IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Príspevokod užívateľa orech » 30 Dec 2016 12:50

maaaslo napísal:mozno je problem tam. herkules papier zvlhci a ked ho pokladas na karton, mozno sa natiahne


To mě taky napadlo. Ale až tolik ? Když se podíváš na ty fotky, třeba detail přídě či zádi, tak ten potah má být naložený až na tu vodorysku, či jak to nazvat. No a na každé straně mu chybí skoro 2 mm. Bojím se, jaká mezera mi vznikne mezi horní části a spodkem, protože horní část budu určitě zarovnávat k palubě.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Dec 2016 13:24

ja mávam s herkulesom problém pri kolesách, keď ovíjam obvod na tŕň, tak poslednú vrstvu dávam napresno, aby sa kraje spojili hrúbkou papiera a spoj nebol preložený, nasucho fajn a pri natretí celej plochy (dosť hustým) herkulesom sa to natiahne, takže treba odrezávať, ale tebe skôr chýba, lietadielkári občas aj rebro obrúsia, aby im obšívka pasovala, no ty by si potom mal asi úplne iný tvar trupu

:beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Príspevokod užívateľa braintech » 30 Dec 2016 20:42

Ahoj Tomas,
sumar 2 dolezitych (a znamych) faktov o vystrihovacke:
1. vydavatel Angraf/Answer
2. autor modelu znamy clovek p. Wandke
Podstatny je hlavne bod 2. :bad smile:
Polske forum Konradus je plne diskusii o kombinacii tychto dvoch bodov.
Zaroven oba body maju velmi plodne posobenie v lodiach a zeleznicnej technike - co model, to nejaky problem.

Napriek tomu to mas zatial pekne zlepene - podla prilozenych fotiek. Registrujem rozne odtiene obsivky pod vodou ale tipujem ze je to kombinaciou roznych vydani.
Alebo tiez jeden zo znamych problemov, ze co strana, to iny odtien rovnakej farby :beat plaster:
Drzim palce nech ta trpezlivost neopusta. V zavere to bude krasny kus nabytku.
Si sikovny modelar, tak nehladaj chyby u seba a lep :wink:

Miro

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Príspevokod užívateľa orech » 15 Jan 2017 14:28

Ahoj,

takže tuto stavbu prozatím přerušuji. Po třech letech trápení musím přiznat, že mě porazila. Už nemám energii na další pokračování. Aspoň prozatím. Pokračovat jednou budu, ale kdy, tak to nevím. Pro případné stavitele pár poznámek :

návodové kresby + popis - dávám mínus 5 bodů z deseti možných - no prostě hrůza
spodní část obšívky v přední části moc nesedí, zadní ok, střed třeba upravovat. Asi důsledkem úprav je pak obšívka krátká vůči kostře. Třeba použít zapas koloru. Přechody mezi trupem a hřídely je třeba hodně upravit, jinak po slepení podle autora budou trčet od trupu skoro kolmo a ne v podelné ose plavidla. Ale dost možná, že jsem to nepochopil. Kormidelní perutě ok.
horní část - pravobok - je na zaplakání. Olemování kotevních průvlaků úplně mimo. Třeba vyrobit úplně nové. Otvory v obšívce pro "balkóny" v trupu někde jsou malé ( lepší případ ) někde velké ( zase použít zapas koloru - už chápu proč je ho tolik ) a někde vůbec nesedí pozice otvoru s pozicí na kostře ( třeba upravit kostru) . Ostrov na letové palubě přechází i na pravobok - zde se mi nestřetlo naznačené umístění na boku a letové palubě.
Skladba potahu přídě je tak komplikovaná, že jsem to na první pokus prostě nedal. Doporučuji si to na nečisto zkusit ze skenu. Když to porovnám s konstrukcí od GPM, tak ti to mají vyřešeno mnohem lépe. Co mi dost vadí je, že jednotlivé díly horního potahu nesedí s díly spodního potahu, jsou vůči sobě posunuté o několik mm. To vše ale bude asi způsobeno všemi úpravam, které jsem na potahu v průběhu stavby udělal. Horní potah také samozřejmě nedosáhne ke spodnímu. Záď se podle mě prostě nedá čistě potáhnout bez nějakých brutálních deformací s dílem tak jak je ve vystřihovánce. Třeba ho upravit. Na to jsem už ale neměl sílu.

Nechce se mi věřit, že všechny chyby jsou jen mýma rukama. Jestli ano, tak se autorovi omlouvám. Pro inspiraci jsem chodil na jedno ruské fórum, kde jsem našel jediného stavitele tohoto modelu. Ten upozorňoval ještě na další chyby, ke kterým jsem se ani nedopracoval. Bohužel to před zhruba třemi roky zabalil se slovy, že Angraf je jen pro čisté masochisty. Konečně jsem ho pochopil.

Je mi líto, že to takto nakonec dopadlo, protože předloha pro model se mi velmi líbí a myslím si, že barevné zpracování i kvalita tisku jsou na vyšší úrovni než jakou má GPM. Model jednou dodělám, ale půjdu cestou přebarvování. Teď na to momentálně nemám sílu. Pro uklidnění jsem zaříznul do HMS Hood od Halinského, kterého tu skvěle prezentuje Martanek. Musím říct, že je to úplně balzám na duši, zatím vše pasuje jedna radost. Brzy asi založím nové vlákno, kde bych rád tuto stavbu prezentoval. Toto vlákno zatím poprosím moderátora přesunout mezi přerušené stavby.

Za trpělivost i podporu všem děkuji.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: IJN TAIHO /ANGRAF/ 1:200

Príspevokod užívateľa majos » 15 Jan 2017 20:52

Skoda, ale ten popis hovori jasne. Hooda som prelistoval, mam k tomu tie polske vykresy (nie 3D, ale ten isty vydavatel), plus mam lasery, leptamne diely a hlavne. Sem tam to otvorim a snivam :big smile:

Ale na tak zlozite modely sa mi zdaju aj navodovky Hooda nie uplne dokonale. To je ale asi dan tak komplexneho modelu. Ale urcite to nebude tragedia ako v pripade Angrafu. Skoda, ze k leptanym dielom nedali stojky zabradlia, tie musim dokupit z "ceskych luhu a plani".

Tesim sa na vlakno huda :P M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní