Tirpitz-Bismarck-Scharnhorst-Yamato-Hood /HAL + GPM/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
martanek411 | --
Príspevky: 195

Tirpitz-Bismarck-Scharnhorst-Yamato-Hood /HAL + GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek411 » 07 Máj 2012 19:11

Vzhledem k akutnímu nedostatku času jsem zde zatím neprezentoval žádnou stavbu. Byl jsem zvyklý na více volnosti a času, což v současnosti nemám, takže se jen tak o víkendech snažím o trochu toho patlání...

Moji milovanou kočičkou poničený TIRPITZ byl darován kamarádce, která sice jeho opravu a dokončení původně požadovala, ale v důsledku náhodné stavby malého děťátka - ELBING T - 22, který se jí líbí více, než velký brácha :), je oprava odložena na velké neurčito.

Obrázok

Ale jelikož je TIRPITZ nádherná lodička - musí být postavena .... do zamýšlené rozsáhlé opravy se mi upřímně řečeno moc nechtělo, takže padlo rozhodnutí o stavbě nové .....

Obrázok

SCHARNHORST byl pozastaven v důsledku nepřesností kostry. Už jsem se s tím setkal na jednom modelářském fóru, kostra se zdá být větší .... ačkoliv jsem se snažil trup zpracovat co nejpřesněji, obšívka neseděla. Tudíž musely tyto díly dolů a přišla oprava a broušení ... nástavby počkají, dokud nebude odpovídat trup ....

Obrázok

A když už jsem byl v těch opravách a stavbách trupů, tato práce mě zaujala .... tudíž jsem si řekl, slovy Forresta Gumpa, proč neběžet dál ... ;) A proč neudělat TIRPITZ sestřičku ..... :-) Takže se objevil BISMARCK a v jeho stopách.... kdo by to byl řekl .... HOOD ... :-)

Obrázok

No a tak momentální stav vypadá takto ...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Pak se do toho ale přimotalo volání dálek .. a na scéně se objevil Pacifik. Jen co se napraví dočasný nedostatek kartonu :) , doplní soupravu ještě nádherný japonský kousek YAMATO... :)

Obrázok

Bohužel bude zřejmě nemožné stavět vše dále najednou :roll: , takže po nezbytném dlouhém broušení trupů, padne volba / dnešním pohledem / zřejmě na souběžnou stavbu dvou osudových lodiček BISMARCK a HOOD.

Prozatím zdravím všechny příznivce moří a oceánů :)

Užívateľov profilový obrázok
Zavislak | --
† 17.08.'12
Príspevky: 1599
Meno: Ondrej
Bydlisko: Stará Turá, Bratislava

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa Zavislak » 07 Máj 2012 20:04

...najprv som nevedel,ci vidim dobre (4 trupy lodí)... a potom som zacal citat. Ty si blazon...(v pozitiv slova zmysle). Ale toto bude asi povinnost sledovat.

Drzim palce... :victory:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Máj 2012 21:13

kokos, ale si si nalozil :shocked: :beat brick:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Máj 2012 21:31

Mohol by si niekto k tým trupom ľahnúť, aby sme videli aké je to veľké :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 46
Príspevky: 301
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zvolen, Stupava

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa Alibaba » 09 Máj 2012 20:03

Si blázon... v tom pozitívnom zmysle slova :)
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Užívateľov profilový obrázok
twardykamen | 39
Príspevky: 11
Meno: Miro
Bydlisko: Levice

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa twardykamen » 10 Máj 2012 09:47

this is madness

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa serpens » 12 Máj 2012 12:00

Toto skor do galerie a potom kazdej "lodicke" vlastne vlakno. A inak, nemam slov, toto by som nedal ani v piatom zivote.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Máj 2012 08:01

sem by sa hodil nazov jednoosobova multiparalelka :wink:

Užívateľov profilový obrázok
martanek411 | --
Príspevky: 195

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa martanek411 » 14 Máj 2012 04:34

Již se klube velký šéf .... :-) YAMATO se vystrčila kousek na svět :-)

Obrázok

Zatím jen nasucho poskládané, nedopasované ..... ale ..... již pokřtěné ženskou rukou .... no, nejen rukou ..... :-)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
martanek411 | --
Príspevky: 195

Re: LODIČKY

Príspevokod užívateľa martanek411 » 27 Máj 2012 14:48

YAMATO již také připraveno .........následovat bude dlouhé broušení hezky na čerstvém vzduchu ... :haha:

Obrázok Obrázok ObrázokObrázok

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný