Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 20 Aug 2012 16:12

Tak jsem zas na chvíli přeskočila na RW, kde jsem obložila stěnu další kajuty a nyní mohu pokračovat na interiéru a mezipalubních prostorách, kde mne čekají další děla. :beat brick: Ach jo, těch tam je fakt požehnaně.....
Oproti plánům od Euromodelu jsem udělala jiné rozdělení skel v oknech třetího patra -je ztvárněno dle dobového modelu a taky origo plánů, ať je to správně.

Obrázok Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

A ještě pro zajímavost přikládám fotku s porovnáním velikosti obou lodí, na nichž nyní pracuji:
Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 46
Príspevky: 301
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zvolen, Stupava

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa Alibaba » 20 Aug 2012 18:17

Doris, myslím, že u Teba na mierke nezáleží, ale na kvalite a tá je vždy fantastická. :wink:
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa rozek » 31 Dec 2012 19:24

unbelievable :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Jan 2013 16:51

rozek napísal:unbelievable :)

presne ako vravíš :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 04 Jan 2013 13:25

Velice Vám děkuji za ohlasy, přátelé, už se těším, až se zase do RW pustím. Nyní své veškeré modelářské úsilí směřuji k výzdobě Karolínky, což mne nesmírně chytlo a nedá se jaksi od toho odtrhnout... :)
Doris

Užívateľov profilový obrázok
vilko1511 | --
Príspevky: 8

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa vilko1511 » 09 Jan 2013 09:20

naozaj pekná práca vydarená loď. Keď sa môžem opýtať koľko si na nej pracoval ? A ešte jedna otázka kde sa dá taký model kúpiť?

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Jan 2013 09:55

Kym Doris napise. Zaciatok prace je v prvom prispevku (datum zalozenia vlakna), a tak isto sa tam docitas, ze Doris si to stavia sama len podla nacrtov z knih a podobne. Ale viac uz asi ona sama.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 09 Jan 2013 10:50

vilko1511 napísal:naozaj pekná práca vydarená loď. Keď sa môžem opýtať koľko si na nej pracoval ? A ešte jedna otázka kde sa dá taký model kúpiť?

Děkuji za koment. Jak už napsal serpens, začátek stavby je uveden i na počátku tohoto vlákna a i když nyní na modelu aktivně nepracuji, tak jsem na něm strávila hezkých pár stovek hodin. Jsem asi na nějakých 15% progresu, takže ještě spousta práce na mne čeká.....
Papírový model RW se koupit nedá, ten můj je realizován jako scratch build - vlastní projekt podle plánů a další odborné literatury. RW však existuje jako dřevěná stavebnice od Euromodelu, bohužel cena se pohybuje kolem 1000Euro.
http://www.modelylodi.inshop.cz/drevene ... ItemIdx=77
Doris

Užívateľov profilový obrázok
vilko1511 | --
Príspevky: 8

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa vilko1511 » 09 Jan 2013 21:43

Dobre ďakujem vám za odpoveď . Je to pekná suma.

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 12 Jan 2013 10:00

Mne by ta cena až tolik nevadila, ovšem model by musel být opravdu kvalitní a hlavně odpovídat předloze, čemuž ale tak není. Euromodel udělal hezkou komerční stavebnici, z níž lze postavit sice pěkně vypadající lodičku, ale je to spíš dekorace než realistický model. Já jsem to bohužel poznala až mnohem později, když jsem pátrala kvůli nesrovnalostem v literatuře a ukázalo se, že plány od Euromodelu obsahují řadu chyb i nesmyslů. I z toho důvodu jsem stavbu RW přerušila a začala raději s jinou lodí, k níž mám lepší podklady (i když ani k Royal Caroline nemám vše, co potřebuji, a kniha Anatomy of RC neobsahuje mnoho detailů a informací, které jsou pro laika nezbytné).
Pokud se mi podaří dohledat informace a potřebné podklady k Williemovi, budu se stavbou pokračovat.
Doris

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní