La Gallega /Shipyard /1:72

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 17 Sep 2012 20:33

Original:

Nazov
Vyrobca
Trieda
r.v.
Rozmery
Posadka
Kapitan
Výzbroj
: La Galega
: Ponteverda, Galicia
: Karaka
: 1460
: celkova dlzka 22 m, ponor 2,92m
: 40 muzov
: Cristóbal Colón
:4 x 90 mm Bombards, 50 mm culebrinas


Kedze uz nemam skoro ziaden rozrobeny model, tak som zas rozbalil nieco nove. Hned nazaciatku napisem, aby bolo jasno, ze nejdem stavat nic podla ziadnej predlohy, ani sa nebudem drzat nejakeho konkretneho obdobia. Ono aj tak o tejto lodke sa toho moc nievie, kedze stroskotala este v tom roku 1492. Fotky sa nezachovali :P
Staviam klasicky laser od Shipyardu, malujem to tak ako sa mi to paci, skusam nejake nove postupy pri malovani. Drzim sa metody ZaVeS.

Povodne som sa zahraval s tym, ze to oblepim tapetami "ala Doris" , lenze to by som musel tie tapety kdesi zohnat. Tie co som videl v Hornbachu, tie boli naprd, a vlastne sa toho tapetovania aj tak este trosku bojim. Ale raz to skusim urcite.

Pome teda na tu loďku, ktoru si este vtedy neznamy kapitan Cristóbal Colón prave prenajal od jej vlastnika Juana de la Cosada, aby s nou roku pana 1492 podnikol vylet, ktory zmenil mapu sveta.
Radsej mal zostat doma.

.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 17 Sep 2012 20:58

Takze par fotiek z fazy I, hrube tesarske prace :
Trup je obaleny, ako to uz u Shipyardu byva zvykom, troma vrstvami obsivky.
Prva vrstva, to su priecne pasy papiera, od rebra k rebru. Kedze obcas boli diely obsivky uzsie, pomohol som si asi centimettrovymi pasikmi, ktore som nalepil na rebra. Po kompletnom nalepeni prvej vrstvy som trup prebrusil. Nejake nepresnosti sa objavili, ale to som neriesil.

Druha vrstva, to uz su pozdlzne pasy, na ktore sa nasledne nalepia jednotlive dosky obsivky. Tuto vrstvu som riadne vybrusil, aby sa stratili kde tu vytrcajuce rebra.


V tejto faze stavby bolo potrebne prilepit aj paluby. Tie som vymaloval podla toho ako sa mi to pacilo ,akrylovymi farbami. Prva vrstva je "neapolska zlta", ktoru som po zaschnuti zagebzral este kombinaciou "Umbra palena" + "Sienna prirodna"




Boky som namaloval kombinaciou "Umbra palena" + "Sienna prirodna" + "Cierna"
Po zaschnuti som to cele prelakoval nejakym lakom, co mam vzadu v skrini, nevim co to je za lak, bo na pixli sa da uz precitat iba jediny udaj, a to ze 26 Kčs :P Ked ten lak uschol, tak som to cele zaondil velmi riedkou ciernou olejovkou.



takto to teda vypadalo predtym, ako som pochopil, ze to zagebzrenie olejovkami vyzeralo sice fasa, ale ze som to mohol radsej zagebrat az potom, ked tam budem mat nalepene vsetky detaily.


Ale tak som to nejak nakoniec nalepil, takto to teda vyzera aktualne. Zatial iba na jednej strane. Este to nie je zaretusovane, tak klidek nekric na mna hned.


Historicke harakiri, teda Berbice v pozadi. Celkom im to pasuje :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1467
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 17 Sep 2012 21:10

Ja že čo za "La Gallega", a on si stavia Santa Mariu :bad smile: Sledoval som stavbu laserovanky na americom fóre, onen kolega ju postavil neskutočne rýchlo, zdá sa, že aj ty budeš taký rýchlik. Vyzerá to veľmi pekne.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Sep 2012 10:07

Tak tak, keby to mal secko vykrajovat, tak to trva trochen dlhsie... Ale pekne to ma...

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa DORIS » 19 Sep 2012 15:22

Nádherná práce, moc se Ti to povedlo i barevně, všechna čest! Kdo umí, ten umí! :victory:
Doris

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Sep 2012 17:36

ta lod ma dve mena? rad by som vedel pod ktorym sa plavila cez more. do nitry to stihnes spravit? aby som mohol pofotit.

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1467
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 19 Sep 2012 22:28

Roman napísal:ta lod ma dve mena? rad by som vedel pod ktorym sa plavila cez more. do nitry to stihnes spravit? aby som mohol pofotit.


Tiež som mal z toho chaos, ale vo Wiki je to vysvetlené. La Gallega bol pôvodný názov Santa Márie, pretože ju postavili v Galícii. Do ameriky sa plavila už ako Santa.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
ultra | 50
Príspevky: 279
Meno: Peter
Bydlisko: Levice

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa ultra » 27 Sep 2012 21:51

Sledujem. Drzim palce a vela fotiek..please.

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa Tomáš » 28 Sep 2012 09:55

Pekná práca, perfektná imitácia dreva.
Neviem prečo, ale tento model som nenašiel na stránke Shipyardu. /?/

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: La Gallega /Shipyard /1:72

Príspevokod užívateľa maaaslo » 28 Sep 2012 21:54

pretoze je to Santa Maria. La Gallega bol povodny nazov lode pred tym ako si ju Colombo vybral za vlajkovu lod...

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný