na "sucho" poskladané kvoli foto :D ešte budem musiet taktiez dorobit zabradlie na platformu svetla :D Verím že čo chvila to bude komplet hotový tento hlavny "vežiak" a konecne aj v zakaldnej farbe a snad sa mi podari spravne nastriekat aj finalnu Camouflage a jej divoké vzory :haha:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní