ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Meno: Tomáš

Re: ROYAL CAROLINE 1749 /DORIS/ 1:40

Príspevokod užívateľa group b » 16 Jún 2015 22:45

petopato napísal:Úžasné, jedinečné, ale hlavne neprekonateľné :jawbone:

Vše již bylo vyřčeno, s tichým úžasem prohlížím fotografie a nevěřícně čistím brýle a prohlížím, je jestli nejsou růžové. Nejsou.
Jen s jedním nemohu souhlasit a to s tím, co napsal petopato.
Já totiž znám jednu paní, co pro ní slovo nepřekonatelné neexistuje, především když se pustí do modelu nějaké lodě.
Nepřekonatelná byla již Victory, nepřekonatelný byl Sovereign a teď další ukázka že pro Doris není nic nemožné.
Takže milá Doris, pokud to bude možné, přeji pevnou a rozvážnou ruku při volbě další krásné plachetnice, ale především klid a pohodu, co je k tvorvě takovéto nádhery potřebná.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

martin1807 | 23
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Jún 2015 23:05

:shocked: :jawbone: :shocked: :still dreaming: Neskutocné, krásne a vážne to vyzerá ako skutočné... Nadherná plachetnica s neprekonateľnými detailami.. radost pozerať nato.. :big smile:
na stole: Tatra 815 ZTZ 12.2
naposledy dokončené: KNA 251, Tatra 138 Ntt, Liaz Bobr
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

Major | 59
Veľký milovník Tatier
Meno: Oto
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Major » 16 Jún 2015 23:53

Tu niet čo komentovať. To je sviatok pre moje oči.
Mňa však zarmútil ten oznam pod čiarou.
Mne osobne budeš Doris chýbať.
Bola si ozdobou tohto fóra...
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Tomáš | 45

Príspevokod užívateľa Tomáš » 17 Jún 2015 08:18

Jedinečné dielo!

DORIS | --
Meno: Doris

Príspevokod užívateľa DORIS » 25 Jún 2015 15:45

Ahojte kamarádi,
ráda bych Vám všem touto cestou moc poděkovala za Vaše slova a gratulace k dokončenému modelu. Velice si všech Vašich komentářů vážím a mám radost, že se Vám Karolínka v mém podání líbí. Hodně mne inspirovaly i Vaše práce a postupy, které zde prezentujete. Mnohému jsem se mohla přiučit a posunout svou práci k lepšímu. Sám by se člověk k tomu jen tak nedopracoval a i kdyby, trvalo by to asi hodně dlouho. Je zde spousta obdivuhodných prací, které si zaslouží uznání a jsou úžasnou inspirací pro další modeláře.
Royal Caroline je můj TOP, člověk se s každým modelem posune o kousek dál a možná, kdybych stavěla další plachetnici, zase by to bylo lepší. Primární je však ta možnost se při práci na modelech pobavit, odpočinout si a také se přiučit novému.
mimapnd napísal:ten melon na stole ma dostal. premyslene a vymodelovane do posledneho detailu. kolko ta lodka vazi?

Jj, některé detaily šlo v tomhle měřítku udělat už dost přesvědčivě, aby vypadaly "jedle". :) Jinak model i s podstavcem váží cca 5,5kg.

group b napísal:Vše již bylo vyřčeno, s tichým úžasem prohlížím fotografie a nevěřícně čistím brýle a prohlížím, je jestli nejsou růžové. Nejsou.
Jen s jedním nemohu souhlasit a to s tím, co napsal petopato.
Já totiž znám jednu paní, co pro ní slovo nepřekonatelné neexistuje, především když se pustí do modelu nějaké lodě.
Nepřekonatelná byla již Victory, nepřekonatelný byl Sovereign a teď další ukázka že pro Doris není nic nemožné.
Takže milá Doris, pokud to bude možné, přeji pevnou a rozvážnou ruku při volbě další krásné plachetnice, ale především klid a pohodu, co je k tvorvě takovéto nádhery potřebná.

Srdečně děkuji Tome! Ono je to i do jisté míry motivace, když člověk má možnost svou práci zlepšovat. U RC se na tom podepsalo i větší měřítko 1:40, které přineslo nové možnosti a daleko lepší ztvárnění detailů, než jak tomu bylo u předchozích lodiček. Ovšem i tak by se tam dalo pár věcí udělat lépe, což je ponaučení pro příště.

Co bude dál?
Popravdě na tuto otázku nyní nemohu dát jasnou odpověď. Mám rozdělané modely plachetnic ( Cleopatru, Royal William), ale ani jedna z nich mne nenadchla. Celkem je ale šance, že dokončím Cleopatru. V budoucnu bych se chtěla pokusit o HMS Sussex, k němuž mám kvalitní plány trupu, bohužel výstroj a tekeláž tam zcela chybí a to je pro mne v současné době překážka, kterou se budu snažit vyřešit a snad ji překonám.
https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Sussex_%281693%29

Trochu se chci věnovat i plastovným modelům - mám doma 4 nesestavené lodě - 2 plachetnice a 2 bitevní lodě z WW2.
Tak bude nějakou dobu asi pauza, ale možná že se k velkým papírovým plachetnicím zase vrátím.

Přeji Vám všem mnoho radosti a úspěchů v modelaření i v osobním životě a hlavně pevné zdraví!
Doris

group b | --
2K+

Príspevokod užívateľa group b » 25 Jún 2015 19:20

Tak to se sejdeme na modelforu. Právě taky začínám s plastovou lodí :jawbone: Ano já a loď a ještě z plastu, je to tak.
Co se výběru modelu týká, nemusí to být vždy ta nej loď. I "obyčejné" lodičky viz Janova komumbovská flotila nebo tvoje šebeka mají své kouzlo. Zkrátka, když se to umí, je to sranda.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Fito | 43
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Júl 2015 16:17

Víťaz súťaže fotografia mesiaca Jún 2015, gratulujem.

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 07 Júl 2015 18:52

Halo :victory:

No nebyt foto mesiaca, ani si to nevsimnem... Nadherna praca! Doris mas neuveritelny cit a talent. A ide ti to stale lepsie. Myslim si, ze vela modelarom si ukazala co sa da dokazat :victory:
Bude mi potesenim, ked budem moct tu sledovat dalsiu stavbu :victory: :victory: :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Brzdič | 32
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 11 Júl 2015 12:00

Když tohle vidím, tak si připadám jako mazal. :D Krásný model.

Jano 100 | 47
Pán plachetníc
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 30 Júl 2015 17:51

Tu vážne niet čo komentovať. Stavbu som sledoval celú, či už tuná, alebo inde. Gratulujem k dokončeniu :victory: :victory: :victory:

Jano

P.S. a ten oznam pod čiarou neberiem absolútne vážne, radšej ti poprajem veľa radosti a elánu pri stavbe dalších ( a nielen lodných a papierových ) modelov :wink:
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný