La Gallega /Shipyard /1:72

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 47
Pán plachetníc
Meno: Jano

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 30 Dec 2017 21:30

Parádna robota, Fito, je vidieť, že trpezlivosť ruže ( lode ) prináša :wink:

No, s tými trojuholníkovými deadeyes ( polkladkami ) to až také zlé nebude...asi ťa inšpirovali brazílski stavitelia kopí Niny a Pinty:

Podobné polkladky sú aj na mnohých vyobrazeniach lodí z prelomu storočí, takže pravdepodobne to bude tak. Ale..
Angličania vyrobili repliku lode Matthew, s ktorou sa John Cabot ( poangličtený to talian ) vydal k pobrežiu Newfoundlandu cca 5 rokov po Kolumbovi:

a určite sa na stavbu tiež pripravovali. A triangulárne deadeyes sú tam. Takisto sú tiež na niektorých dobových vyobrazeniach - napr. Hans Holbein ml. z roku 1532:

Dochované sú aj polkladky z Mary Rose aj s kovaním - to je cca 25 rokov po Kolumbovi :

Nie sú síce triangulárne, ale zato je každá iná :bad smile: Takže by som si s toho ťažkú hlavu nerobil.

Pokiaľ by niekto chcel študovať karaky, odporúčam túto ruskú stránku:

https://www.shipmodeling.ru/phpbb/viewt ... f=3&t=7477

Je tam toho preveľa, netreba ani vedieť rusky, je tam toľko obrázkov, že budete pár dní len študovať.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 43
Admin
Meno: Fito

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Jan 2018 10:37

Jano vďaka, ja som videl na webe asi až moc veľa fotiek rôznych karák, tak som sa trošku zahĺbil do štúdia.
Tá Ruská stránka vyzerá moc dobre, preštudujem to.

Report
K modelu zatiaľ skromný progres, Shipyard zabudol na záchranný čln, ako by sa bez neho Kolubus vylodil to veru neviem.
Znova som v podkladoch našiel niekoľko verzii, v niektorých nákresoch má Santa 2 člny, v niektorých jeden
Tak som ako základ použil zväčšený čln z iného modelu, moc som sa s tým veru neondial.
Čln ešte nie je hotový, potrebujem ho však dokončiť a osadiť na palubu ešte pred tým, ako začnem dorábať lanovie.

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný