ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Meno: Doris

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa DORIS » 15 Jún 2015 20:56

Ahojte kamarádi,
předně se Vám musím omluvit za svou absenci :-( , život mi přinesl těžké zkoušky, a modelaření - především veřejná prezentace šla stranou. Pokračovala jsem pouze na sousedním Modelforu, byť i tam jen v omezeném rozsahu, než to bývalo u mne zvykem:

http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=17 ... &start=855

RC jsem před pár dny dokončila a alespoň přináším závěrečný report. Model jsem stavěla s přestávkami, přesto jsem na něm strávila několik tisíc hodin práce a hodně času jsem též věnovala studiu zahraniční literatury a různých podkladů, abych model víc přiblížila skutečnosti. Ne vše na tomto modelu odpovídá realitě, ať už z důvodu chybějících informací o předloze nebo i vlivem drobných úprav zejména z estetického hlediska. Podstatné však je, že se mi model i po různých komplikacích povedlo zdárně dokončit a jsem s výsledkem vcelku spokojená, byť chyby a nedokonalosti se najdou vždy a jsou pro člověka ponaučením pro další tvorbu.

Designově se mi Karolínka velice líbí, přesto jsem v průběhu stavby trochu litovala, že jsem nezvolila čistě přírodní - "dřevěné" provedení modelu. Větší měřítko a získané zkušenosti i praxe mi zde přinesly nové možnosti, díky nimž má model daleko lepší řemeslné provedení, než ty předchozí. I mnohé detaily bylo možné udělat kvalitněji, i když kde jaká drobotina mi zabrala daleko více času, než tomu bylo třeba u Sovereignu nebo Victory. Některé prvky jsem na model nedávala, nebo je vynechala i záměrně, ať už s ohledem na to, co zachycují dobové malby a občas také z důvodu estetiky; například na středolodí nejsou náhradní čnělky stěžňů ani člun a také jsem vynechala obrtlíková děla v koších, která jsem neviděla na žádné malbě RC, jež mám k dispozici.

Chtěla bych tímto poděkovat všem, kdo jste moji práci sledovali, psali mi odborné rady, náměty, kritiku i komentáře. Velice si toho vážím!

Obrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Obrázok

Poslední tečkou za stavbou Karolínky je tato prezentace v doprovodu kláves, které jsou pro mne rovněž oblíbenou zálibou. Závěrečnou skladbu mám ze všech nejraději a přála jsem si ji v tomto videu mít; oba s manželem tu skladbu od Abby "The Winner Takes It All" milujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=8jshTzN ... e=youtu.be

***********************************************************************************************************************************************

Závěrem bych se s Vámi chtěla rozloučit a popřát Vám mnoho úspěchů nejen v modelaření, ale taktéž v osobním životě!
Doris

sako1 | 40
Meno: Miro

Príspevokod užívateľa sako1 » 15 Jún 2015 21:09

ja ani neviem čo k tomu napísať..nádhera... :still dreaming:

Trak-Tor | 46
2K+
Meno: Juraj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 15 Jún 2015 21:24

Krása, Doris!
Vrelá vďaka, že si si našla čas a ukázala nám to tu.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

WanRayen | 41
Papierovy Kopernik
Meno: Tino
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa WanRayen » 15 Jún 2015 22:22

aach. no kráása :dribble: Ďakujem

Fito | 43
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Jún 2015 07:49

Na takúto stavbu sa veru ťažko hľadajú slová, a nieto ešte otázky :)

Krásne to máš, držím palce pri ďalšom modeli.

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 16 Jún 2015 08:10

ten melon na stole ma dostal. premyslene a vymodelovane do posledneho detailu. kolko ta lodka vazi?
Teraz:
Pred: Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po: nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Jún 2015 17:32

Úžasné, jedinečné, ale hlavne neprekonateľné :jawbone:
Obrázok

Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 16 Jún 2015 18:13

nadherne volaco.ako skutocne.

Drotik | 48
Meno: Vlado

Príspevokod užívateľa Drotik » 16 Jún 2015 19:53

Neskutocne :still dreaming:
Úsmev dobrého človeka obdarí a nepriateľa naštve.
Kto chce, hľada spôsob, kto nechce, hľada dôvod.

Burton | --

Príspevokod užívateľa Burton » 16 Jún 2015 21:49

Nadhera...

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný