BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
huvikseen | 35
Príspevky: 73
Meno: Peter
Bydlisko: Nitra

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa huvikseen » 07 Aug 2015 21:13

lepidlo ale pouzivas? klasika herkules ci nieco specialnejsie?

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 08 Aug 2015 09:49

Jo jo, herkules na lepení papíru, u některých papírových dílů používám vteřinák - když se mi nechce čekat až to zaschne :D Většinou u dílů které bych musel držet 10 minut v ruce a čekat až zaschne lepidlo. No a na nepapírové díly taky vteřinák.

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 26 Mar 2016 13:50

Fíha, půl roku pryč a nic nového. No je to chudobné :D Já se budu snažit zlepšit.

Takže jdeme na to. Jako první tu máme 4 veslice co přibyly. Řešení samotné vystřihovánky mi nevyhovovalo, takže jsem se obrátil na Vášovic chalany, a nechal jsem si udělat skořepinové odlitky. Ty jsem pak vybavil papírovými díly. Jako "třešínka na člunu" je jejich obšití papírovými pásky imitující prkennou obšívku, kterou ve skutečnosti měli. Mimo jiné mám díky tomu zaručen papírový vzhled člunu, který bych při obyčejném stříknutí barvou nezískal. Jeden člun má 65 dílů.
Obrázok Obrázok
Obrázok

Jako další tu máme 4 kupole - jeden ze symbolů německého námořnictva. Pro mě jeden z nejtěžších celků. Ale nějak jsem se s tím popral. Jedna kupole 72 dílů.
Obrázok Obrázok

Mezitím jsem taktéž přepracoval již hotová AA, která dostaly nové hlavně + celý trup už má komplet hotová okénka, kdy se počet dílů vyšplhal na číslo 1092. Hold 365 oken je 365 oken :D
Obrázok

A samozřejmě znatelný postup je i na samotné přední nástavbě. Zde jsem musel upravit vzhled "parapetu" v přední části. Dle publikace zde bylo řešení opěrné armatury jiné, než podle fotek ze kutečné lodi. Opěrné sloupky zasahující až na samotný "parapet" se vyskytovaly u Gneisenau, nikoliv u Scharnhorsta - aspoň tak jsem to z fotek vydedukoval.
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok


Přibylo dílů:2096

Celkem dílů:6388

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa Roman » 26 Mar 2016 19:12

super.mas to pekne. tie kupole to su delostrelecke dialkomere.
bez kupole to vyzera nejako takto
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 26 Mar 2016 20:26

Díky, vždycky jsem si říkal, co se pod tím nachází. Věděl jsem, že je to nějaké řízení palby, ale nikdy jsem neviděl jak vypadá :)

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 29 Mar 2016 15:07

Roman: Ještě dotaz k těm dálkoměrům. Ty kupole byly automatizované nebo vevnitř byli taky lidi jako na obrázku? Díky :big smile:

Další postup. Probíhající práce v okoli velitelského můstku. Taktéž bylo třeba vyřešit uložení předního stěžně. Uložení předního stěžně byla vcelku zábava, jelikož bylo třeba dbát na správnou geometrii jak při pohledu zboku tak zepředu. Za pozornost stojí i velké množství trubek v zadní části nástavby :)

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Přibylo dílů:77

Celkem dílů:6465

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Mar 2016 18:55

dialkomer musi mat obsluhu.funguje to takto:
-chlap pozera do dialkomeru,vidi dva obrazy,jeden vasci farebny a druhy mensi ciernobiely, este vidi stupnicu na pravej strane. zvonku na dialkomere je kolecko, ked nim otaca zvacsuje sa ten ciernobiely obraz a menia sa hodnoty stupnice. ked sa obidva obrazy presne prekryju, vzdialenost je odmerana. musi uz len odcitat hodnotu na stupnici a nahlasit ju do mikrofonu.

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 09 Apr 2016 17:26

Tak trochu popojedeme. Přibylo pár nových detailů jako stupačky, vyztužení podlahy kapitánského můstku atp.

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok


Přibylo dílů:106

Celkem dílů:6571

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 14 Apr 2016 11:52

Přední nástavba dostala řekněme finální tvar. Chybí sice dominantní radar, ovšem z pohledu samotné nástavby už je hotovo. Poslední patro byl hezky kulaté, tudíž bylo vcelku výživné lepit k tomu to zábradlí. Ale podařilo se, zábradlí je opatřeno patřičným vyztužením, které je zhotoveno kombinací olověného a měděného drátu a vše nabarvené a patřičně vystínované tak jako všechny detaily, které potřebuju zvýraznit.
Obrázok Obrázok
Obrázok

Přibylo dílů:81

Celkem dílů:6652

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: BC Scharnhorst /Halinski/ 1:200

Príspevokod užívateľa štefíno » 16 Apr 2016 11:18

Tak po dlouhé době zase nějaká drobotina. Pustil jsem se do nejjednodušího typu dalekohledu na lodi. I tak má jeden dalekohled 10 dílů. S použitím fotodokumentace jsem si je doupravil k obrazu svému. Ve finále vypadají opravdu jednoduše, nicméně i ve skutečnosti tam nic víc není, jen trubka a dalekohled :D
Obrázok Obrázok
Obrázok
Jako další přišel na řadu asi nějaký typ vyhledávacího zařízení. Netuším k čemu přesně toto zařízení sloužilo, nicméně co jsem věděl jistě, že v samotném modelu je značeně zjednodušené. Takže dle fotek jsem si opět dodělal sám tak, aby odpovídalo realitě :)
Obrázok

Přibylo dílů:167

Celkem dílů:6819

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný