Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96 HOTOVO

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 27 Feb 2014 20:51

Ako som sľúbil, tu je nové vlákno o dvoch malých lodičkách, ktoré pomohli zmeniť svet.
Myslím si, že sa o nich netreba priveľmi rozpisovať, učia sa o nich už deti na základke a na wikipédii je o nich napísané požehnane. Ja sa s modelovaním vraciam oblúkom späť, od vojnových monštier k základným lodiam, ktoré v prvopočiatku ani nevedeli, kam idú, a boli to práve tieto dve, ktoré sa z Nového sveta vrátili späť. Samotná Nina podala úctyhodný výkon, keďže podobnú plavbu absolvovala ešte dvakrát.
Tieto karavely som stále chcel mať vo svojej zbierke, a okrem toho - Santa Mariu stavia kdekto, ale tieto lodičky málokto. Tak sa im dostane zaslúženej pozornosti aspoň odo mňa :wink:
Podkladov je kopec, každý je iný, ale mňa najviac zaujali plány na Ninu a Santa Mariu z Modelarstwa Okretoweho, uvoľnené k stiahnutiu (http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=44). Je tam aj nákres Pinty, po podrobnejšom preskúmaní ( hlavne poľských a ruských stránok ) sa vlastne jedná o dve skoro totožné lode, líšiace sa trupom. Tieto informácie a hromada obrázkov mi stačia.

Takto to vyzerá podľa MO:



Pinta sedí, Nina bude v prevedení s latinskými plachtami - budem sa riadiť podľa modelov podobných karavel z tohto obdobia. Pár dní mi trvalo naprojektovať rebrorysky, v pondelok som ich podlepil a včera vyrezal. Bude nasledovať osadenie, vystuženie a výbrus. Dnes to vyzerá takto:



A malo by sa to priblížiť k tomuto:



Ja osobne som veľmi rád, že som sa takto rozhodol, lákalo ma urobiť zase nejakú skorometrovú krásavicu, ale treba sa venovať aj takýmto starým lodiam. Zaslúžia si to.
Ďalší progres čoskoro.

Jano
Naposledy upravil/-a Jano 100 v 28 Dec 2014 17:38, upravené celkom 2 krát.
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
slawek | --
Príspevky: 13
Meno: slawek

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa slawek » 27 Feb 2014 21:12

Brawo! Tak jak napisałeś to sa okręty ktore pomogły zmienić świat. Cieszy mnie to że Polskie wydawnictwa wiodą prym w kartonowym modelarstwie okrętowym. Moja sugestia - opieraj się na wydawnictwie Shipyard, ale dołuż "SWOJE" . Dla mnie jesteś drugi po DORIS w modelarstwie kartonowym. Wiesz że DORIS nikt nie doścignie ONA musi być KOSMITKOM. Pozdrawiam i rób SWOJE Sławek

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa Major » 28 Feb 2014 00:55

...sledujem,... :still dreaming:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 28 Feb 2014 13:34

Vďaka páni :wink:

Slawek: Slawku, vďaka za poklonu, Doris si veľmi vážim, a hlavne ona bola príčinou, prečo som sa k plachetniciam a k modelárstvu vôbec po 20 rokoch vrátil. Od nej som prevzal skoro všetky techniky týkajúce sa povrchovania a zdobenia.
Poľské vydavateľstvá sú, čo sa týka plachetníc, nedostihnuteľné, ale bohužiaľ nerobia modely podľa môjho vkusu, tak si ich vyrábam sám :big smile: Ani Nina a Pinta nebude výnimkou, nemienim robiť kópiu Shipyardu.

Major: ta ľen sleduj... a mohol by si dakedy aj prikvitnúť :wink: ( alebo aj ja k tebe, tie dve malé člnky odnesiem aj v kešeni.. :victory: .)

Včera som sa trochu trhol, do druhej v noci som skoro všetko vykostril / zosilnil / napriamil. Každý trup je prestrelený dvomi drevenými tyčkami, a je priamy tak, ako má byť. Ešte sa bude zosilňovať prídavnými horizontálnymi rebrami a palubami.

Jano

Naposledy upravil/-a Jano 100 v 28 Feb 2014 19:16, upravené celkom 1 krát.
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Feb 2014 13:46

Stavba plachetníc ma vždy fascinovala, a v tvojom prevedení sa rád pozriem na ďalšie.
Budem pozorne sledovať a učiť sa.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
DORIS | --
Príspevky: 1392
Meno: Doris

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa DORIS » 28 Feb 2014 14:16

Opět dobrá volba plachetnic a hlavně se těším na stavbu v Tvém podání. Nejen, že jsi vynikající modelář a máš jedinečný styl, který se mi moc líbí a také ho zaslouženě obdivují lidé na světových fórech, ale tou energií a elánem, jež jsou z Tvé práce znát, inspiruješ nás ostatní. Díky Ti za to, právě když jsem sledovala, jak Ti krásně rostla Revenge, pomohlo mi to vrátit se zpět ke stavbě RC, kterou jsem minulým rokem na pár měsíců přerušila.
Ať se Ti dílo daří!
Doris

Užívateľov profilový obrázok
BugsBunny | 48
Príspevky: 204
Meno: Daniel
Bydlisko: Očová

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa BugsBunny » 28 Feb 2014 18:13

Pozerám, pozerám a takýchto drobcov si ešte ani nelepil. Asi preto budú dvaja :) Držím palce pozorne sledujem.

Užívateľov profilový obrázok
Miso122 | 25
Príspevky: 352
Meno: Michal
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa Miso122 » 28 Feb 2014 23:14

Tvoje plachetnice obdivujem a myslím, že výnimkou nebudú ani tieto dve. Držím palce :)
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa Tomáš » 02 Mar 2014 17:17

Dobre sa na to pozerá, a vidím že si použil iný kartón, tá vlnitá lepenka by bola nevhodná na také "malé" lode. S tým Shipyardom súhlasím s tebou, načo im pchať peniaze do vrecka, keď to isté spravíš aj ty doma a určite aj lepšie.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Nina & Pinta 1492 /Jano 100/ 1:96

Príspevokod užívateľa group b » 02 Mar 2014 19:35

Správná volba. Mám staré lodě rád, ale nemám rád ty omalovánky na nich, tohle bude přesně to, co se mi líbí, tak držím palce.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní