Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Feb 2014 22:09

slawek napísal:DORIS!!! to co napisałem do JANO. TY MUSISZ BYĆ KOSMITKĄ. Pozdrawiam i Śledzę!!!!


Ahoj Slawek! Děkuji za milá slova, těší mne, že se Ti má práce líbí. Musím poděkovat i Vám - polské modely jsou špičkové a na vysoké kvalitativní úrovni, hodně mne naučily a posunuly tím správným směrem. GPM, Halinsky, Shipyard a mnozí další vydavatelé skutečně umí a odvádějí parádní práci pro nás papírové modeláře. Děkuji za to a posílám srdečné pozdravy všem modelářům do Polska! :victory:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Feb 2014 22:15

Dokončená děla - doplnila jsem směrové klíny a také kování, které zajišťuje hlavně v lafetách.
Obrázok Obrázok

Spletená lana různých průměrů (nejen) pro takeláž děl:
Obrázok

A takto to bude vypadat i na ostatních dělech - konce lana jsou přivázány k pevným 2mm kroužkům, které budou přímo vlepené do otvorů v pažení. Jedná se o zjednodušené řešení, protože ten 2mm kroužek měl být ještě vsazen do menšího očka v pažení. Ovšem takto budu moci lépe usměrnit tvar lana, když kroužek zůstane nehybný.
Oproti svým předchozím modelům jsem udělala toto lano podstatně delší, aby odpovídalo reálu a s děly bylo možné manipulovat.
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Feb 2014 22:17

A paluba se pěkně zaplňuje.... :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Kompletní:
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Doris

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa DORIS » 27 Feb 2014 22:22

Doplnila jsem poslední dvě schodiště u bočních vstupů na palubu. I zde jsem volila červený odstín vermillion; jednak se mi začíná čím dál víc líbit na různých předmětech na palubě RC a zároveň je dost pravděpodobné, že to tak mohlo vypadat +- i na skutečné lodi. Bohužel nemám přesnější informace ani barevné vyobrazení palubní výstroje RC a popisy v literatuře jsou spíše univerzální.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
ObrázokObrázok
Obrázok

Ač jsem měla zpočátku dost výhrady vůči barevnému schématu RC a některé věci jsem předělala vzhledem rozdílným informacím v (pro mne) dostupných podkladech i dobových malbách (například střechu hlavní kajuty nebo úvazníky), nyní se mi červená barva/vermillion docela zalíbila a dala jsem na doporučení a doladila další prvky výstroje. Mohlo by to jednak víc odpovídat předloze a navíc to lépe vypadá. Podobně jako schodiště v zadní části středolodí jsem i to na přídi upravila do stejného barevného provedení. Nepatrně jsem zmírnila i jeho poměrně strmý náklon, i když kvůli stopám po původním nalepení na palubě to již nešlo posunout víc.

ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Tady bylo schodiště ještě odstrojené....
Obrázok

Celkový pohled na decentně osvětlený model
Obrázok
Obrázok

Brzy doplním další děla a výstroj, zatím se s Vámi loučím a přeji příjemnou podívanou. :girl:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa group b » 27 Feb 2014 22:43

zase posouváš modelařinu o Level výš ?
Je to nádhera, ale i ti nejlepší z nás se nedostanou v obtížnosti ani na polovinu toho, co předvádíš. :P
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa Major » 28 Feb 2014 00:54

nádhera... :still dreaming:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa Tomáš » 28 Feb 2014 14:01

Bože, keď ja raz budem veľký...., no taký veľký asi nikdy nebudem, že by som také niečo dokázal.

Užívateľov profilový obrázok
Mirec | --
Príspevky: 83
Meno: Miroslav

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa Mirec » 02 Jún 2014 09:36

Ahoj Doris, obdivujem tvoje majstrovstvo, chcem sa opytat na lana, odkial ich mas a ci si ich vyrabas, z coho je najlepsie ich robit a kde kupit dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Pepo | --
Príspevky: 143
Meno: Pepo

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa Pepo » 30 Okt 2014 15:22

Smekam...! Ale zaroven som na to prisiel ako to Doris robi. Ona a aj asi 1000 dalsich pomocnikov sa cez vikend zmensuju na mierku 1:40 a potom robia taketo divy. Inac to nevidim.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Máj 2015 17:25

preskumaval som modelforum a nahodou som nasiel :


lod je skoro hotova

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných