Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa maaaslo » 16 Jan 2013 11:14

tuto hla som nafotil par fotiek z National Maritime Museum. je na nej model Royal William, ktory rok to bolo zbudovane vsak neviem. niekedy buduci mesiac tam pojdem znova, tak to budem fotit este raz a dokladnejsie. maju tam dva, jeden bez lanovia a takelaze, druhy komplet. a musim povedat echt gut.


som si plne vedomy toho, ze je na tych fotkach trt vidiet, telefon mi umrel uz pri foteni Cutty Sark-u, tak som nemal ako fotit. ale ako vravim, vo februari to napravim. fotky budu lepsie a hlavne s bleskom.

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 16 Jan 2013 17:16

Ahoj Pavle a děkuji za inspirativní fotky. Pokud seTi podaří nafotit ještě další záběry a detaily, případně i podobné plachetnice, hodně by mi to pomohlo. Dobře je vidět výzdoba boků, která je malovaná a v reálu tomu tak nejspíš bylo, protože od drahé sochařské výzdoby se postupně upouštělo. Přitom na komerčních i dalších modelech je plastická, což je nejspíš chyba. RW je krásná loď a ráda bych ji jednou dokončila.
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 26 Jún 2013 15:03

Stavba RW opět pokračuje, vzhled modelu bude směřovat ke kvalitnímu řemeslnému a estetickému provedení, kdy nechám vyniknout přírodní odstíny dřeva. Nemám sice špičkové plány a podklady, které by mi umožnily postavit realistický model, nicméně jsem schopna dokončit RW v solidní kvalitě i s tím, co mám k dispozici.
Nebráním se jakýmkoliv námětům i konstruktivní kritice založené na podložených faktech, které by mne posunuly správným směrem při dalším pokračování stavby. :victory:

Model zůstal od loňského léta zakonzervován a je v bezvadném stavu, takže se mohu směle pustit do práce.
Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Sestavuji 28 lafet pro horní palubu, budou mít přírodní barvu - ořechové dřevo, z něhož jsem je zhotovila, pouze přelakuji a opatřím decentní patinou. Některá děla budou umístěna v těsné blízkosti přepážek (ty musely zůstat zachovány kvůli pevnosti a tvarové stabilitě trupu), takže budou vyžadovat úpravy. Výšku lafet budu nastavovat individuálně ( proto jim zatím chybí kolečka i přední "náprava"), aby dělové hlavně vycházely pěkně ve středu střílen.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Kromě výzbroje a dalších konstrukčních prvků mne čeká ještě dokonale utěsnění všech spár, aby skrze ně nepronikalo světlo z kajut. Překontrolovala jsem funkčnost - na fotkách jede osvětlení naplno, další 1-2 LEDky doplním i do nejvyšší kajuty a poslední trojice přijde do luceren na zádi. :P Samozřejmě musím schovat i veškerou elektroinstalaci.
ObrázokObrázok
Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Tomáš » 27 Jún 2013 12:50

Vítaj medzi nami. Už sa tešíme ma pokračovanie.

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 27 Jún 2013 13:17

Ale ano :victory: :victory: :victory:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Popozoglo | --
Príspevky: 1

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Popozoglo » 15 Feb 2019 00:55

Dobrý den, Doris. Dovolte mi obdivovat svou práci. Chtěla bych se vás zeptat, jak jste na desce napsali malé nápisy s názvem modelu a jak jste udělali čísla?
Děkuji. .

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Roman » 16 Feb 2019 07:46

ahoj
teta doris sem uz davno nechodi,chodi sem
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... 1#p2193211

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa maaaslo » 16 Feb 2019 08:14

Tu uz odpoved asi nedostanes. Skus sa pozriet na ModelShipWorld.com. Tam je aktivna dost.

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný