ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Meno: Doris

Re: ROYAL WILLIAM 1719 /DORIS/ 1:90

Príspevokod užívateľa DORIS » 23 Máj 2012 08:51

Poslední patro mohutného trupu je zhruba dokončeno, celková délka modelu je v tomto okamžiku téměř 70cm. Vše překryje ještě další vrstva obšívky. Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Dolní část trupu jsem přebrousila a přestříkala karosářským plničem od Dinitrolu. Po vytvrdnutí plniče se trup znovu přebrousí jemným smirkem 1200-1500 a pak začnu pracovat na povrchové úpravě, jako tradičně použiji fólie. Jak jsem se mohla přesvědčit, tak jejich trvanlivost nejen na papírových modelech je lepší, než použití nátěru. Přes 12 let už tím máme upravená garážová vrata, použila jsem je i v interiéru a motorovém prostoru skutečného auta, kde jsou extrémní změny teplot, a dodnes to je jako nové. Takže na modelech se trvanlivosti těchto fólií vůbec neobávám. :victory:
Obrázok
Obrázok

Obšívka na pravoboku je dokončena, fóliování šlo krásně, tentokrát jsem lepila pásy vcelku od předního až k zadnímu vazu. Po dokončení levoboku se trup lodi důkladně prohřeje teplým vzduchem, aby lepidlo na fólii získalo dokonalou adhezi.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Dokončen i levobok, tak hurá na horní část trupu.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok

Zatím zůstane dolní část trupu bez nátěru, později získá matný krémově bílý odstín s velmi jemnou patinou.

Příprava horních částí trupu pro výdřevu; černý 0,5mm silný karton se ještě kompletně nabarví a po jemném přebroušení ho překryjí pásy fólie imitující dřevo:
Obrázok
ObrázokObrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 23 Máj 2012 08:53

Podkladová vrstva z černého kartonu je na levoboku dokončena. Karton byl dále opatřen 3 vrstvami nátěru černé a tmavě šedé akrylátové barvy od Taymie, která povrch zaizoluje a vyhladí pro dokonalou adhezi nalepených fólií. Vše se ještě přebousí jemným smirkem. Nyní začnu s výdřevou. :wink: Obrázok

Výdřeva levoboku je z cca 80% dokončena. Použila jsem fólii od D-C-FIX, imitace dřeva olše.
http://www.fototapety.cz/4174-imitace-d ... run=0&pg=3
Povrch má zatím saténový lesk, což postupně upravím, aby bylo dřevo tmavší a matnější.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

A zde jest hotovo:
Obrázok
ObrázokObrázok

Dotáhla jsem ještě některé boční lišty a připravila dolní černý pás pro obložení. Horní lišta je ve dvou místech přerušena, budou tam později vsazené úponové lavice. V těchto místech je zevnitř trupu vlepený hranol, do něhož zapustím kovové výztuhy, jež budou vycházet z úponových lavic. Díky podrobným plánům si mohu vše pěkně dopředu připravit, což je přesný opak SoS, kde jsem skoro až do konce stavby netušila, kam například umístit některá úvazná zařízení nebo jiné prvky vyžadující pevné ukotvení nebo nalepení do těžko přístupných míst na modelu, což mi hodně znepříjemnilo stavbu.
RW, ač je mnohem náročnější projekt, je skutečně požitek stavět, za což vděčím i týmu skvělých lidí, kteří mi pomáhají po odborné i modelářské stránce posunout moji práci dál.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok
A ještě několik záběrů na denním světle:
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 23 Máj 2012 08:54

Pravobok dokončen, zároveň jsem provedla první fázi patiny "dřeva" pomocí akrylátových barev od Tamiye ( matné odstíny hnědé XF-52, 68 a 72 + černá XF-1) . Trup jsem barvila vícekrát velmi řídkou patinovací barvou, byla průběžně stírána a opětovně nanášená, jak zachycují fotky. Po zaschnutí jsem dřevo nepatrně přeleštila voskem, což mu dalo saténový lesk a rozbila se nepřirozeně vypadající jednotnost zcela matného povrchu.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok Obrázok

Trup je konečně kompletně obložen, dolní černý pás jsem upravila, aby byl korektní a pokračuji s patinováním. Na bočních lištách budou tentokrát ztvárněny i kovové hřeby a zvažuji udělat i dřevěné kolíky na plaňkách. :P
Obrázok
Doris

Trak-Tor | 47
2K+
Meno: Juraj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 23 Máj 2012 10:46

:jawbone:
Jeden by neveril, koľko sa toho dá za jeden deň/týždeň/mesiac stihnúť... :)
Krásne ti to ide, Doris. Držím palce k ďalšej práci/zábave. :victory:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

martanek411 | --

Príspevokod užívateľa martanek411 » 23 Máj 2012 14:32

DORIS nám zase dokazuje, že je její práce z jiného světa :)

ÚŽASNÉ :victory: :victory:

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 21 Júl 2012 16:07

Děkuji za ohlasy a přízeň, přátelé!
Práce opět pokročila dál, kompletuji záď a interiéry kajut a zároveň jsem vyrobila první figurky námořníků. Na stole v jídelně samozřejmě nechybí dobré jídlo a pití. :P

Obrázok Obrázok

Trojice důstojníků si již hoví v křeslech po náročné a zodpovědné službě a nad skleničkou dobrého drinku si mohou nyní odpočinout a probrat dění na lodi i následující dny plavby....

Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 21 Júl 2012 16:08

Dokončen kýl a vertikální spoje se svorníky:
Obrázok

Povrchová úprava kýlu a obou vazů byla realizována polepem z fólií ( na RW používám nejčastěji produkty od D-C-Fix). Jednotlivé díly fólií jsem udělala s nepatrným přesahem přes obšívku - cca 0,5-1mm, což zajistilo krásně čisté spojení bez spár. Jakmile jsou fólie přesně nalepeny, je důležité je mírně zahřát, jen tak budou dokonale držet.

Doplnila jsem i příbory (jsou z papíru) a provedla drobné retuše v dolní kajutě. Strop mám již také připraven, zbývá doplnit stínítka před lampičky a pojede se na další patro.
Obrázok

Obrázok
Obrázok

Postupně kompletuji další kajutu, kde jsem opět udělala řadu úprav oproti Euromodelu. Skla v oknech jsou z průhledného CD a lepené speciální sekundovkou, která je přímo určená k lepení skla. Není to sice všelék, ale oproti obyč lepidlům je to znát a nemusím používat maskovací pásky nebo vosk ( ten brání vzniku povlaku na sklech, který způsobují výpary zasychající sekundovky. Zároveň připravuji různorodé " řezby", které zkrášlí interiér této kajuty.
Bylo potřeba odstranit další části kostry a výztuh. Nahradí je vnitřní kazetové obložení a jemnější dřevěné profily, aby trup zůstal dostatečně pevný.

Obrázok

Obrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 21 Júl 2012 16:18

Detaily interiéru + osvětlení druhé kajuty:

Obrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Obrázok
Doris

DORIS | --

Príspevokod užívateľa DORIS » 21 Júl 2012 16:25

Příprava podstavce

Štítek se jménem lodi budou obklopovat dvě sochy - lev a jednorožec, kteří byli v té době po stranách erbu Anglie.
http://modelforum.cz/download/file.php? ... &mode=view
Já jsem zvolila přirozenější podobu obou figurek a jednotnou zlatou barvu místo stylizovaných, jaké je možno vidět na dobovém erbu.
Obrázok Obrázok

Obrázok

Obrázok

Protože konstrukce trupu je velice pevná, bez problému mohu postavit RW na dva ozdobné sloupky, jako je tomu u dřevěných modelů.
Obrázok

Doris

majos | 44
Meno: Marian

Príspevokod užívateľa majos » 21 Júl 2012 17:49

Ach jaj Doris, preco nam to robis? Ved ja uz radsej ani nebudem nic davat na net.
Ale vazne, je to super,ako vzdy. Ale napriek perfektnym modelom predtym, u Teba stale vidno zlepsenie, aj ked uz by si clovek povedal ze uz sa viac neda.

A tie detaily su spica, to mam najradsej. Tesim sa na dalsie fotky.
M
White walker.

Winter is coming....

GOD (game of drones)

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný